“Αν ξέραμε ότι θα περνάγαμε τόσο χάλια δεν θα πηγαίναμε.”
Κριτική για: Ταβερνα Η φωλιά

Ταβερνα Η φωλιά
Η κριτική γράφτηκε 28 Απριλίου 2018

Μας το σύστησε οικογενειακός φίλος το μαγαζί. Οι πρώτες εντυπώσεις από το μαγαζί ήταν ωραίες. Δυστυχώς ήταν μόνο εντυπώσεις. Παραγγείλαμε χωριάτικη σαλάτα, η οποία φαινόταν λες και την είχαν μαζέψει από αποφάγια άλλων. Οι μερίδες τους κρέατος ήταν μεγάλες αλλά δυστυχώς αργήσαν να έρθουν και ήταν κρύες. Το σέρβις ήταν ανύπαρκτό παρόλου που ήταν Τετάρτη και δεν είχε πολύ κόσμο, έπρεπε να φωνάξουμε στους σερβιτόρους αρκετές φορές για να φέρουν ένα σερβίτσιο για το παιδί.

Ευχαριστούμε, George A

Η κριτική γράφτηκε 13 Απριλίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Συγχαρητηρια στα παιδια παρολο τον πολυ κοσμο.. φαγαμε γρηγορα και το ψητο στην σουβλα ηταν πολυ καλο. Θα το επισκεφτουμε ξανα συντομα!!!

Ευχαριστούμε, Elena D
Η κριτική γράφτηκε 12 Απριλίου 2018

Η κριτική μου αφορά στο να βρει ξανά τους ρυθμούς του ένα τόσο καλό μαγαζί. Δυστυχώς, θύμα της κρίσης και αυτή η παλιά καλή ταβέρνα, ενώ εξακολουθεί αν διαθέτει από τα καλύτερα φαγητά που μπορεί να βρεις στην Αττική, έχει απαξιώσει εντελώς το να επανδρώσει με το απαραίτητο προσωπικό στο σέρβις και την κουζίνα.
Κυριακή του Πάσχα, ώρα 2 μ.μ.: Με δεδομένο ότι επιδείξαμε υπομονή και κατανόηση, ξεπεράσανε κάθε προηγούμενο (γιατί υπήρχε και μάλιστα κατ΄ επανάληψη). Απλά , επαναλαμβάνω, έχει υπέροχο κρέας, καταπληκτικά ψημένο. Αν είσαι τυχερός και φας.Με κρατημένο τραπέζι, μείναμε μιάμιση ώρα μπροστά σε αμάζευτο τραπέζι με όλες τις γνωστές αγαπημένες πασχαλινές μυρωδιές (όταν όμως τις γεύεσαι, όχι να τις αγναντεύεις ως αποφάγια).
Στη μία ώρα αρχίσαμε να ζητάμε την προσοχή τους, μέχρι και τηλεφωνικά γιατί είμασταν αόρατοι. Ένα άτομο της παρέας έπρεπε να πάρει φάρμακο και δεν μπορούσαν να μας φέρουν ούτε νερό. Με 'μέσον' μάλλον, παρατηρήσαμε αρκετοί από εμάς, ότι σέρβιραν μεταγενέστερους εισερχόμενους πελάτες... Ενώ είχαμε ζητήσει τηλεφωνικά να μας κρατήσουν γουρουνόπουλο και συκωτάκια (μετά από δική τους προηγούμενη οδηγία, για καλή μας εξυπηρέτηση όπως μας είχαν συμβουλέψει), μας είπαν δεν θα υπάρχει κανένα πρόβλημα στις παραγγελίες. Θα είχαν απ΄όλα. Αποτέλεσμα? Τα παιδιά της παρέας, δεν έφαγαν τίποτα. Όχι μόνο δεν είχε αυτά που θέλαμε ως κράτηση, δεν υπήρχε ούτε μπιφτέκι, ούτε κοτόπουλο! Αποτέλεσμα ? Μετά από δυόμιση ώρες μας σέρβιραν κάποια από τα ορεκτικά, και μόνο το αρνί σούβλας. Τα παϊδάκια δεν ήρθαν ποτέ. Όπως και ο υπεύθυνος του καταστήματος. Όπως και η απόδειξη ταμειακής. Αντιθέτως, παίρνοντας μαζί μας το απλό χαρτί καταχώρησης της παραγγελίας, διαπιστώσαμε (όχι για πρώτη φορά, αλλά νομίζαμε ότι ήταν τυχαίο) ότι έχει γίνει αθροιστικό λάθος προς τα πάνω βέβαια, και χωρίς να έχουν αφαιρεθεί τα πιάτα που δεν ήρθαν στο τραπέζι μας. Γινόταν τέτοιος πανζουρλισμός από τα μισά σχεδόν τραπέζια, που φύγαμε σαν κυνηγημένοι. Σαν κυνηγημένοι που δεν πλήρωσαν, όχι σαν επιβαρυμένοι αγανακτισμένοι πελάτες. Αυτό που άλλες φορές είχε περιοριστεί σε κουβεντούλα μεταξύ των ομοιοπαθούντων πελατών, κόντεψε να γίνει μάχη. Ο ιδιοκτήτης βέβαια, άφαντος, αν και είχε μεγάλη ζήτηση. Τέλος πάντων, είναι κρίμα με τόση ανεργία, να τσιγκουνεύονται μέρες που κάνουν τρελή είσπραξη και με τον τρόπο της μη έκδοσης αποδείξεων που βγάζει εύκολα το κόστος μισθοδοσίας, να μην επιλέγουν να δώσουν μερικά μεροκάματα ακόμα για να ευχαριστηθεί ο κόσμος που τους επιλέγει και το ξέρουν γιατί κάνουν κρατήσεις μισό και ένα μήνα πριν!!!! Η τρέλα των υπαρχόντων σερβιτόρων που τους ανάγκαζε να είναι εντελώς ανεπαρκείας και αυθάδεις, δεν ήταν αναπόφευκτη αν κάποιος είχε ενδιαφερθεί. Δυστυχώς, δεν πρόκειται κανένας από εμάς να ξαναπάει (είμαστε σχεδόν 25 άτομα που πάμε όλη τη διάρκεια του χρόνου). Μακάρι να διορθώσουν την κατάσταση, παρόλο που είχαν από πέρυσι και πρόπερσι τα σημάδια, αλλά καμία σχέση με την αποδιοργάνωση και την κακή πραγματικά κατάσταση της φετινής Κυριακής του Πάσχα.

Ευχαριστούμε, Sylia2018
Η κριτική γράφτηκε 29 Μαρτίου 2018

Έχουμε επισκεφτεί τη ταβέρνα επανειλημμένα και κάθε φορά μείναμε το ίδιο ευχαριστημένοι. Καλό φαγητό, ζωντανή μουσική και εξυπηρετικό προσωπικό.

Ημερομηνία επίσκεψης: Μάρτιος 2018
Ευχαριστούμε, leonkons
Η κριτική γράφτηκε 29 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Το τελευταίο διάστημα έχω επισκεφθεί αρκετές ταβέρνες/εστιατόρια και έχω παρατηρήσει πως αν πας κάπου που σου προσφέρει χαμηλή τιμή, συνήθως συνοδεύεται από χαμηλή ποιότητα. Μετά από αυτήν μου την επίσκεψη έχω να πω μόνο τα καλύτερα για αυτό το κατάστημα. Εξυπηρετικό προσωπικό, ευγενικοί, μεγάλες μερίδες και λογικές τιμές για αυτό που προσφέρουν. Εμείς το επισκεφθήκαμε Σάββατο βράδυ που είχε και ζωντανή μουσική και περάσαμε τέλεια. Πληρώσαμε 18€/άτομο περίπου και ήμασταν παρέα 8 ατόμων. Θα ξαναπάω σίγουρα!

Ημερομηνία επίσκεψης: Μάρτιος 2018
Ευχαριστούμε, Penny K

Ταβερνα Η φωλιά: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Βριλήσσια, Αττική

Ταβερνα Η φωλιά: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!