“Eξαιρετικά κρεατικά”
Κριτική για: Moouu Quality Meats

Moouu Quality Meats
Κουζίνες: Ψητοπωλείο
Η κριτική γράφτηκε 5 Μαρτίου 2018

Ενα μοντέρνο εστιατόριο με εξαιρετικές γεύσεις. Πολύ καλής ποιότητας υλικά, μαγειρεμένα με πρωτότυπες συνταγές. Τα πιάτα με κρέας είναι όλα πολύ καλά αν και ιδιαιτέρως ακριβά. Βέβαια, σε τέτοιου είδους μαγαζί, δεν περιμένεις κάτι λιγότερο. Μεγάλη ποικιλία σε κρασιά, εξαιρετικά και τα επιδόρπια.
Ενα μαγαζί που όλο του το μενού περιλαμβάνει πιάτα υψηλής γαστριμαργικής αξίας.
Το μόνο ενοχλητικό ήταν η ένταση της μουσικής που δεν επιτρέπει την κουβέντα, ιδιαίτερα αν η παρέα είναι παραπάνω από δύο άτομα. Σε παράκλησή μας να χαμηλώσει λίγο η ένταση, μας το αρνήθηκαν.

Ευχαριστούμε, Thea N

Η κριτική γράφτηκε 31 Ιανουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Πολυ ακριβό για τις μερίδες του. Νόστιμα γλυκα. Οχι πολυ εξυπηρετικό προσωπικό. Αρνήθηκαν να μας αλλάξουν τραπεζι, αν κ υπήρχαν κ αλλα κενά.

1  Ευχαριστούμε, nansypet
Η κριτική γράφτηκε 29 Ιανουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Επισκεφτήκαμε το εστιατοριο την προηγούμενη βδομάδα μιας κ ειχαμε ξανα παει παλιότερα κ ειμασταν πολυ ευχαριστημένοι απο την ποιότητά των κρεάτων το ψήσιμο κ την εξυπηρετηση του μαγαζιού. Ομως αυτη την φορα δυστυχώς τα φιλέτα κ στα 2 πιατα που πήραμε ειχαν αρκετο λαδι για καποιο λογω στο σερβιρισμα τους στο πιατο με αποτελεσμα να αφηνει μια λαδιλα στη γευση κ να το κανει πιο βαρυ. Τα ορεκτικα που πηραμε το mix μανιταριών και το carpaccio ηταν πολυ καλα. Οι τιμες του λογικές για αυτο που προσφερει ,κακες μερες μπορει να υπάρχουν οπουδήποτε θα το ξανα επισκεφτούμε σιγουρα.

Ευχαριστούμε, StefanYiak
Η κριτική γράφτηκε 22 Ιανουαρίου 2018

ο λόγος που δεν βάζω χαμηλότερη βαθμολογία είναι γιατί στο παρελθόν έχω φάει καλά στο συγκεκριμένο μαγαζί...
συνοπτικά , σαλάτα ΟΚ αλλά όχι όπως την είχα δοκιμάσει στο παρελθόν σε εμφάνιση , ποιότητα και γεύση, τα 2 ορεκτικά που πήραμε αρκετά αλμυρά τουλάχιστον για τα δικά μου γούστα και η σπαλομπριζόλα η οποία ήταν φαινομενικά σωστά ψημένη ήταν στις άκρες κρύα και στη μέση απλά ζεστή. Το service πάντως ήταν καλό.

Ευχαριστούμε, Katerina N
Η κριτική γράφτηκε 5 Ιανουαρίου 2018

Ψαχνοντας για ενα καλο εστιατοριο με βαση το κρεας καταληξαμε εδω...Το αποτελεσμα απογοητευτικο! Γνωριζοντας απο πριν οτι προκειται για ενα αρκετα προσεγμενο εστιατοριο με τσιμπημενες τιμες εις γνωση μας επιλεξαμε σπαλομπριζολα. (32 ευρω) για τους δυο μας αφου ο σερβιτορος μας ενημερωσε οτι ειναι υπεραρκετη για δυο ατομα, ενα ορεκτικο (μανιταρια) μια σαλατα (ροκα) κ δυο μπιρες.Ηρθε η σπαλομπριζολα (χλιαρη εως κρυα) σε ξυλο κομμενη απο το κοκκαλο!! κ σε μπουκιτσες...(ακουσον ακουσαν)...Κατι που φυσικα μας εβαλε σε πολλες σκεψεις...Αν δεν ηταν ειδικη περισταση θα τους ειχαμε γυρισει πισω ασυζητητι απλα δεν θελαμε να χαλασουμε την διαθεση μας Αλλωστε δεν ειναι η πρωτη φορα που τρωμε σπαλομπριζολα για να μην ξερουμε πως σερβιρεται... Τα μανιταρια τιγκα στο λαδι τρουφας κ η σαλατα μετρια..Το μονο θετικο η καλη εξυπηρετηση απο τους σερβιτορους...Απλα κριμα για τις καλες αξιολογησεις που ειχε...

2  Ευχαριστούμε, Victoria P

Moouu Quality Meats: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Γλυφάδα, Αττική

Moouu Quality Meats: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!