Tripadvisor
Γλυφάδα
Αναζήτηση

“Καλό φαγητό, αδιάφορο περιβάλλον”
Κριτική για: Bella Vespa

Bella Vespa
Κλείστε τραπέζι
Η κριτική γράφτηκε πριν από 3 εβδομάδες μέσω κινητής συσκευής

ωραία κουζίνα, πολύ νόστιμα φαγητά και τα πρώτα και τα κυρίως, ωραία πίτσα και πολύ καλή εξυπηρέτηση. Νομίζω ότι το περιβάλλον δεν έχει ίχνος ιταλικής κουλτούρας. Χρειάζεται να προστεθούν μερικές τέτοιες νότες.

Ημερομηνία επίσκεψης: Ιανουάριος 2020
Ευχαριστούμε, CHRISTOS Z
Ο/η marybech, Public Relations Manager του Bella Vespa, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: πριν από 2 εβδομάδες

Σας ευχαριστούμε που επισκεφτήκατε τη Βella Vespa. Χαιρόμαστε που σας άρεσαν τα πιάτα μας και η εξυπηρετησή μας. Το εστιατοριό μας είναι italian-fusion όπως και τα πιάτα μας, οπότε και δεν διατηρήσαμε ένα ιδιαίτερα μοντέρνο και μινιμαλ τόνο στην διακοσμησή μας. Σας περιμένουμε και πάντως να δοκιμάσετε και άλλα πιάτα, γιατί σημασία έχουν οι γεύσεις, η εξυπηρέτηση αλλά και η αρμονία του χώρου, φυσικά με την περιγραφή μας ως Italian Fusion restaurant.

Η κριτική γράφτηκε 30 Δεκεμβρίου 2019

Κολοκυθόσουπα και οσο μπούκο εξαιρετικά. Σαλάτα κινόα πολύ καλή, επίσης η ας πούμε καρμπονάρα . Αρνητικό η ένταση της μουσικής, ειδικά για τα παιδιά, που κουράστηκαν νωρίτερα απ ότι συνήθως. Το σέρβις πολύ καλό την περισσότερη ώρα. Άνετο πάρκιν στούς γύρω δρόμους. Ο χώρος άνετος και καλαίσθητος. Θα ξαναπήγαινα

Ευχαριστούμε, 4554_13
Ο/η marybech, Public Relations Manager του Bella Vespa, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: πριν από 4 εβδομάδες

Σας ευχαριστούμε για τα καλά σας λόγια. Θα χαρούμε πολύ να σας ξαναδούμε και να δοκιμάσετε διαφορετικά πιάτα απο το μενού μας.

Η κριτική γράφτηκε 8 Δεκεμβρίου 2019

Πολύ ωραίο εστιατόριο,καθαρό μαγαζί,ευγενέστατο προσωπικό,ζεστός και γουστόζικος χώρος και τα πιάτα ένα κ ένα!το έχουμε επισκεφθεί άπειρες φορές,έχουμε δοκιμάσει σχεδόν όλα τα πιάτα κ όλα άψογα!το καλύτερο,απολαμβάνεις ήσυχα το φαγητό σ μιας και έχει ένα δωμάτιο που απασχολούν τα παιδάκια μας!οπότε εμείς ξεκουραζόμαστε κ τα μικρά μας παίζουν!ελαφρώς τσιμπημένες οι τιμές αλλά αξίζει!απτα καλύτερα του οι κροκέτες πατάτας,το ραβιόλι με την τρούφα και το καλτσονε του στο τέλος!

Ευχαριστούμε, LenaKn85

Σας ευχαριστούμε πολύ για τα καλά σας λόγια, Λένα. Σε περιμένουμε να απολαύσεις μαζί με την οικογενειά σου και τους φίλους και τα υπόλοιπα πιάτα μας που ακόμα δεν έχεις παραγγείλει.
Πολυ καλή επιλογή το πιάτο που προτείνεις, και εμείς το λαρέυουμε, αλλά σαν την bistecca fiorenta σε κρεατικό δεν έχει άλλο τόσο λαχταριστο!

Η κριτική γράφτηκε 1 Δεκεμβρίου 2019 μέσω κινητής συσκευής

Στα θετικά: άψογο σέρβις , καλά κρεατικά , καλές μερίδες , καλά γλυκά.
Στα αρνητικά: καλομαγειρεμένα ζυμαρικά αλλά πολύ αλατισμένα , ακριβές τιμές για παραγγελία κυρίως ζυμαρικών .

Ευχαριστούμε, 45michailp

Σας ευχαριστούμε που επισκεφτήκατε το Bella Vespa. Χαιρόμαστε που σας άρεσε το σέρβις, τα κρεατικά, τα γλυκά και οι μερίδες μας. Διαλέγουμε πάντα τα πιό φρέσκα υλικά για ένα αψογο αποτελεσμα. Όσον για τα ζυμαρικά και τις τιμές μας, τα περισσοτερα απο αυτά είναι φτιαγμένα στο χέρι απο τον σεφ μας. Η φρέσκια ζύμη, όχι μόνο έχει διαφορρετική, καλύτερη γεύση αλλά και διαφορετικό τρόπο προετοιμασίας, όπως και χρόνο. Το ίδιο ισχύει και σε άλλα εστιατόρια που προσφέρουν φρέσκια ζυμαρικά.
Θα χαρουμε να σας ξαναδούμε σύντομα στο Bella Vespa!

Η κριτική γράφτηκε 29 Οκτωβρίου 2019

Πήγα στο εστιατόριο μαζί με την οικογένεια μου. Η σαλάτα που πήραμε ήταν αρκετά καλή, το καρπατσιο απλά καλό και μετά άρχισε ο εφιάλτης. Θέλαμε νιοκι με σάλτσα διαφορετική απο αυτή που συνοδεύονταν στον κατάλογο και η απάντηση ήταν πως αλλαγή δεν μπορεί να γίνει!!! Όσοι γνωρίζουν απο κουζίνα, καταλαβαινουν. Οπότε διαλέξαμε πένες με μανιτάρια. Μας ενημέρωσαν πως ήταν η τελευταία μερίδα πένες. Ιταλικό εστιατόριο και δεν είχε ζυμαρικά σε απόθεμα (εννοείται barilla, όχι χειροποίητα)!!! Επισης ποτε δεν μας ειπαν πως θα ηταν χρωματιστες (barilla), συνηθιζεται οταν προσφερουμε κατι διαφορετικο απο το στανταρ, να ενημερωνουμε. Τα μανιτάρια ήρθαν με φουλ υγρασία, μασαγες και εσκαγε στον ουρανισκο το νερο του, δεν τα σοταρισαν ποτέ. Αλλο πιατο ηταν η καρμποναρα η οποια κολυμπουσε στον κροκο, η αφομοιωση του κροκου στην σωστη θερμοκρασια με το νερο του, δεν εγινε ποτε!!! Απορω με οσους βρισκουν το φαγητο υπεροχο...η' εμεις ειμασταν τοσο ατυχοι η' απλα δεν γνωριζουν την διαφορα του καλου φαγητου απο αυτο που απλα μπορουμε να μασησουμε. Δεν θα δωσω αλλη ευκαιρια καθως τα λαθη στο φαγητο ηταν απο αυτα που δεν συγχωρουνται ουτε σε πρωταρηδες της κουζινας...

Ημερομηνία επίσκεψης: Οκτώβριος 2019
6  Ευχαριστούμε, Νικος Σ

Bella Vespa: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Γλυφάδα, Αττική

Bella Vespa: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!