“Κόκκαλο στο burger”
Κριτική για: Butcher's Burger

Butcher's Burger
Η κριτική γράφτηκε 3 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Νόστιμο burger αλλά βρηκα κόκκαλο σε μέγεθος κοκκου ρυζιου, Απαράδεκτο. Οταν σε ρωτάει Η υπάλληλος Εάν Ήταν όλα καλά και τους εξηγείς, περιμένεις τουλάχιστον ένα συγγνώμη. Δεν γίνεται να είσαι κατά το ήμισυ επαγγελματιας!
Επίσης η τουαλέτα ήταν απαράδεκτη. Μια τουαλέτα κοινή ανδρών-γυναικών 1*1.

Ευχαριστούμε, rodirdi

Η κριτική γράφτηκε 2 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Ευγενικότατοι, μέτριες τιμές.Νόστιμο το φαγητό.Πολύ καλή εξυπήρετηση.Η απόδειξη είναι ενα θέμα, αλλά αυτό είναι δουλειά άλλων.

Ευχαριστούμε, mike C
Η κριτική γράφτηκε 25 Φεβρουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Δυστυχώς δεν μπορώ να βάλω μηδέν ή αρνητική βαθμολογία. Ένα αστέρι και πολύ είναι. Πήγαμε Παρασκευή μεσημέρι δύο άτομα για φαγητο. Η παραγγελία ήταν η εξής: ένα μπέργκερ και ένα T-bone. Το T-bone με ρωτησαν πως το θέλω και είπα μέτριου(μου πρότειναν medium rare ψήσιμο και λέω κανένα πρόβλημα). Έρχεται η παραγγελία και ξεκινάμε να φάμε. Κόβω την πρώτη μπουκιά..... Ξερη και αφυδατωμένη η μπριζόλα. Κόβω άλλες δύο τρεις μπουκιές απο πιο χοντρά κομμάτια μήπως έφταιγε το ότι ήταν στην άκρη πριν αλλά κάθε μπουκιά ήταν λες και κατάπινα χαλίκια. Φωνάζω τη σερβιτόρα και της λέω ότι τι ψήσιμο δεν είναι έτσι όπως το ζήτησα, είναι well done και αφυδατωμένο. Αφού βλέπει και η ίδια το χαλι της μπριζόλας μου ζητάει 100 φορές συγγνώμη και μου λέει να σας φέρουμε άλλη και λέω ότι δεν μπορώ να περιμένω 20 λεπτά για άλλη μπριζόλα και ότι ο φιλος μου έχει σχεδόν τελειώσει το φαγητό του. Μου λέει διαλέξτε κάτι άλλο από τον κατάλογο. Διαλέγω μπιφτέκια. Σε 10 λεπτά τα μπιφτέκια ήταν στο τραπέζι. Πολύ ωραίο ψήσιμο αυτή τη φορά και γευστικά. Όλα θα τελείωναν εδώ αλλά όχι......! Ζητάω λογαριασμό. Έρχεται η κοπέλα και μας λέει προφορικά 36 ευρώ! Ζητάω απόδειξη γιατί μου φάνηκαν πολλά για ένα μπέργκερ και μια μερίδα μπιφτέκια και δύο κόκα κόλες. Έρχεται η απόδειξη και βλέπω ότι έχουν χρεώσει το T-bone που δεν έφαγα από λάθος τους, κανονικότατα αντί των μπιφτεκιων το μπέργκερ και τις κόκα κόλες. Ε βέβαια! Αφού η μπριζόλα είναι πιο ακριβή από τα μπιφτέκια αυτή θα χρεώσουμε μπορεί να μη το δει κιολας.
Μια επιχείρηση η οποία σεβεται πρώτα τον εαυτό της και μετά τον πελάτη οφείλει να αναγνωρίζει τα λάθη της και να μην τα μεταφορτώνει στον πελάτη. Είναι απαράδεκτη η πολιτική αυτή πρώτον να μη σέβεται τις επιθυμίες των πελατών της εφόσον έχουν αυτό το δικαίωμα να διαλέγουν τον τρόπο ψησίματος του φαγητού τους και δεύτερον να ανακοινώνει προφορικά το λογαριασμο ενώ είναι κοινώς γνωστό πως ο πελάτης δικαιούται να μην πληρώσει εάν δε λάβει το νόμιμο παραστατικό. Είναι ξεκάθαρη κλοπή και λόγω της μη έκδοσης αποδείξης πριν τη ζητήσω και της χρέωσης άλλου άλλου πιάτου από αυτό που κατανάλωσα (λόγω δικής τους υπαιτιότητας).
Ελπίζω να κατατοπισα τους μελλοντικούς πελάτες από αυτή την εμπειρία μου.... Προσωπικά...ούτε απ' έξω!

3  Ευχαριστούμε, Anthimos A
Η κριτική γράφτηκε 25 Φεβρουαρίου 2018

Ο χώρος στενός, και οι καρέκλες άβολες. Τα burger άνοστα σχετικά παρότι καλοψημένα (όσον αφορά σε ψωμάκι, κρέας). Τα υπόλοιπα οκ. Τα κορίτσια του service ήταν από την αρχή υπερβολικά χαμογελαστά. Ακόμα και όταν τους ζητήσαμε για δεύτερη-τρίτη φορά τα αναψυκτικά. Ακόμα και όταν "ξέχασαν" την απόδειξη. Τα ρέστα ήταν λάθος (υπέρ τους) αλλά οκ, ήταν χαμογελαστά. Η τουαλέτα αίσχος. Τιμές που δεν αξίζουν την ποιότητα.

1  Ευχαριστούμε, scorpylos
Η κριτική γράφτηκε 19 Φεβρουαρίου 2018

Νόστιμα και μεγάλα πιάτα. Λογικές τιμές. Γρήγορη εξυπηρέτηση με χαμόγελο.
Μια καλή επιλογή για το κέντρο του Χαλανδρίου.

Ευχαριστούμε, Thomas P

Butcher's Burger: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Παπάγου-Χολαργός, Αττική

Χαλάνδρι, Αττική

Butcher's Burger: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!