Tripadvisor

“Πανδαισία γεύσεων”
Κριτική για: ΨΩΜΙ & ΑΛΑΤΙ

ΨΩΜΙ & ΑΛΑΤΙ
Κλείστε τραπέζι
Περιγραφή: Η φιλοσοφία του εστιατορίου είναι απλή και ουσιαστική: Η εμπειρία ετών, η φαντασία και η δημιουργικότητα αναζητούν από τη φύση ό,τι καλύτερο αυτή προσφέρει απλόχερα κάθε εποχή και το εξελίσσουν σε ένα γευστικά άψογο αποτέλεσμα, με πιάτα αγνά, αυθεντικά και ευφάνταστα. Γι’ αυτό και το μενού στο Ψωμί & Αλάτι αναπροσαρμόζεται κάθε 2 με 3 μήνες, ανάλογα με τα διαθέσιμα εποχικά υλικά.
Η κριτική γράφτηκε πριν από 4 εβδομάδες μέσω κινητής συσκευής

Δεν είναι η πρώτη φορά που επισκεπτόμαστε το εστιατόριο αλλά όπως και τις προηγούμενες φορές, φεύγουμε με τις καλύτερες εντυπώσεις. Εξαιρετικά πιάτα, ευφάνταστες γεύσεις και συνδυασμοί που ικανοποιούν κάθε γούστο. Το προσωπικό φιλικό και πρόθυμο να λύσει κάθε απορία μας.

Ευχαριστούμε, Christos_87_N
Ο/η YiannisPsa, Owner του ΨΩΜΙ & ΑΛΑΤΙ, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: πριν από 4 εβδομάδες

Μας δίνει ιδιαίτερη χαρά να διαβάζουμε κριτικές όπως η δική σας καθώς αισθανόμαστε πως πετυχαίνουμε τους στόχους μας για το επίπεδο των υπηρεσιών που θέλουμε να προσφέρουμε. Ευχαριστούμε! Θα χαρούμε να σας ξαναδούμε.

Η κριτική γράφτηκε πριν από 4 εβδομάδες μέσω κινητής συσκευής

Επισκευθήκαμε το εστιατόριο Παρασκευή βράδυ, χωρίς να το έχουμε προγραμματίσει καλέσαμε και μας βρήκαν τραπέζι, το προσωπικό σούπερ εξυπηρετικό και ευγενικό, ποικιλία στα πιάτα και σε πολύ λογικές τιμές, για κυρίως πήραμε σιουφικτα και πεκανια το οποίο σαν μερίδα θα μπορούσε να είναι πιο πολύ κρέας και λιγότερες πατάτες όπως και επίσης λιγότερο αλμυρό. Η σαλάτα με τα ντοματινια και τη μοτσαρελα σούπερ, όπως επίσης και το σαγανάκι, γενικά θα έλεγα οι ήταν λίγο βαριές οι γεύσεις οπότε αν πάρε βράδυ μη φάτε πολύ γιατί θα βαριστομαχιασετε!

Ευχαριστούμε, Athina123456789

Σας ευχαριστούμε για την κριτική σας.
Μας χαροποιεί που απολαύσατε τις γεύσεις μας και μείνατε ικανοποιημένοι από την εξυπηρέτηση.
Σχετικά με την ποσότητα του κρέατος στο πιάτο picanha, όπως θα είδατε και στον κατάλογο προσφέρεται σε ζυγισμένη ποσότητα 250γρ. σε κάθε πιάτο.
Ως προς το αλάτι, επιχειρούμε να προσθέτουμε τόσο όσο θεωρούμε ότι θα ικανοποιήσει γευστικά τον μέσο όρο των καλεσμένων μας. Όπως είναι αναμενόμενο, όμως, είναι πιθανόν για κάποιους καλεσμένους τα πιάτα μας να είναι αλατισμένα περισσότερο ή λιγότερο από το επιθυμητό.
Θα χαρούμε να σας υποδεχτούμε ξανά.

Η κρέμα passion με παγωτό καρύδα απλά τέλεια... όλα εξαιρετικά. Συκώτι απίστευτα μαλακό. Απλά θα ήθελα να δω και νέες γεύσεις

Ευχαριστούμε, elenaki76

Σας ευχαριστούμε πολύ για την κριτική σας. Χαιρόμαστε πολύ που απολαύσατε το φαγητό μας. Το μενού μας ανανεώνεται σε ποσοστό 50-60% τουλάχιστον 3 φορές τον χρόνο. Τα πιάτα που διατηρούνται παραμένουν μετά από παραινέσεις των καλεσμένων μας που τα έχουν αγαπήσει και μας ζητούν να τα κρατήσουμε. Επιπλέον, αλλαγές στο μενού γίνονται σε πολλές ακόμη περιστάσεις κατά τη διάρκεια του χρόνου, όπως σε εορταστικές περιόδους, εθνικές γιορτές για παράδειγμα, με την προσθήκη εορταστικών μενού ή νηστίσιμων πιάτων.

Θα χαρούμε να σας ξαναδούμε.

Εξαιρετικα πιατα!! Τιμη ανα ζευγαρι περιπου 70€. Τα γλυκα ξεπερασαν τις προσδοκιες μας κατα πολυ! Μπραβο!!!

Ευχαριστούμε, Victoria T

Ευχαριστούμε πολύ για την κριτική σας! Χαιρόμαστε ιδιαίτερα που μείνατε ικανοποιημένοι από το περιβάλλον, το φαγητό και το επίπεδο εξυπηρέτησης. Ελπίζουμε να σας ξαναδούμε!

Ευχαριστηθήκαμε πραγματικά το φαγητό μας! Παρά τον κόσμο, η εξυπηρέτηση ήταν καλή. Μία μόνο συμβουλή: η μουσική θα μπορούσε να είναι χαμηλότερη, η ένταση δυσκολεύει τη συζήτηση και μετά από λίγο αισθάνεσαι ενόχληση. Κατά τα άλλα το προτείνω ανεπιφύλακτα!

Ευχαριστούμε, irenestef2020
Ο/η YiannisPsa, Owner του ΨΩΜΙ & ΑΛΑΤΙ, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: πριν από 3 εβδομάδες

Ευχαριστούμε πολύ για την κριτική σας! Χαιρόμαστε ιδιαίτερα που μείνατε ικανοποιημένοι από το φαγητό και το επίπεδο εξυπηρέτησης. Όσον αφορά τη μουσική, ρυθμίζουμε την έντασή της, ανάλογα με τις προτιμήσεις των φίλων μας. Αν για εσάς ήταν δυνατά, θα θέλαμε να μας είχατε ενημερώσει για να προβούμε στις απαραίτητες κινήσεις. Θα χαρούμε να σας υποδεχτούμε ξανά!

ΨΩΜΙ & ΑΛΑΤΙ: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Χαλάνδρι, Αττική

ΨΩΜΙ & ΑΛΑΤΙ: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!