“Ωραιο φαγητο σε εναν όμορφο χώρο”
Κριτική για: Alio

Alio
Η κριτική γράφτηκε 4 Αυγούστου 2020

Πανεμορφος χώρος με μεγάλη εξωτερικη αυλή ώστε να μπορούν να κρατάνε αποστασεις λογω covid
το προσωπικό ήταν ευγενεστατο και εξυπηρετικότατο στον υπέρτατο βαθμό
το φαγητό ηταν παρα πολυ καλό, το λαβρακι ήταν εξαιρετικο και για τις τιμες του θεωρω οτι είναι παρα πολύ τίμια επιλογή

Η κριτική συλλέχθηκε σε συνεργασία με αυτό το εστιατόριο
Ευχαριστούμε, hilvar2020
Ο/η YiannisPsa, Ιδιοκτήτης του Alio, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 5 Αυγούστου 2020

Σας ευχαριστούμε θερμά για την κριτική σας. Μας γεμίζει χαρά και ηθική ικανοποίηση. Θα χαρούμε να σας υποδεχτούμε ξανά!

Η κριτική γράφτηκε 30 Ιουλίου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Ελαφριές γεύσεις! Πολύ καλό service! Υπέροχος κήπος ακόμα και τις ζεστές μέρες του Ιουλίου. Value for money

Ευχαριστούμε, kivelig2020
Ο/η YiannisPsa, Owner του Alio, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 31 Ιουλίου 2020

Χαιρόμαστε ιδιαιτέρως που περάσετε τόσο όμορφα κοντά μας και σας ευχαριστούμε για τα καλά σας λόγια.

Η κριτική γράφτηκε 20 Ιουλίου 2020

Εξαιρετικό φαγητό και υπέροχη αυλή για το καλοκαίρι. Πολύ ευγενικό και φιλόξενο το προσωπικό.Τέλειες μακαρονάδες και πίτσες. Πολύ καλές πρώτες ύλες.
Και για επιδόρπιο το υπέροχο τιραμισού. Σας το προτείνω ανεπιφύλακτα.

Η κριτική συλλέχθηκε σε συνεργασία με αυτό το εστιατόριο
Ευχαριστούμε, aydreou
Ο/η YiannisPsa, Owner του Alio, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 21 Ιουλίου 2020

Σας ευχαριστούμε θερμά! Το γεγονός ότι απολαύσατε τη συνολική εμπειρία που προσφέρουμε στο ALIO είναι για εμάς η μεγαλύτερη ανταμοιβή. Θα χαρούμε να σας ξανα-υποδεχτούμε!

Η κριτική γράφτηκε 17 Ιουλίου 2020

Επισκεφθήκαμε το μαγαζί Πέμπτη βράδυ. Ο κήπος πολύ όμορφος ωστόσο μείωνε πολυ από αυτή την ομορφιά η μουσική η οποία ήταν οριακά δυνατή και σίγουρα αταίριαστη με το ύφος του μαγαζιού (έπαιζε κυρίως ποπ).

Από πιάτα παραγγείλαμε Bastoncini, Arancini, για σαλάτα την Misticanza,ενώ για κυρίως Tagliatelle al ragu και πίτσα Funghi. Κάθε πιάτο είχε τα θετικά του σημεία αλλά κανένα δεν μας εξέπληξε ευχάριστα πέρα από τη σαλάτα Misticanza η οποία είχε πρωτότυπο συνδυασμό γεύσεων.

Όσον αφορά το σέρβις τωρα, είναι ο παράγοντας ο οποίος και αφαιρεί τουλάχιστον ένα αστέρι. Ο σερβιτόρος που μας πήρε παραγγελία ήταν αρκετά ευθύς και απότομος σε σημείο που σε έκανε να νοιώθεις αφιλόξενα. Πέρα από αυτο, περιμέναμε πάρα πολύ ώρα τα πιάτα μας τα οποία και στο τέλος ήρθαν εντελώς ανακατεμένα!! Πρώτα μας ήρθε το Arancini , μετά τα Bastoncini (που είναι πιάτο τύπου κουβέρ) τα οποία μάλιστα η σερβιτόρα εσφαλμένα έφερε σε διπλανό τραπέζι και εμείς της είπαμε ότι ίσως είναι δικά μας. Ακολούθως, χρειάστηκε να ειδοποιήσουμε τον σερβιτόρο που μας πήρε παραγγελία για να τον ρωτήσουμε τι γίνεται με τη σαλάτα μας. Εκείνος δεν γνώριζε καν ποια σαλάτα είχαμε παραγγείλει ενώ μας ρώτησε αν μας έχει έρθει γενικά κάτι. Τέλος, ήρθε και χωρίς να απολογηθεί έστω για το τυπικο μας άφησε τη σαλάτα και απλά έφυγε.

Σε μια ανακεφαλαίωση λοιπόν, φαγητό γευστικά μέτριο (με θετικά στοιχεία) για την κατηγορία του μαγαζιού, περιβάλλον όμορφο, σέρβις αρκετά κακό.

4  Ευχαριστούμε, 452katerinam
Ο/η YiannisPsa, Ιδιοκτήτης του Alio, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 6 Αυγούστου 2020

Σας ευχαριστούμε για την κριτική σας. Από τα σχόλια σας καταλαβαίνουμε πως είναι αρκετά πιθανό τα πιάτα που αναφέρετε να μην κάλυψαν το προσωπικό σας γούστο. Φυσικά αναγνωρίζουμε πως υπάρχει πάντα η περίπτωση να έχει γίνει κάποιο λάθος από πλευράς μας στην εκτέλεση ενός πιάτου, ενώ θα θέλαμε να επισημάνουμε πως τα συγκεκριμένα πιάτα είναι από τα πιο δημοφιλή του εστιατορίου μας. Σε κάθε περίπτωση πάντοτε προτρέπουμε τους καλεσμένους μας να μας ενημερώνουν για τυχόν προβλήματα ή δυσαρέσκειες κατά την παραμονή τους στο εστιατόριο για να μπορέσουμε να προβούμε σε αντίστοιχες διορθωτικές ενέργειες.

Η κριτική γράφτηκε 16 Ιουλίου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Εξαιρετικό ιταλικό κ πανέμορφοι οι εξωτερικοί χώροι (ιδιαίτερα η αυλή). Είχαμε επισκεφτεί το εστιατόριο και τον χειμώνα αλλά η ομορφιά του κήπου δίνει πολλα στην εμπειρία. Το φαγητό είναι εξαιρετικό, τόσο οι πίτσες (προτείνω την κρύα πίτσα και την funghi, οπωσδηποτε την σαλάτα καίσαρα κ τα arrancini) η saltibocca, όπως κ το ραγού. Φανταστικά τα bastoncini με αυτό το πλούσιο βούτυρο!!Πολύ ωραίο κ το ροζέ τους. Το προσωπικό είναι πολύ εξυπηρετικό και άμεσο με συ συνεχή φροντίδα στα τραπέζια. Οι τιμές είναι πολύ καλές και εξαρτάται από τις επιλογές. Είναι ωραια επιλογή κ για ένα χαλαρό κρασί με πίτσα κ κάποια ορεκτικά. Ιδιαίτερη σημείωση για τον επαγγελματισμό τους και αυτόν τον καιρό καθώς τηρούν όλα τα μέτρα με συνέπεια, τόσο τη μάσκα όσο κ την αποστείρωση των τραπεζιών πριν την χρήση κ φυσικά ηλεκτρονικό μενού κ αντισηπτικά στις εισόδους για πελάτες και προσωπικό. Συνεχίστε έτσι!

Ευχαριστούμε, Ath84
Ο/η YiannisPsa, Owner του Alio, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 16 Ιουλίου 2020

Ευχαριστούμε πολύ για την κριτική σας! Χαιρόμαστε ιδιαίτερα που μείνατε ικανοποιημένοι από το περιβάλλον, το φαγητό και το επίπεδο εξυπηρέτησης. Θα χαρούμε να σας ξανα-υποδεχτούμε!

Alio: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Χαλάνδρι, Αττική

Alio: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!