“Απαράδεκτο φαγητό ”
Κριτική για: Ταβερνα Η φωλιά

Ταβερνα Η φωλιά
Η κριτική γράφτηκε 1 Αυγούστου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Επισκεφτήκαμε το μαγαζί μεσημέρι Καθημερινής ημέρα Τρίτη. Είχαμε ξανά επισκεφτεί το μαγαζί πριν αρκετό καιρό και είπαμε να ξανά δοκιμάσουμε μήπως έχει γίνει και λάθος. Παραγγείλαμε παιδάκια αρνίσια αλλά αυτά που μας ήρθαν ήταν πρόβατο, (αρνί με ένα εκατοστό και πάχος δεν υπάρχει και βέβαια μόλις κρύωσε το κρέας δεν τρωγόταν, το μπιφτέκι για το παιδί ήταν ωμό το στείλαμε για ψήσιμο απ' έξω κάηκε και μέσα παρά έμεινε ωμο. Ζητήσαμε αλλαγή δυστυχώς και το επόμενο τα ίδια. Το δε τζατζίκι μόνο τζατζίκι δεν ήτανε γιαούρτι με άνηθο μόνο.

Ευχαριστούμε, Γεωργία Δ

Η κριτική γράφτηκε 9 Ιουλίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Άμεδη εξυπηρετηση. Μηδεν χρονος καθυστερησης. Νοστιμα φαγητα. Καλη σχεση τιμης ποιοτητας! Συστηνω ανεπιφυλακτα!

Ευχαριστούμε, zxz2479
Η κριτική γράφτηκε 28 Απριλίου 2018

Μας το σύστησε οικογενειακός φίλος το μαγαζί. Οι πρώτες εντυπώσεις από το μαγαζί ήταν ωραίες. Δυστυχώς ήταν μόνο εντυπώσεις. Παραγγείλαμε χωριάτικη σαλάτα, η οποία φαινόταν λες και την είχαν μαζέψει από αποφάγια άλλων. Οι μερίδες τους κρέατος ήταν μεγάλες αλλά δυστυχώς αργήσαν να έρθουν και ήταν κρύες. Το σέρβις ήταν ανύπαρκτό παρόλου που ήταν Τετάρτη και δεν είχε πολύ κόσμο, έπρεπε να φωνάξουμε στους σερβιτόρους αρκετές φορές για να φέρουν ένα σερβίτσιο για το παιδί.

Ευχαριστούμε, George A
Η κριτική γράφτηκε 13 Απριλίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Συγχαρητηρια στα παιδια παρολο τον πολυ κοσμο.. φαγαμε γρηγορα και το ψητο στην σουβλα ηταν πολυ καλο. Θα το επισκεφτουμε ξανα συντομα!!!

Ευχαριστούμε, Elena D
Η κριτική γράφτηκε 12 Απριλίου 2018

Η κριτική μου αφορά στο να βρει ξανά τους ρυθμούς του ένα τόσο καλό μαγαζί. Δυστυχώς, θύμα της κρίσης και αυτή η παλιά καλή ταβέρνα, ενώ εξακολουθεί αν διαθέτει από τα καλύτερα φαγητά που μπορεί να βρεις στην Αττική, έχει απαξιώσει εντελώς το να επανδρώσει με το απαραίτητο προσωπικό στο σέρβις και την κουζίνα.
Κυριακή του Πάσχα, ώρα 2 μ.μ.: Με δεδομένο ότι επιδείξαμε υπομονή και κατανόηση, ξεπεράσανε κάθε προηγούμενο (γιατί υπήρχε και μάλιστα κατ΄ επανάληψη). Απλά , επαναλαμβάνω, έχει υπέροχο κρέας, καταπληκτικά ψημένο. Αν είσαι τυχερός και φας.Με κρατημένο τραπέζι, μείναμε μιάμιση ώρα μπροστά σε αμάζευτο τραπέζι με όλες τις γνωστές αγαπημένες πασχαλινές μυρωδιές (όταν όμως τις γεύεσαι, όχι να τις αγναντεύεις ως αποφάγια).
Στη μία ώρα αρχίσαμε να ζητάμε την προσοχή τους, μέχρι και τηλεφωνικά γιατί είμασταν αόρατοι. Ένα άτομο της παρέας έπρεπε να πάρει φάρμακο και δεν μπορούσαν να μας φέρουν ούτε νερό. Με 'μέσον' μάλλον, παρατηρήσαμε αρκετοί από εμάς, ότι σέρβιραν μεταγενέστερους εισερχόμενους πελάτες... Ενώ είχαμε ζητήσει τηλεφωνικά να μας κρατήσουν γουρουνόπουλο και συκωτάκια (μετά από δική τους προηγούμενη οδηγία, για καλή μας εξυπηρέτηση όπως μας είχαν συμβουλέψει), μας είπαν δεν θα υπάρχει κανένα πρόβλημα στις παραγγελίες. Θα είχαν απ΄όλα. Αποτέλεσμα? Τα παιδιά της παρέας, δεν έφαγαν τίποτα. Όχι μόνο δεν είχε αυτά που θέλαμε ως κράτηση, δεν υπήρχε ούτε μπιφτέκι, ούτε κοτόπουλο! Αποτέλεσμα ? Μετά από δυόμιση ώρες μας σέρβιραν κάποια από τα ορεκτικά, και μόνο το αρνί σούβλας. Τα παϊδάκια δεν ήρθαν ποτέ. Όπως και ο υπεύθυνος του καταστήματος. Όπως και η απόδειξη ταμειακής. Αντιθέτως, παίρνοντας μαζί μας το απλό χαρτί καταχώρησης της παραγγελίας, διαπιστώσαμε (όχι για πρώτη φορά, αλλά νομίζαμε ότι ήταν τυχαίο) ότι έχει γίνει αθροιστικό λάθος προς τα πάνω βέβαια, και χωρίς να έχουν αφαιρεθεί τα πιάτα που δεν ήρθαν στο τραπέζι μας. Γινόταν τέτοιος πανζουρλισμός από τα μισά σχεδόν τραπέζια, που φύγαμε σαν κυνηγημένοι. Σαν κυνηγημένοι που δεν πλήρωσαν, όχι σαν επιβαρυμένοι αγανακτισμένοι πελάτες. Αυτό που άλλες φορές είχε περιοριστεί σε κουβεντούλα μεταξύ των ομοιοπαθούντων πελατών, κόντεψε να γίνει μάχη. Ο ιδιοκτήτης βέβαια, άφαντος, αν και είχε μεγάλη ζήτηση. Τέλος πάντων, είναι κρίμα με τόση ανεργία, να τσιγκουνεύονται μέρες που κάνουν τρελή είσπραξη και με τον τρόπο της μη έκδοσης αποδείξεων που βγάζει εύκολα το κόστος μισθοδοσίας, να μην επιλέγουν να δώσουν μερικά μεροκάματα ακόμα για να ευχαριστηθεί ο κόσμος που τους επιλέγει και το ξέρουν γιατί κάνουν κρατήσεις μισό και ένα μήνα πριν!!!! Η τρέλα των υπαρχόντων σερβιτόρων που τους ανάγκαζε να είναι εντελώς ανεπαρκείας και αυθάδεις, δεν ήταν αναπόφευκτη αν κάποιος είχε ενδιαφερθεί. Δυστυχώς, δεν πρόκειται κανένας από εμάς να ξαναπάει (είμαστε σχεδόν 25 άτομα που πάμε όλη τη διάρκεια του χρόνου). Μακάρι να διορθώσουν την κατάσταση, παρόλο που είχαν από πέρυσι και πρόπερσι τα σημάδια, αλλά καμία σχέση με την αποδιοργάνωση και την κακή πραγματικά κατάσταση της φετινής Κυριακής του Πάσχα.

Ευχαριστούμε, Sylia2018

Ταβερνα Η φωλιά: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Βριλήσσια, Αττική

Ταβερνα Η φωλιά: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!