“Εξαιρετικό ραβιόλι”

Ιταλικά Εστιατόρια Al Pino - Χαλάνδρι
Η κριτική γράφτηκε 3 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Άξιζε μια επίσκεψη το Alpino. Κατ’ αρχάς ο χώρος του είναι πολύ προσεγμένος και καθαρός και μπορείς να φας με ησυχία που είναι μεγάλο συν για μένα. Στην προκειμένη περίπτωση όμως του δώσαμε μια ευκαιρία με τη φίλη μου, γιατί είχαμε μάθει από γνωστό που τιμά την ιταλική κουζίνα, ότι έχει πολύ ωραίο ραβιόλι. Εμείς δοκιμάσαμε αυτά με τα τέσσερα τυριά και με τα άγρια μανιτάρια. Στο πρώτο η σως κρέμας και τα καρύδια του έδιναν πολύ ωραία γεύση , αλλά ειδικά στο δεύτερο τα μανιτάρια με την παρμεζάνα έδεναν εξαιρετικά. Ήπιαμε και δυο ποτήρια Gratien Meyer και χαρήκαμε το γεύμα μας. Είχε δίκιο τελικά ο φίλος μας που μας το σύστησε.

Ημερομηνία επίσκεψης: Μάρτιος 2018
Ευχαριστούμε, Νίκη Ξ

Η κριτική γράφτηκε 2 Μαρτίου 2018

Πολυ ακριβεσ τιμες για τα πιατα που προσφερουν! Η ατμοσφαιρα και το κλιμα στο μαγαζι καθολου ωραια και οι σερβιτοροι αγενεις! δεν θα ξαναπηγαινα για φαγητο εκει!

3  Ευχαριστούμε, SPYROSHOL
Η κριτική γράφτηκε 16 Φεβρουαρίου 2018

Ιδανικό φαγητό στην πόλη. Ευχάριστο και εξυπηρετικότατο προσωπικό, με διάθεση για να βοηθήσει. (μπορεί καμιά φορά η τόση πολύ ευγένεια να θεωρηθεί fake, αλλά επειδή το αποτέλεσμα μετράει.... αν και προσποιητή η ευγένεια είχε αποτέλεσμα!).
Το φαγητό νοστιμότατο....αν και η carbonara δεν ήταν τόσο al dente, τα υπόλοιπα πιάτα ήταν εξαιρετικά!

Ευχαριστούμε, catkor
Η κριτική γράφτηκε 14 Φεβρουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

εξαιρετη γευση πολυ μεγαλες μεριδες , ομορφη διακοσμηση απο τα καλυτερα εστιατορια στην αθηνα με ιταλικη κουζινα . Το κοστος για την ποιοτητα ειναι αποδεκτο και αρκετα σωστο ! ποικιλια επισης σε κρασια ! δοκιμαστε το πιατο με το μελανι σουπιας και σολομο

Ευχαριστούμε, V3599XM_
Η κριτική γράφτηκε 14 Φεβρουαρίου 2018

Επισκεφθήκαμε με δυο φίλους το Alpino στο Χαλάνδρι για να φάμε πίτσα. Παραγγείλαμε αρχικά μια σαλάτα με ρόκα και παρμεζάνα και από πίτσες διαλέξαμε μία με διάφορα ιταλικά τυριά και κρέμα τρούφας και άλλη μία με καπνιστή πανσέτα και mozzarella. Μας φάνηκαν και οι δυο πολύ γευστικές, αλλά ειδικά αυτή με την πανσέτα μας ενθουσίασε. Ένα ποτηράκι κόκκινο κρασί ήταν ό,τι πρέπει με το φαγητό. Μείναμε αρκετά ικανοποιημένοι.

Ευχαριστούμε, iliasg148

Ιταλικά Εστιατόρια Al Pino - Χαλάνδρι: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Παπάγου-Χολαργός, Αττική

Ιταλικά Εστιατόρια Al Pino - Χαλάνδρι: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!