Tripadvisor

“Φαγητό της μαμάς...”
Κριτική για: Μεροφάι

Μεροφάι

Δεν έχω επισκεφθεί το κατάστημα, αλλά κάνω πολύ συχνά παραγγελίες για το σπίτι. Το φαγητό είναι πολύ νόστιμο και μου θυμίει το φαγητό της μαμάς μου. Δεν είναι ανοιχτό το βράδυ. Γιατί;

Ημερομηνία επίσκεψης: Ιανουάριος 2020
Ευχαριστούμε, PanosBokos

Η κριτική γράφτηκε 22 Δεκεμβρίου 2019

Παρήγγειλα πρώτα φορα delivery ,κόκκορα κρασατο , γιουβαρλάκια,χοιρινό στην γάστρα , πραγματικά πολύ νόστιμα και καλομαγειρεμενα ,και μερίδες αρκετές μεγάλες σαν να βρίσκεσαι στο σπίτι σου !!

Ημερομηνία επίσκεψης: Δεκέμβριος 2019
Ευχαριστούμε, GONDGY
Η κριτική γράφτηκε 4 Σεπτεμβρίου 2019

Πηραμε απο το Μεροφαι τον Ιουλιου του 2019 μεσα ενος site παραγγελιοληψιας online. Η ποιοτητα των περισσοτερων πιατων ηταν τραγικη, το χειροτερο απο ολα ηταν το "ψαρι", μπακαλιαρος ελεγαν. Το ψαρι μυριζε διαφορα χημικα, κατι σαν αμωνια, πρωτη φορα μου συμβαινει αυτο. Τα ρεβυθια ηταν σκληρα και οχι σωστα χυλωμενα, μαγειρεμενα και τα μπιφτεκια κοτοπουλου μια αμορφη, κακογευστη μαζα κιμα. Τα υπολοιπα οριακα στεκονταν στην κατηγορια "φαγητο". Λυπαμαι πολυ που ενα νεο μαγαζι, παραδιδει πιατα με τοσο χαμηλη ποιοτητα.

Ευχαριστούμε, serantoniadis
Η κριτική γράφτηκε 18 Ιουλίου 2019

Μεγάλη ποικιλία απο φαγητά,διαφορετικό μενού καθέ μέρα.Τέλεια γεύση,υπέροχο σπιτικό φαγητό και η καλύτερη εξυπηρέτηση!!!!!!

Ευχαριστούμε, Miltos M
Η κριτική γράφτηκε 8 Ιουλίου 2019 μέσω κινητής συσκευής

Οταν ανακαλύψαμε το Μεροφάι ηταν πραγματικα μια αποκάλυψη. Ωραια σπιτικά πιάτα με μαγειρευτά , μεγαλούτσικες μερίδες και καταπληκτικό ψωμι. Η καπνιστή μελιτζανοσαλάτα απλά καταπληκτική. Ο ιδιοκτήτης πολυ φιλικός. Όλο τον χειμώνα πηγαίναμε τουλάχιστον μια φορα κάθε 2 βδομαδες.Πριν λιγες ημέρες ξανά πήγαμε , ο ιδιοκτήτης έλειπε. Το προσωπικό φαινόταν πελαγωμενο και περιμέναμε αρκετή ωρα να έρθουν για παραγγελία. Διπλα μας ηταν ενα τραπέζι αμαζευτο και κανεις δεν ασχολούταν. Αναγκαστήκαμε να φύγουμε και οταν περασαμε απ έξω μετα απο 1,5 ωρα το τραπέζι ηταν ακομα αμαζευτο. Ελπιζω να μην εχει χαλάσει η εξυπηρέτηση γιατι το φαγητο ειναι καλο....Ας ελπίσουμε οτι ηταν η εξαίρεση στον κανόνα και ο ιδιοκτήτης θα προσέξει.

Ευχαριστούμε, eleni f

Μεροφάι: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Χαλάνδρι, Αττική

Μεροφάι: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!