Tripadvisor

Κλείστε τραπέζι
Επιλογές δείπνου: Κρατήσεις
Επιλογές δείπνου: Κρατήσεις
Η κριτική γράφτηκε πριν από 3 εβδομάδες μέσω κινητής συσκευής

Πήγαμε παρέα 5 ατόμων Σάββατο βράδυ. Το μαγαζί είναι όμορφο και ατμοσφαιρικό. Η μουσικη mainstream και δυνατη. Αν θελετε κατι χαλαρο δεν ειναι η καταλληλη επιλογη.Το προσωπικό ευγενικό αν και λίγο πιο "άνετο" από ότι θα έπρεπε με τους πελάτες. Το φαγητό υπερβολικά ακριβό για αυτό που είναι και σε πολύ μικρές ποσότητες. Το πιο αρνητικό είναι πως δεν σου φέρνουν κατάλογο κρασιων παρότι το ζητήσαμε 3 φορες. Παραγγέλνεις κρασί με βάση τι θέλει να προωθήσει το μαγαζί και φυσικά τη διάθεση της sommelier. Αυτό έχει ως αποτέλεσμα να μας φέρουν κρασιά μέτρια και σίγουρα κατώτερης ποιότητας από όσα άξιζαν. Γενικά θα πρέπει να αναθεωρήσουν τη σχέση τιμής και ποιότητας. Όταν πληρώνεις 40-60 ευρώ το άτομο αναμένεις και τις αντίστοιχες υπηρεσίες. Αν θα ξαναπάω? Μόνο για το χώρο.

Ευχαριστούμε, eva_sssssss
Ο/η vinarte_winebar, Διευθυντής του Vinarte, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: πριν από 2 εβδομάδες

Σας ευχαριστούμε πολύ για το σχόλιο σας & λυπούμαστε για την κακή εμπειρία που είχατε στο Vinarte.Δυστυχώς,το Σάββατο είναι μια μέρα πιεστική για όλα τα καταστήματα όπως το δικό μας και σίγουρα λόγω της πίεσης γίνονται λάθη.Στο Vinarte,υπάρχει η παροχή Coravin και η διάθεση να προωθηθεί κ να επεξηγηθεί όλη η γκάμα κρασιων.Σίγουρα μια βραδιά όπως το Σάββατο βράδυ δεν είναι δυνατή απόλυτα η λειτουργία του κ έτσι προσπαθούμε να προστατεύσουμε τους χρόνους,έτσι ώστε να εξυπηρετήθουν όλοι όσο τον δυνατόν καλύτερα.Μας λυπεί η μη σωστή διαδικασία γιατί δν είναι αυτό που θέλουμε να δείξουμε κ χτίζουμε.Είμαστε εδώ για να δώσουμε το καλύτερο μας κ είναι η χαρά μας να φεύγουν όλοι χαρούμενοι ειδικά αφού έχουν επιλέξει τον χώρο μας για την διασκέδαση τους Λάθη θα γίνουνται πάντα. Μα και εμείς ως ανθρώπινο δυναμικό δείχνουμε τον καλύτερο μας εαυτό. Ευχόμαστε την επόμενη φορά να μείνετε ευχαριστημένοι και χαρούμενοι από την εξυπηρέτηση μας.

Επισκεφθήκαμε το εστιατόριο Σάββατο βράδυ. Ο χώρος και η μουσική είναι τα δυνατά του χαρτιά. Το φαγητό χωρίς να έχει κάποια γευστική έκπληξη, ήταν καλό. Αντιμετωπίσαμε όμως δύο προβλήματα. Το ένα ήταν το σέρβις. Ζήσαμε την απίστευτη εμπειρία να είναι όλοι και η υπεύθυνη του μαγαζιού στο τραπέζι 6 ατόμων δίπλα μας που ήταν γνωστός τους ο ένας κύριος, να δίνουν συμβουλές προτάσεις κλπ και εμείς να τους κυνηγάμε για να φέρουν ένα ποτήρι κρασί. Όσον αφορά στο κρασί πρότεινα στον σύντροφο μου που είναι από το εξωτερικό να δοκιμάσει ποτήρια για να αποκτήσει μία πιο πλήρη εικόνα για το Ελληνικό κρασί μιά και είναι εξαιρετικός γνώστης των κρασιών παγκοσμίως. Τα ποτήρια που πήρε ήταν απλώς απογοητευτικά. Αυτό ισχύει και για το δικό μου το Ελληνικό gewustraminer κρασί που λατρεύω και έχω πιεί από πάρα πολλούς παραγωγούς. Το κυριότερο όμως ήταν ότι αδιαφόρησαν εντελώς για τη διάθεση μας να δοκιμάσουμε και να πειραματιστούμε. Πληρώσαμε 130 ευρώ για μια βραδιά όμορφη με απογοητευτικές δοκιμές και σέρβις. κρίμα το μαγαζί είναι πολύ όμορφο.

Ευχαριστούμε, Evmorfia K

Λάθη θα γίνουνται πάντα.
Μα και εμείς ως ανθρώπινο δυναμικό δείχνουμε τον καλύτερο μας εαυτό.

Εξαιρετικό αυθεντικό μεσογειακό εστιατόριο με τρομερή φαντασία στα πιάτα, δοκιμάσαμε το πιάτο με τον αστακό την σαλάτα με το κολοκύθι και τις γαρίδες καθώς και το γαλακτομπούρεκο τελευταίο ως επιδόρπιο.Αξιζει να το επισκεφτείτε.Πολυ ευγενικό προσωπικό.

Ευχαριστούμε, larrykar
Ο/η vinarte_winebar, Διευθυντής του Vinarte, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: πριν από 3 εβδομάδες

Σας ευχαριστούμε πολύ για το σχόλιο σας!Χαρά μας να σας εξυπηρετήσουμε ξανά

Η κριτική γράφτηκε 5 Ιανουαρίου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Επιεικως μετριες γευσεις, μετριες ποσοτητες και ανοργανωτο σερβις. Αγενες και ακαταλληλο προσωπικο. Παροχη και χρεωση κουβερ (εμφιαλωμενο νερο και ψωμι) χωρις την συναινεση μας. Συνεπως οι τιμες αδικαιολογητα υψηλες σε σχεση με την ποιοτητα και τις παροχες του μαγαζιου.

1  Ευχαριστούμε, Christmol
Ο/η vinarte_winebar, Manager του Vinarte, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 11 Ιανουαρίου 2020

Καλησπέρα & καλή χρόνια!
Λυπούμαστε πολύ που δε μείνατε ευχαριστημένος από την εξυπηρέτηση του Vinarte.Στόχος μας είναι η καλύτερη ποιότητα των προϊόντων μας,το άψογο σέρβις & η καλύτερη εξυπηρέτηση του πελάτη.Σας ευχαριστούμε πολύ για το σχόλιο σας,γινόμαστε καλύτεροι από τις κριτικές σας!

Η κριτική γράφτηκε 28 Δεκεμβρίου 2019

Αποφασίσαμε να επισκεφτούμε το μαγαζί μετά από τις καλές κριτικές που διαβασαμε, οπότε και πήγαμε με τις καλύτερες διαθέσεις.

Στα θετικά η μουσική & το κρασι. Στα αρνητικά το φαγητό. Η σαλάτα ήρθε χωρίς λάδι. Το κουβερ ήρθε μόνο στο λογαριασμό. Η πίτσα ήταν μόνο ζυμάρι με μια φέτα προσούτο.

Ο λογαριασμός ήρθε 3 φορές λάθος!!! Την πρώτη 80 ευρώ επιπλέον. Την δεύτερη 20 και την τρίτη με χρεωμένο μόνο το κουβερ που δεν ήρθε ποτε.

Ενώ όλη η πελατεία του μαγαζιού προς ευχάριστη έκπληξη έβγαινε έξω για να καπνίσει, ο ταμίας του μαγαζιού κάπνιζε κανονικότητα μέσα.

Ημερομηνία επίσκεψης: Δεκέμβριος 2019
Ευχαριστούμε, papannie
Ο/η vinarte_winebar, Manager του Vinarte, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 2 Ιανουαρίου 2020

Λυπούμαστε πολύ που δεν μείνατε ευχαριστημένη από την εξυπηρέτηση του Vinarte.Δυστυχώς,τις γιορτινές ημέρες με τόση προσέλευση κόσμου,σίγουρα γίνονται λάθη και προσπαθούμε να γινόμαστε καλύτεροι μέσα από αυτά.Σας ευχαριστούμε πολύ για το σχόλιο σας και ελπίζουμε την επόμενη φορά να μείνετε ικανοποιημένη από εμας και να μας δώσετε μια ακόμη ευκαιρία.

Vinarte: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Γλυφάδα, Αττική

Vinarte: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!