“Απλά τέλειο!!!!!!”
Κριτική για: Mano D' oro

Mano D' oro
Περιγραφή: "Δεν χρειάζεται να μαγειρεύεις περίπλοκα ή εντυπωσιακά "θαύματα", αλλά απλό, καλό φαγητό με φρέσκα υλικά. Οραματιστήκαμε ένα χώρο ατμοσφαιρικό, που ν΄ αποτελεί κομμάτι τ΄ ουρανού και της θάλασσας. Γι αυτό και δημιουργήσαμε το Mano d' oro ένα γνήσιο, ιταλικό εστιατόριο, όπου μπορεί κανείς, με τον ίδιο μοναδικό τρόπο, ν΄ απολαύσει ένα ρομαντικό ή επαγγελματικό δείπνο
Η κριτική γράφτηκε 4 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Το φαγητό είναι πεντανοστιμο!! Δοκιμάσαμε πίτσα, ραβιολι, ψαρονέφρι, caprese και τιραμισου και ενθουσιαστηκαμε!! Καλαίσθητος χώρος με minimal διακόσμηση! Εξαιρετικό service από χαμογελαστους και ευγενικούς ανθρώπους!! Το συστήνουμε ανεπιφύλακτα!!

1  Ευχαριστούμε, Dionysios K

Η κριτική γράφτηκε 1 Μαρτίου 2018

Επισκεφτήκαμε για πρώτη φορά το εστιατόριο. Ήταν Σάββατο βράδυ.
Η κράτηση έγινε ηλεκτρονικά με πολύ απλό και σύντομο τρόπο.

Ο χώρος είναι μικρός κάτι που μας άρεσε, μια τάση που έχω την εντύπωση έρχεται από το εξωτερικό. Η διακόσμηση ήταν μακριά από τον χαρακτήρα του μαγαζιού, χωρίς να μπορώ να πω ότι ήταν άσχημη. Περίμενα κάτι πιο κοντά σε ταρατόρια, ήθελα να μου θυμίζει κάτι πιο παραδοσιακό.

Χωρίς να περιμένουμε τίποτα καλύτερο από το βασικό, εντυπωσιαστήκαμε από τα πιάτα (ότι κι αν επιλέξαμε). Γενικότερα τα Ιταλικά εστιατόρια δύσκολα καταφέρνουν να ξεχωρίσουν, που στην περίπτωση του συγκεκριμένου έγινε το αντίθετο.

Η λίστα κρασιών αξιοπρεπέστατη, το σέρβις αρκετά καλό, τα πιάτα στην ώρα τους. Οικονομικό δεν είναι, μήτε όμως ακριβό. Τα χρήματα του τα αξίζει άσχετα εάν θα μπορούσε να είχε και κάποιες πιο οικονομικές προτάσεις έτσι ώστε να προτιμηθεί και σε περιπτώσεις πιο casual (μεσημεριανές ώρες).

Το προτείνω ανεπιφύλακτα.

Ευχαριστούμε, Greg A
Ο/η Leonidas B, Ιδιοκτήτης του Mano D' oro, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 4 Απριλίου 2018

«Ευχαριστούμε που μοιραστήκατε την όμορφη εμπειρία σας, περιμένουμε με χαρά την επόμενη σας επίσκεψη ώστε να σας ευχαριστήσουμε και από κοντά με τον πιο φιλόξενο Mano D’Oro τρόπο!

Η κριτική γράφτηκε 19 Φεβρουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Πολυ ωραιο περιβαλλον το σερβις αψογο. Το φαγητο πολυ νοστιμο και οι τιμες πολυ καλες για αυτο που προσφέρει

Ευχαριστούμε, fotini S
Ο/η Leonidas B, Ιδιοκτήτης του Mano D' oro, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 23 Φεβρουαρίου 2018

Με εκτίμηση η Διεύθυνση»

Η κριτική γράφτηκε 15 Φεβρουαρίου 2018

Πολύ ωραίος χώρος αλλά το φαγητό ήταν κάτω των προσδοκιών μας και της τιμής των πιάτων. Επιλέξαμε καθαρά ιταλικό φαγητό (μακαρόνια-ριζότο) τα οποία δεν ήταν καλομαγειρεμένα συν ότι είχαν πάρα πολλή κρέμα γάλακτος. Παρόλο ότι χρησιμοποιούνται υλικά τα οποία δίνουν στα πιάτα άλλο χαρακτήρα, το αποτέλεσμα στη συγκεκριμένη περίπτωση δεν αντιστοιχούσε στην τιμή και αυτό που περιμέναμε.

Ευχαριστούμε, manospn
Ο/η Leonidas B, Ιδιοκτήτης του Mano D' oro, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 21 Φεβρουαρίου 2018

«Αγαπητέ φίλε ,
Λυπούμαστε που πιθανόν λόγω κάποιου τυχαίου γεγονότος δεν ανταποκριθήκαμε στις γευστικές σας προσδοκίες κατά την πρώτη σας επίσκεψη, παρόλα αυτά θα θέλαμε να σας ξανά έχουμε σύντομα κοντά μας έτσι ώστε να σχηματίσετε μια πιο ολοκληρωμένη άποψη.
Έχουμε ήδη φροντίσει οι τιμές μας να είναι προσιτές και ανταγωνιστικές χωρίς να στερούνται οι επισκέπτες μας ποιότητα και την πιο όμορφη θέα της Θάλασσας.
Χρειαζόμαστε ωστόσο την εποικοδομητική κριτική έτσι ώστε να προσφέρουμε πάντα το καλύτερο στους πελάτες μας
Με εκτίμηση η Διεύθυνση»

Η κριτική γράφτηκε 22 Ιανουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Άλλο ένα ιταλικό εστιατόριο στα νότια προάστια. Καλές γεύσεις, στα πλην το ότι δεν υπάρχει πίτσα στο μενού. Ακριβό γι’ αυτό που προσφέρει κ το κυριότερο το service είναι κακό. Προσέγγισε το τραπέζι μας ο σερβιτόρος 35’ από την άφιξή μας κ ενώ το εστιατόριο ήταν μισοάδειο!

Ευχαριστούμε, korinaeft
Ο/η Leonidas B, Ιδιοκτήτης του Mano D' oro, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 26 Ιανουαρίου 2018

Αγαπητή Φιλη Λυπούμαστε
που κάποια απ τις 5 ξεχωριστες προτάσεις σε πίτσα με γνήσια ιταλική ζύμη και καλτσονε του καταλόγου μας δεν ανταποκρίθηκε στις προτιμήσεις σας. Ωστόσο θα χαρούμε να σας ξαναδούμε σύντομα και να σας εξυπηρετήσουμε με τον καλύτερο τρόπο .
Με εκτίμηση η Διευθυνση

Mano D' oro: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Βούλα, Περιοχή Ανατολικής Αττικής

Mano D' oro: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!