“Πολύ νόστιμη πάπια”
Κριτική για: Wasabi

Wasabi
Η κριτική γράφτηκε 11 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Είχαμε επιθυμήσει με τη φίλη μου να φάμε πάπια. Μένουμε και κοντά στο Χαλάνδρι, οπότε είπαμε να πάμε απ’ το Wasabi να φάμε να μας φύγει το απωθημένο. Εξαιρετική η τραγανή πάπια με τα λαχανικά, αλλά και αυτή με τις φέτες φρούτων και τη σως εξίσου ωραία. Από τα λίγα εστιατόρια που έχουμε φάει και είναι τόσο νόστιμη. Ήπιαμε κι ένα ωραίο κρασί ροζέ Αγιωργήτικο και το κατευχαριστηθήκαμε.

Ευχαριστούμε, mixalisgk

Η κριτική γράφτηκε 1 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Θέλαμε με τη φίλη μου να κάτσουμε κάπου στο Χαλάνδρι που να έχει noodles. Μετά από αρκετό ψάξιμο, βρήκαμε το Wasabi και κάτσαμε. Κοιτάξαμε τον κατάλογο και επιλέξαμε τα noodles με λαχανικά και μοσχάρι και αυτά με τα λαχανικά και τις γαρίδες. Έχουμε φάει αρκετές φορές noodles, αλλά αυτή τη φορά συμφωνήσαμε ότι ήταν με διαφορά τα πιο γευστικά. Ειδικά αυτά με το μοσχάρι, πολύ καλομαγειρεμένα. Τα συνοδεύσαμε με ένα γλυκό λευκό κρασί και φύγαμε ικανοποιημένες. Άξιζε το ψάξιμο.

1  Ευχαριστούμε, Ελενη Μ
Η κριτική γράφτηκε 1 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Ένας από την παρέα πρότεινε να πάμε για φαγητό στο Wasabi στο Χαλάνδρι που ήξερε ότι τις Κυριακές έχει έκπτωση 50% σε όλο τον κατάλογό του. Επειδή είχαμε και όρεξη να δοκιμάσουμε ασιατικά φαγητά, αποφασίσαμε να πάμε. Μας φάνηκε αρκετά μοντέρνος ο χώρος και καθαρός. Ξεκινήσαμε το γεύμα μας με κάτι νόστιμα τηγανιτά γαριδοπιτάκια, και φάγαμε και καβουρόψιχα με τυρί τυλιγμένο σε φύλλο. Για κυρίως οι μισοί θέλαμε να δοκιμάσουμε τις σούπες τους και οι άλλοι μισοί τηγανιτό ρύζι. Από σούπες πήραμε μια καυτερή και ξινή με μοσχαράκι και μια λαχανικών με won ton, ενώ οι άλλοι πήραν ρύζι με γαρίδες και ρύζι με κοτόπουλο. Οι σούπες είχαν πολύ ωραία γεύση, ειδικά αυτή με το won ton, ενώ νόστιμο ήταν και το τηγανητό ρύζι με τις γαρίδες και του πήγαινε ωραία το κάρι. Ο τιμές ήταν πολύ προσιτές και χαρήκαμε που ανακαλύψαμε ένα φθηνό και καλό ασιατικό εστιατόριο κοντά μας.

Ευχαριστούμε, jimlaex
Η κριτική γράφτηκε 20 Φεβρουαρίου 2018

Με το φίλο μου κλείσαμε τραπέζι στο Wasabi για την ημέρα του Αγίου Βαλεντίνου. Από τα ορεκτικά παραγγείλαμε γαρίδες μαζί με onion rings και ένα φρέσκο σολομό με αβοκάντο και σουσάμι σε pancake. Ωραία παναρισμένες οι γαρίδες και τους πήγαινε πολύ η κοκτέιλ σως, αλλά και το αβοκάντο, ενώ δεν μου αρέσει γενικά, με το σολωμό ταίριαξε πολύ καλά και δεν το περίμενα. Για κυρίως επιλέξαμε να πάρουμε μια πιατέλα για δύο με διάφορα είδη σούσι, για να δοκιμάσουμε όσο το δυνατόν περισσότερες από τις γεύσεις του καταλόγου. Η ποικιλία που πήραμε ήταν αρκετά μεγάλη και από όσα φάγαμε μας άρεσε περισσότερο το temaki. Για να συνοδεύσουμε το γεύμα, επιλέξαμε λευκό κρασί μοσχοφίλερο. Ήταν ένας πολύ ωραίος τρόπος για να γιορτάσουμε αυτή την ξεχωριστή μέρα.

Ευχαριστούμε, gwgw_varda
Η κριτική γράφτηκε 4 Φεβρουαρίου 2018

Το πρώτο ασιατικής κουζίνας εστιατόριο που επιλέξαμε, ήταν ένα από τα καλύτερα δείπνα που είχαμε. Ευχαριστηθήκαμε πολύ, οι μερίδες μας φάνηκαν πολύ καλές όπως και η ποικιλία σε επιλογές, από κρέας, θαλασσινά και ρύζι, noodles. Επέμενα να δοκιμάσουμε σούσι στην αρχή, αλλά τελικά επιλέξαμε να φάμε το χοιρινό φιλέτο με κρεμμύδι σε μια σάλτσα γλυκιά. Επειδή λατρεύω τους ξηρούς καρπούς, παραγγείλαμε το κοτόπουλο με κάσιους. Πρωτότυπο πολύ πιάτο, είχε λαχανικά και μανιτάρια. Εξαιρετικής ποιότητας ήταν τα κάσιους αλλά και τα αμύγδαλα που είχε το πιάτο. Πήραμε και γλυκό! Τους λουκουμάδες μπανάνα με μέλι και καρύδια. Φοβερό!

Ευχαριστούμε, koutroulia97

Wasabi: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Χαλάνδρι, Αττική
Μαρούσι, Αττική

Κηφισιά, Αττική

Wasabi: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!