Tripadvisor
Χαλάνδρι

“Γιατι τοσο αλμυρα ?”

Al Pino di Halandri- Ιταλικό εστιατόριο

Οικογενειακη επισκεψη Κυριακη μεσημερι. 2 στις 3 μακαροναδες ηρθαν " λυσσα το αλατι" : πανσετα με σπαγγετι και μανιταρια πορτσινι με λευκη σαλτσα...Η γυναίκα μου δεν το άγγιξε καθολου.
Η αντιδραση του Ιταλου σεφ ηταν να στειλει μια τιραμισου κερασμα...πάλι καλά.
Οταν η πίεση μου θα είναι ( παρα πολυ ) πεσμενη, θα το επισκεφθω οπωσδηποτε !!!

Μέχρι τότε, "θα τα πω ενα χεράκι " στην ξαδέλφη που ...το πρότεινε ανεπιφύλακτα .

Καλή τύχη στο μαγαζι( θα χρειαστει και με τις επισης "αλμυρες" τιμες του)

Ημερομηνία επίσκεψης: Ιανουάριος 2020
Ευχαριστούμε, Marios G
Ο/η alpino_xal, Υπεύθυνος Δημοσίων Σχέσεων του Al Pino di Halandri- Ιταλικό εστιατόριο, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: πριν από 4 εβδομάδες

Αρχικά σας ευχαριστούμε για το χρόνο, που αφιερώσατε στην κριτική σας. Πρωταρχικός μας στόχος είναι να βελτιωνόμαστε καθημερινά, προκειμένου να είναι ευχαριστημένοι οι πελάτες μας σε όλα τα επίπεδα και γι'αυτό λαμβάνουμε σοβαρά υποψιν τις αξιολογήσεις σας. Με μεγάλη χαρά σας περιμένουμε και πάλι στο χώρο μας, για να σας αποδείξουμε ότι η συγκεκριμένη αστοχία στα πιάτα μας ήταν καθαρά ένα ατυχές συμβάν.
Σας ευχαριστούμε πολυ,
Αlpino di Halandri

Η κριτική γράφτηκε 19 Ιανουαρίου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Πολύ ωραίος χώρος και ευγενικό προσωπικό. Εύγευστα πιάτα και νορμαλ τιμές. Δοκιμάσαμε γεμιστά μανιτάρια, καρμπονάρα και αλλά ζυμαρικά. Όλα μας άρεσαν. Στο τέλος μας κέρασαν λιμοντσέλο.

Ημερομηνία επίσκεψης: Ιανουάριος 2020
Ευχαριστούμε, Go589479
Η κριτική γράφτηκε 29 Δεκεμβρίου 2019 μέσω κινητής συσκευής

Επισκεφθήκαμε το Al Pino στο Χαλάνδρι για τρίτη φορά την παραμονή Χριστουγέννων. Ήταν μια από τις ελάχιστες φορές που βγήκαμε τέτοια μέρα για φαγητό και δεν λυπηθήκαμε για την ιδέα μας!! Λογικό κόστος και εξαιρετικό φαγητό, με επιλογή ανάμεσα στον κατάλογο του εστιατορίου και μιας σειράς από εορταστικά πιάτα. Δοκιμάσαμε από τα εορταστικά πιάτα τη γεμιστή φραγκόκοτα με συνοδευτικό κανελόνι με αγριόχορτα, εξαιρετικό. Επί πλέον, τα επώνυμα κρασιά στη λίστα του Alpino σε ιδιαίτερα λογικές τιμές

Ημερομηνία επίσκεψης: Δεκέμβριος 2019
Ευχαριστούμε, astrinid
Ο/η alpino_xal, Υπεύθυνος Δημοσίων Σχέσεων του Al Pino di Halandri- Ιταλικό εστιατόριο, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 11 Ιανουαρίου 2020

Σας ευχαριστούμε πολύ για το χρόνο, που αφιερώσατε στην αξιολόγησή μας, καθώς επίσης και για τα όμορφα λόγια σας. Με χαρά σας περιμένουμε και πάλι στο χώρο μας.

Η κριτική γράφτηκε 26 Δεκεμβρίου 2019

Πολύ όμορφη ατμόσφαιρα, εξαιρετικό φαγητό και ευγενέστατο και εξυπηρετικότατο προσωπικό!! Το συστήνουμε ανεπιφύλακτα!! 10/10 σε όλα!!

Ημερομηνία επίσκεψης: Δεκέμβριος 2019
Ευχαριστούμε, Vaskaram

Σας ευχαριστούμε πολύ για το χρόνο, που αφιερώσατε για την κριτική σας και για για τα υπέροχα λόγια σας. Σας περιμένουμε με χαρά και πάλι στο εστιατόριο μας.

Η κριτική γράφτηκε 9 Δεκεμβρίου 2019

Σάββατο βράδυ , χωρίς κράτηση βρεθήκαμε στη περιοχή και αποφασίσαμε να επισκεφθούμε , ένα όνομα που το γνωρίζουμε από τα Νότια Προάστια , σταθερή αξία στο πέρασμα των χρόνων .
Επειδή πλέον οι μέρες για έξοδο είναι περιορισμένες και το Σάββατο τα περισσότερα καταστήματα δουλεύουν με κρατήσεις, τα παιδιά δυσκολεύτηκαν λίγο να μας βολέψουν, αλλά με την καλή τους πρόθεση και το χαμόγελο στα χείλη ,βρήκαμε ένα τραπέζι για 2 , το οποίο θα μας οδηγούσε στις Ιταλικές γέυσεις .
Συνοπτικά το ταξίδι γεύσεων στη γείτονα χώρα άρτιο ,
Τα έμβολα για το ταξίδι , σαλάτα , ριζότο , πίτσα -συνοδευόμενο με κόκκινο κρασί- . Σωστές μερίδες τόσο όσο για να χορτάσεις , ικανοποιητική ισορροπία γεύσης (σίγουρα προσαρμοσμένη στον ελληνικό ουρανισκό κρατώντας τις νόρμες της Ιταλικής γεύσης ) και σωστή αποτύπωση των υλικών στο τελικό αποτέλεσμα.
Παίρνεις αυτό που τελικά αποζητάς , από ένα Ιταλικό εστιατόριο χωρίς πλεονάζουσες φανφάρες και περιττές ενέργειες εντυπωσιασμού. Χώρος ζεστός , στα όρια του κλασσικού , τιμές στρωτές , πάντα θα επιζητούμε, και καλά κάνουμε κάτι καλύτερο , ίσως χρειάζεται μεγαλύτερη ποικιλία κρασιών και κάποιων ετικετών μπύρας. Καλή επιλογή στο Χαλάνδρι , το συστήνω ανεπιφύλακτα για αυτούς που θέλουν μια κλασική Ιταλική γεύση .

Ημερομηνία επίσκεψης: Οκτώβριος 2019
Ευχαριστούμε, georgiam1981

Θα θέλαμε να σας ευχαριστήσουμε για το χρόνο, που αφιερώσατε στην αξιολόγηση μας. Πρωταρχικός μας στόχος είναι να αφουγκραζόμαστε τις προτιμήσεις και τις γαστρονομικές απαιτήσεις των πελατών μας, προκειμένου να βελτιωνόμαστε διαρκώς.
Al Pino di Halandri

Al Pino di Halandri- Ιταλικό εστιατόριο: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Χαλάνδρι, Αττική

Al Pino di Halandri- Ιταλικό εστιατόριο: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!