Tripadvisor

“Πάμε για κυνήγι!”
Κριτική για: Hunters Room & Grill

Hunters Room & Grill
Η κριτική γράφτηκε πριν από 4 εβδομάδες μέσω κινητής συσκευής

Ζεστός, φιλικός και περιποιημένος χώρος. Το ξύλο δένει άψογα με το στυλ του μαγαζιού. Το σέρβις φιλικό και γρήγορο.
Τα ορεκτικά καλοστημένα και γευστικότατα. Ξεχώρισα τα άγρια μανιτάρια!
Από τις σαλάτες ιδιαίτερη ήταν η πράσινη με το ανθότυρο και τη μαρμελάδα τσίλι. Πολύ δροσερή!
Τα κρέατα ψημένα τόσο- όσο, επαρκή σε ποσότητα και η σως τους έδενε αρμονικά με το μοσχάρι και το χοιρινό.
Από τα συνοδευτικά πήραμε αρωματικό ρύζι στον ατμό, πουρέ πατάτας και το καταπληκτικό πουρέ καρότου που όμοιό του δεν έχω ξαναφάει.
Τα γλυκά που δοκιμάσαμε ήταν πάβλοβα, μους σοκολατας και τσιζ κέικ. Όλα ήταν υπέροχα και πολύ νόστιμα! Μου άρεσε λίγο περισσότερο το τσιζ κέικ.
Η συνολική εμπειρία ήταν πολύ θετική και οι τιμές αντάξιες της ποιότητας.

Ημερομηνία επίσκεψης: Σεπτέμβριος 2019
Ευχαριστούμε, Δέσποινα Μ

Η κριτική γράφτηκε πριν από 5 εβδομάδες μέσω κινητής συσκευής

Το hunters πρόκειται για ένα κρυμμένο διαμαντάκι στην περιοχή του Χαλανδρίου. Μετά από την ανακάλυψη του λοιπόν, εντελώς τυχαία, αποφασίσαμε να το επισκεφθούμε μαζί με ένα φιλικό ζευγάρι (4 άτομα σύνολο). Τρίτη βράδυ μετά από κράτηση (η αλήθεια είναι ότι το μαγαζί δεν είχε κόσμο) φτάσαμε στο χώρο γύρω στις 9 και αφού ο εξυπηρετικότατος σερβιτόρος μας τοποθέτησε στο τραπέζι μας και μας έφερε τους καταλόγους ξεκίνησε η κουβέντα. Κάπου εδώ να τονίσω πως όπου διάβασα, το μαγαζί αυτό εμφανιζόταν ως "ακριβό", κάτι το οποίο το αδικεί καθώς πιστεύω πως είναι ο κύριος λόγος για τους οποίους δεν έχει κόσμο τις καθημερινές. Για όποιον γνωρίζει, τα κρέατα όπως το rib eye (28€ - 300gr), η πικανια (22€ - 300gr) και τα υπόλοιπα αυτού του είδους παντού κυμαίνονται σε αυτές τις τιμές. Υπάρχουν άλλα τόσα πιάτα, όπως κάποιο Burger, νιόκι με κοτόπουλο και προσουτο, τα οποία μπορεί κάποιος να παραγγείλει και να πληρώσει πολύ φυσιολογικά(πχ πατάτες τηγανιτές 3€ δε νομίζω θα τις βρεις σε πολλά μαγαζιά). Επίσης μη ξεχνάμε τη σχέση ποιότητας - τιμής, ιδιαίτερα τα τελευταία χρόνια στα οποία ο κόσμος δε βγαίνει πολύ έξω για φαγητό, αυτή η σχέση αποκτά ακόμα μεγαλύτερη αξία. Στο δια ταύτα, λοιπόν, ότι κι αν επιλέξαμε μας άφησε απόλυτα ικανοποιημένους. Σαλάτα πράσινη , άγρια μανιτάρια, νιόκι, rib eye, πικάνια, μοσχαρίσια πλευρά (αν ξεχώριζα ένα πιάτο θα ήταν αυτό), πατάτες τηγανιτές, και πουρές καρότου (must για συνοδεία με τα κρέατα). Σε αυτά προσθέτουμε 2 γλυκά, παβλοβα και gianduja, κι ένα μπουκάλι κρασί και το σύνολο μας κάνει 150€. Δηλαδή κάτι λιγότερο από 40€ το άτομο. Νομίζω ότι αξίζει κάποιος να επισκεφτεί το συγκεκριμένο μαγαζί και να βγάλει ο καθένας μόνος του το συμπέρασμα. Άλλωστε ειδικά η γεύση είναι κάτι υποκειμενικό!!!

ΥΓ : τρομερός χώρος, πετρόχτιστος με άνετα τραπέζια και απόσταση το ένα με το άλλο για άνετη απόλαυση.

1  Ευχαριστούμε, theo77mil
Η κριτική γράφτηκε 19 Ιανουαρίου 2020

Δεν έχω λόγια! Ωραίος και προσεγμένος χώρος, ευγενικοί, εξυπηρετικοί και πλήρως ενημερωμένοι σερβιτόροι, πλούσιος κατάλογος με πολλές επιλογές και πολύ πολύ νόστιμα πιάτα! Μείναμε τόσο ευχαριστημένοι από το μαγαζί, που από τότε που το μάθαμε, το επισκεφθήκαμε 3 φορές μέσα σε ενα μήνα! Βέβαια, προς μεγάλη μου λύπη, όλες τις φορές ήταν σχεδόν άδειο...ίσως αυτό να οφείλεται στην τοποθεσία του ή στην φήμη που έχει δημιουργηθεί ότι είναι πολύ ακριβό (!), γεγονός που δεν ισχύει, αφενός γιατί υπάρχει μεγάλο εύρος τιμών και αφετέρου γιατί τα ακριβότερα πιάτα του είναι πολύ καλύτερα σε ποιότητα και γεύση, από αντίστοιχα εστιατόρια. Εύχομαι πραγματικά να λάβει την αναγνώριση που του αξίζει!

Ημερομηνία επίσκεψης: Δεκέμβριος 2019
1  Ευχαριστούμε, georgiap474
Η κριτική γράφτηκε 17 Ιανουαρίου 2020

Πολύ ωραίος χώρος με διακριτική μουσική ώστε να μπορείς να συζητήσεις χωρίς να φωνάζεις. Τα πιάτα όλα πεντανόστιμα. Τα κρέατα νόστιμα,τέλεια ψημένα και σωστά κομμένα. Μόνο μια ένσταση στα άγρια μανιτάρια που δεν ήταν άγρια. Νόστιμα αλλά όχι άγρια. Μια αδικαιολόγητη παραφωνία στο πολύ καλό σύνολο.

Ευχαριστούμε, TINAKI59
Η κριτική γράφτηκε 10 Ιανουαρίου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Ένας πολύ ωραίος χώρος με υποδειγματικό σέρβις και υπέροχο φαγητό τα κρέατα τους πολύ σωστά ψημένα ( σπανίζει συνήθως ) και αρκετή ποικιλία ( εγώ πέτυχα φιλέτο ελαφιού σαν πιάτο ημέρας και είχε και στρουθοκάμηλο και όπως με ενημέρωσαν από την επόμενη θα είχαν και κροκόδειλο ) φανταστικά ορεκτικά αλλά και σαλάτες όπως και γλυκά.
Είχα διαβάσει τα καλύτερα αλλά δεν αναφέρονται γενικώς στις τιμές του εστιατορίου , επικρατεί μια φήμη ότι είναι πανάκριβο μαγαζί !!!!!!! Έχω να πω μόνο ότι είναι πολύ προσγειωμένο σε σχέση και ειδικά με την ποιότητα είναι τζάμπα εξάλλου ότι πληρώνεις παίρνεις ενδεικτικά ένα burger κοστίζει 9 € όταν υπάρχουν κυριλέ fast food που το έχουν 12-13€
Το συστήνω ανεπιφύλακτα και εννοείται ότι πλέον θα είμαι μόνιμος πελάτης
ΥΓ. Πρέπει να βάλουν οπωσδήποτε τιμοκατάλογο έξω από το μαγαζί για να διαλυθούν οι φήμες !!!!!!!

Ευχαριστούμε, nicbisc

Hunters Room & Grill: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Χαλάνδρι, Αττική

Hunters Room & Grill: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!