“Ινδική πανδαισία”

Pink Elephant
Επιλογές δείπνου: Αργά τη νύχτα, Διανομή κατ’ οίκον, Κρατήσεις
Επιλογές δείπνου: Αργά τη νύχτα, Διανομή κατ’ οίκον, Κρατήσεις
Η κριτική γράφτηκε 8 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Δύσκολο τον παρκάρισμα αλλά είσαι στο Χαλάνδρι τι περιμένεις. Μικρός χώρος αλλά ωραίες γεύσεις. Το έχω επισκεφτεί 3 φορές.

Ευχαριστούμε, Altair R

Η κριτική γράφτηκε 16 Φεβρουαρίου 2018

Πρώτη φορά σε ινδικό εστιατόριο και όσο να 'ναι είχαμε τους δισταγμούς μας και τις επιφυλάξεις μας. Επιλέξαμέ - Πέμπτη βραδυ (19:00) - το "Ρόζ Ελέφαντα" καθότι σχετικά κοντά μας. Φτάσαμε εύκολα. Χώρος αρκετά περιορισμένος αλλά παρ' ολα αυτα με επιλογή καπνιζόντων και μή. Καθίσαμε στους "μή" μπροστά από τον πάγκο της κουζίνας και δεν μας χάλασε καθόλου, ούτε η κίνηση ούτε οι εξωτικές μυρουδιές. Με τη βοήθεια της κοπέλας που πήρε την παραγγελία μας επιλέξαμε, Keema Naan γεμιστή πίτα με κιμά και μυρωδικά ( τόσο όσο αφράτη και γευστικότατη), Onion Baghi ορεκτικό, παναρισμένα τηγανητά κρεμμύδια με κόλυανδρο και κύμινο (παρότι τηγανητά δεν ήταν καθόλου βαριά και τα δύο βασικά μπαχαρικά ξεχώριζαν διακριτικά), Tandoori grilled chicken salad, πρασινα λαχανικά με κοτόπουλο ( ελαφριά και δροσερή με μυρωδάτο το κοτόπουλο), Zafrani Korma, μπουκιές μοσχάρι σε σάλτσα με γάλα καρύδας, σαφράν και αμύγδαλα (νοστιμότατο όπου και τα αμύγδαλα ξεχώριζαν σαν γεύση), Biryani ρύζι με αρνί, (πλούσιο πιάτο και σε γεύση και σε ποσότητα, περίσεψε και για το σπίτι ! !). Πήραμε και ένα ατομικό κρασάκι ροζέ αρκετά συμπαθητικό με γεύση που πλησίαζε σε Σαμιώτικο. Τιμές λογικές για την ποσότητα, περιοχή και τις γεύσεις (δεν θα μας ενοχλούσε μια βελτίωση τους προς τα κάτω ☺) Θα ξανά έρθουμε και θα δοκιμάσουμε και το delivery σας ! ! !

Ευχαριστούμε, Panos A
Η κριτική γράφτηκε 11 Φεβρουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Υπέροχο φαγητό. Γεμάτες γεύσεις με πλούσια αρώματα από την πολύ αξιολόγη ινδική κουζίνα.. Φιλικό σέρβις πολυ καλές τιμες

1  Ευχαριστούμε, lukun
Η κριτική γράφτηκε 16 Ιανουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Ζεστός χώρος με πολύ γρήγορο και ευγενικο service. Εξαιρετικό Tika Masala. Κάποια ορεκτικά ήταν μέτρια. Θα ξανάπηγαινα ανετα. Τιμές νορμαλ προς τα πάνω.

1  Ευχαριστούμε, papanik78
Η κριτική γράφτηκε 23 Δεκεμβρίου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Το φαγητο εξαιρετικό, καλές τιμές. Ήσυχο περιβάλλον και πολύ καλή εξυπηρέτηση.ευκολα θα ξαπαπηγαινα.

Ευχαριστούμε, ArimaMaria

Pink Elephant: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Χαλάνδρι, Αττική
Χαλάνδρι, Αττική

Pink Elephant: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!