“ΚΑΤΩΤΕΡΟ ΤΩΝ ΠΡΟΣΔΟΚΙΩΝ”
Κριτική για: CHEFI The Restaurant

CHEFI The Restaurant
Κουζίνες: Σύγχρονη
Επιλογές δείπνου: Μεσημεριανό, Αργά τη νύχτα, Δείπνο, Κρατήσεις
Περιγραφή: Το CHEFI είναι το ανερχόμενο boutique εστιατόριο της Αθήνας σε έναν πανέμορφο πολυχώρο στο Χαλάνδρι με καταπράσινο κήπο. Ο Chef και η Chefi, πειραματίζονται και δημιουργούν πιάτα απ’ όλο τον κόσμο με γεύσεις της Μεσογειακής κουζίνας να… φλερτάρουν με τις Διεθνείς. Tο χαλαρό, φιλόξενο περιβάλλον και το άψογο service από χαρούμενους ανθρώπους συνθέτουν μία τέλεια γαστρονομική εμπειρία. ‘Έχουμε στόχο να απογειώσουμε τη γεύση και τη διάθεσή σας. Είμαστε επαγγελματίες, έχουμε πλάκα και… το καλύτερο φαγητό του κόσμου - χωρίς πλάκα.
Η κριτική γράφτηκε 11 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Επισκεφθήκαμε το εστιατόριο με οικογένεια φίλων(συνολικά 6 άτομα).
Απεδείχθη κατώτερο των προσδοκιών μας μια και οι κριτικές του ήταν πολύ καλές.
Στα θετικά του ότι το μενού του αποτελείται από λίγα πιάτα κι έτσι δεν είναι κουραστική η επιλογή.
Επίσης το μοσχαρίσιο φιλέτο ήταν εξαιρετικά ψημένο.
Στα αρνητικά τα πρώτα πιάτα και οι σαλάτες. Οι μερίδες τραγικά μικρές.
Πώς έξι άτομα να μοιράσουν 3 γαρίδες
(γαρίδες κανταίφι) ή να ανακαλύψουν
3 κομμάτια λουκάνικου μέσα στο κριθαράκι παντζαριού;
Το ίδιο ισχύει και για τα υπόλοιπα ορεκτικά. Όσο για την σαλάτα, "πανδαισία" πρασινάδας και μόνο.
Gourmet=δείγμα φαγητού;Δεν νομίζω,αν
σκεφτούμε και τις υψηλές τιμές.
Θα ήθελα επίσης να κάνω ένα σχόλιο για
τον χώρο.Θα περίμενα πιο ζεστή ατμόσφαιρα,αφού στην ουσία πρόκειται
για ένα νεοκλασικό σπίτι. Όμως τα χρώματα ,οι άδειοι χώροι και η εντελώς
λιτή διακόσμηση δεν βοηθούν σ' αυτό.
Αυτό βέβαια είναι καθαρά υποκειμενικό.
Στα συν θα ήθελα να αναφέρω την παρουσία παρκαδόρου.
Θα το πρότεινα μόνο για ζευγάρι ή για
παρέες που δεν πεινούν πολύ.

Ημερομηνία επίσκεψης: Μάρτιος 2018
1  Ευχαριστούμε, KonstantinosP226
Ο/η ChefiTheRestaurant, Manager του CHEFI The Restaurant, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 28 Μαρτίου 2018

Αγαπητή ROULA A,

Ευχαριστούμε για τον χρόνο σας να γράψετε αυτήν την κριτική στο trip advisor.

Ενώ είμαστε ιδιαίτερα δεκτικοί σε σχόλια και λαμβάνουμε υπόψιν μας πολύ σοβαρά τις κριτικές των πελατών μας - είναι κάποιες λίγες φορές που πραγματικά μας εντυπωσιάζει μια κριτική.

Θα θέλαμε πολύ απλά να μας πείτε σε πιο εστιατόριο του κόσμου - το ΕΝΑ ορεκτικό θα πρέπει να είναι αρκετό και χορταστικό σε ποσότητα για 6 (ΈΞΙ) άτομα?

Σας διαβεβαιώνω ότι όλα μας τα πιάτα είναι προσεκτικά σχεδιασμένα και σε εξαιρετική ποιότητα και ποσότητα για εστιατόριο fine dining.

Και για να απαντήσουμε πιο συγκεκριμένα στα πιάτα που μας λέτε... η γαρίδα καταίφι έχει 3 μεγάλες γαρίδες ( Νο. 1 ) και το λουκάνικο είναι ένα πιάτο ιδιαίτερα χορταστικό. Βεβαίως εάν βάλουμε 12 γαρίδες ανά μερίδα και σερβίρουμε το λουκάνικο σε πιατέλα θα ήταν ακόμη πιο χορταστικό.

Όσο για τις τιμές που σας φάνηκαν ψιλές, το μενού μας θα το βρείτε εύκολα και ξεκάθαρα στο website μας (www.chefi.gr) , στη σελίδα μας στο Facebook καθώς και σε τεράστιο μέγεθος στην είσοδο, πάνω στον δρόμο (πριν περάσετε μέσα στο χώρο του εστιατορίου).

Εμείς ξέρουμε ότι η σχέση ποιότητας τιμής των πιάτων και της όλης εμπειρίας στο να έρχεται κάποιος στο CHEFI είναι εξαιρετική.

H ομάδα του CHEFI

Η κριτική γράφτηκε 11 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Ευχάριστη έκπληξη στο Χαλάνδρι. Άνετος χώρος πολύ ωραία παρουσίαση πιάτων, παρα πολύ γευστικά, σωστή ποσότητα για ένα νορμάλ άνθρωπο και πολύ διακριτικό σέρβις. Μπράβο σε όλη την ομάδα του.

Ημερομηνία επίσκεψης: Μάρτιος 2018
Ευχαριστούμε, 169fanip

Αγαπητή Fani P,

Ευχαριστούμε πολύ για την κριτική σας, την εκτιμούμε ιδιαιτέρως….και μας ενθουσίασε.

Είμαστε χαρούμενοι που εκτιμάτε την προσπάθεια μας να προσφέρουμε εξαιρετικό φαγητό σε σωστή ποσότητα σε ένα χώρο απλό και ζεστό, με φιλικό σέρβις.

Φιλικά,

H ομάδα του CHEFI

Η κριτική γράφτηκε 12 Φεβρουαρίου 2018

Το εστιατόριο είναι ιδανικό για παρέα ή ζευγάρια που θέλουν να κάνουν ωραία κουβέντα ,με τραπέζια που δεν είναι κολλημένα μεταξύ τους ,το φαγητό είναι καλομαγειρεμένο,το μόνο παράπονο μας είναι η ποσότητα που είναι η ελάχιστη ορισμένη επίσημα. Λίγη γενναιοδωρία δεν βλάπτει παιδιά!Είδικά ´οταν οι τιμές είναι αυτές που είναι!Το σερβις ´ηταν εξαιρετικό!

Ημερομηνία επίσκεψης: Ιανουάριος 2018
4  Ευχαριστούμε, TONY65LEO13
Η κριτική γράφτηκε 27 Ιανουαρίου 2018

Καταπληκτική gourmet κουζίνα με ιδιαίτερες γεύσεις που χαρίζουν απόλαυση στον ουρανίσκο. Δοκιμάσαμε Τάρτα Πράσου, Ανάμεικτη Σαλάτα και Ταλαγάνι σαν πρώτα και Χοιρινό Iberico σχάρας, Αρνάκι Σχάρας και Χοιρινό μελωμένο. Την υπέροχη εμφάνιση ακολούθησε η απόλαυση των γεύσεων. Τα επιδόρπια εξίσου ιδιαίτερα στην εμφάνιση και γεύση. Το σέρβις πάρα πολύ καλό και διακριτικό με το προσωπικό ευγενικό. Συστήνεται ανεπιφύλακτα.

Ημερομηνία επίσκεψης: Ιανουάριος 2018
1  Ευχαριστούμε, Paris K
Ο/η ChefiTheRestaurant, Guest Relations Manager του CHEFI The Restaurant, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 6 Φεβρουαρίου 2018

Αγαπητέ Paris K,

Ευχαριστούμε για τον χρόνο σας να γράψετε αυτήν την απολαυστική κριτική στο trip advisor.

Και βεβαίως μας τιμά ιδιαιτέρως που σας άρεσε γενικότερα η εμπειρία σας στο CHEFI.

Στόχος μας είναι οι γεύσεις μας να είναι προσεγμένες και πρωτότυπες σε συνδιασμό με αποτελεσματικό και διακριτικό σέρβις.

Ελπίζουμε να σας βλέπουμε!

Γαστρονομικούς χαιρετισμούς,

Όλη η ομάδα του CHEFI.

Η κριτική γράφτηκε 24 Νοεμβρίου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Ωραίο εστιατόριο με εξαιρετική ατμόσφαιρα. Οι ιδέες και η διακόσμηση των πιάτων ειναι πολυ καλές. Σε γεύση τα πιάτα ειναι καλά αλλα εχουν δυνατότητα βελτίωσης.

Ημερομηνία επίσκεψης: Νοέμβριος 2017
1  Ευχαριστούμε, Mcstefan7
Ο/η ChefiTheRestaurant, Manager του CHEFI The Restaurant, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 30 Νοεμβρίου 2017

Αγαπητέ Στέφανε,

Ευχαριστούμε για τον χρόνο σας να γράψετε αυτήν την κριτική στο trip advisor.

Στόχος μας είναι οι γεύσεις μας να είναι προσεγμένες και η ατμόσφαιρα ζεστή "σαν στο σπίτι σας".

Πάντα είμαστε ανήσυχοι και επιδιώκουμε την βελτίωση, με στόχο να σας ικανοποιούμε.

Φιλικά,
CHEFI The Restaurant

CHEFI The Restaurant: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Χαλάνδρι, Αττική

CHEFI The Restaurant: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!