“Αρκετα καλο!”
Κριτική για: La Gratella Athens

La Gratella Athens
Περιγραφή: Γνήσια ιταλική κουζίνα με επιρροές απο Νάπολι, Τοσκάνη και Σικελία.
Περιγραφή: Γνήσια ιταλική κουζίνα με επιρροές απο Νάπολι, Τοσκάνη και Σικελία.
Η κριτική γράφτηκε 4 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Εξαιρετικο περιβαλλον, αψογο σερβις!! Προτεινω τα ραβιολι και την καρμποναρα για κυριως. Οι μεριδες ειναι σχετικα μικρες γιαυτο μην τσιγκουνευτειτε τα ορεκτικα. Σιγουρα θα ξαναπαμε!

1  Ευχαριστούμε, Thanasis K

Η κριτική γράφτηκε 16 Φεβρουαρίου 2018

Ένα εστιατόριο με ιταλικές συνταγές, μεγάλη ποικιλία κρασιών και τέλεια εξυπηρέτηση. Το προσωπικό άψογο από την πρώτη ως την τελευταία στιγμή! Από τον τρόπο που κλείσαμε τραπέζι, από το πως εξυπηρετηθήκαμε και επιλέξαμε το φαγητό και από την προσοχή μου μας επέδειξαν ως το τέλος. Αξίζει!

Ευχαριστούμε, catkor
Μέλος του TripAdvisor
Η κριτική γράφτηκε 28 Ιανουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Επισκεφθήκαμε το μαγαζί για τα γενέθλιά μου. Φιλικό περιβάλλον και όμορφα διακοσμημένο. Για 4 άτομα, παραγγείλαμε μια σαλάτα caprese, (φωτο) το calzone του μενού, raviolacci ai funghi porcini, strozzapretti alla norcina, ένα ρολό κοτόπουλο φούρνου και amatriciana. Σε γενικές γραμμές μείναμε ευχαριστημένοι, αλλα κάτι λείπει για να χαρακτηριστεί πολύ καλό το φαγητό! Αρχικά, δε θα γκρινιάξω για τη σαλάτα γιατί πάντα η caprese ειναι μικρή! Η mozzarella (υποτίθεται και bufala) όμως, δεν ηταν σε θερμοκρασία δωματίου ήταν παγωμένη! Και ναι, φαίνεται λεπτομέρεια, αλλά έχει μεγάλη σημασία και ελπίζω γι’αυτο να ήταν και άνοστη! Το calzone, δεν κατάλαβα γιατι χαρακτηρίστηκε calzone αφού ειχε γέμιση και εξωτερικά και εσωτερικά. Άλλα υλικά μέσα άλλα έξω. Η ζύμη σε καμία περίπτωση δεν ήταν ιταλική και αρκετά κακή απομίμηση θα έλεγα. Οι μακαρονάδες ήταν πολυ νόστιμες αλλα, τα ravioli ηταν 5! Το εννοω, ήταν 5! Όσο νόστιμα και να ήταν και όσες σταγόνες λάδι τρούφας να είχαν, για 5 ravioli τα πληρώσαμε ακριβά. Το γεμιστό ρολό κοτόπουλο δεν είναι ιταλικό φαγητό αρα, δε θα έπρεπε να είναι στο μενού, κατ’ εμέ πάντα. Ίσως για τα ελληνικά δεδομένα να αρκεί αλλα σαν δεύτερο πιάτο εμένα δεν μου έκανε. Μείναμε και οι 4 με μια καλή εντυπωση αλλα δε θα ξαναπηγαίναμε.

2  Ευχαριστούμε, Μέλος του TripAdvisor
Η κριτική γράφτηκε 20 Ιανουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Ευγενές προσωπικό, μικρές μερίδες, ωραίες γεύσεις, ωραίος χώρος, όχι καλή θέρμανση, μη επαγγελματίας ο/η υπεύθυνος οπότε και δε ξανά πάω.

1  Ευχαριστούμε, Pavlos Z
Η κριτική γράφτηκε 15 Ιανουαρίου 2018

Μετά απο προτροπή του γιου μου επισκεφτήκαμε το εστιατοριο και οι εντυπώσεις όλων μας ήταν οι καλύτερες.Ομορφος,μικρός χώρος φτιαγμένος με γούστο και ωραία ατμόσφαιρα.Το φαγητο εξαιρετικό με ωραία παρουσίαση και γεύσεις.Το προσωπικό πολυ ευγενικό και εξυπηρετικο.

Ευχαριστούμε, katerina a

La Gratella Athens: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Χαλάνδρι, Αττική

Χαλάνδρι, Αττική

La Gratella Athens: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!