“Υπέροχη βραδιά ”

Malabar
Κουζίνες: Μεσογειακή
Καλό για: Ατμόσφαιρα Μπαρ
Επιλογές δείπνου: Υπαίθρια τραπέζια, Κρατήσεις
Περιγραφή: Ο βραβευμένος chef, Παναγιώτης Γιακαλής, εγγυάται ότι τα πιάτα, που έχει δημιουργήσει, θα ικανοποιήσουν και τους πιο απαιτητικούς ουρανίσκους. Το Malabar Inhouse αποτελεί έκφραση της εξέλιξης και του συνδυασμού της ελληνικής και της έθνικ κουζίνας χρησιμοποιώντας, πάντα, υλικά από τη The Margi Farm, σε προσιτή τιμή. Όλα αυτά σε ένα μοναδικά σχεδιασμένο περιβάλλον.
Η κριτική γράφτηκε 25 Αυγούστου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Το φαγητό ήταν υπέροχο. Ξεχωριστές γεύσεις, μοναδικές.. Πολύ ωραία ατμόσφαιρα και το προσωπικό ευγενέστατο και εξυπηρετικό.

Ευχαριστούμε, linetakam

Η κριτική γράφτηκε 20 Ιουλίου 2017

Ο χώρος πραγματικά είναι μοναδικός. Δε νομίζω οτι υπάρχει κάτι παρόμοιο στην Αθήνα. Σου μεταφέρει μια χαλαρότητα. Εχει μια απίστευτη καλοκαιρινή αύρα.
Δυστυχώς όμως το φαγητό δεν είναι το ίδιο εξαιρετικό. Είναι απλά καλό και για τις τιμές που χρεώνουν μάλλον μέτριο. Έχω επισκεφτεί το συγκεκριμένο μέρος αρκετές φορές και έχω γευτεί διαφορετικά πιάτα. Καμμία φορά δε μπορώ να πω οτι δοκίμασα κάτι που μου έμεινε αξέχαστο. Ήταν απλά οκ. Τίποτα περισσότερο όμως.
Νομίζω οτι τα χρήματα που χρεώνουν είναι υπερβολικά γι' αυτό που προσφέρουν. Εκτός και αν κάποιος πάει περισσότερο για το περιβάλλον παρά για το φαγητό. Τότε σίγουρα θα αποζημιωθεί!

Ευχαριστούμε, Maria S
Η κριτική γράφτηκε 13 Ιουλίου 2017

Αρχικά οφειλω να πώ ενα μεγάλο μπραβο σε ολα τα παιδι ατου μαγαζιου για το πραγαματικά υποδειγματiκό service ξεκινόντας απο την κρατηση και την υπόδοχή εως την αποχωρηση μας.Ισως ότι καλυτερο εχω συναντησει. Μπραβο στα παιδια.
Χωρος: πολυ όμορφος, σωστα τοποθετημενα τραπέζια, τελεια χωροταξική εκμεταλευση της πισινας, αψογος φωτισμός.
Φαγητό: σαλατα κινοα αψογη, σολομος αψογος, γαριδομακαροναδα μετρια λογο και της μικρης ποσοτητας αλλα ξεφυγαν τα ζυμαρικα στο βρασιμο λιγο..εεε σ αυτο το επιπεδο προσεχουμε λιγο παραπανο σεφ..Ορεκτικα καλα , πηραμε 2-3 , καλες ποσοτητες.
Λιστα κρασιων: καλες τιμές και για να ειμαι ειλικρεινης καλυτερες απο αυτες που περιμενα..αλλα μου λειπαν επιλογες αισθανθηκα περιορισμένος και αναφερομαι στα λευκα...οκ καταληξαμε σε ενα thema pavlidi αλλα περιμενα να δω κατι περισσοτερο.
Γλυκο συμπαθητικο ...και εκει περιμενα να δω περισσοτερες επιλογες..

Συμπερασμα: Σιγουρα θα ξαναπάμε.

Ευχαριστούμε, Constantinos K
Η κριτική γράφτηκε 2 Ιουλίου 2017

Η διακόσμηση του χώρου και η εκμετάλλευση της πισίνας για τη δημιουργία ατμόσφαιρας επιτυχημένη.Το φαγητό πολύ καλό χωρίς κάτι που να το απογειώνει και να δικαιολογεί και τις υψηλές τιμές. Η εξυπηρέτηση καλή αλλά της λείπει ο αέρας.Επικρατεί μια αμηχανία.Γενικά εκπέμπεται μια άσκοπη κινητικότητα.Στο χώρο ταιριάζει περισσότερο το ποτάκι, για χάζι.

Ευχαριστούμε, Ioannis N
Η κριτική γράφτηκε 12 Ιουνίου 2017

Για αλλη μια φορα ηταν υπεροχα !!!
Η κουζινα απο τον Παναγιωτή Γιακαλή και το service με την σφραγιδα του Τάσου Τουρνά , εκαναν τους καλεσμενους μας να μας παρακαλουν να ξαναρθουμε!!!!!
Ηταν μια τελεια βραδια για εμας και για τους καλεσμενους μας !!!!!
Σας ευχαριστουμε !!!!

Ευχαριστούμε, tastour8

Malabar: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Γλυφάδα, Αττική

Βουλιαγμένη, Περιοχή Ανατολικής Αττικής

Malabar: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!