“Απομακρυσμένο”
Κριτική για: Το Μαντρί

Το Μαντρί
Περιγραφή: Το Μαντρί. Ένα όνομα, μία ιστορία. Ένα από τα πιο καλά κρυμμένα μυστικά των νοτίων προαστίων που απλά πια δεν είναι μυστικό, μιας και από το 1977 που ξεκίνησε να λειτουργεί από τον παππού Θανάση, η τρίτη γενιά της οικογένειας Καραΐνδρου έχει μετατρέψει σε hot spot το βουνό της Τερψιθέας σε όλη την Αθήνα. Με την πιο γοητευτική ομολογουμένως θέα των νοτίων προαστίων, βλέποντας από το Ελληνικό μέχρι το Καβούρι κι όλον τον Σαρωνικό, μπορεί κανείς να απολαύσει και ιδίως οι λάτρεις του καλού κρέατος, πολλές και διαφορετικές γεύσεις απευθείας από τη φάρμα μας. Σαράντα χρόνια τώρα φροντίζουμε για την ποιότητά μας, η οποία αποτελεί επίκεντρο τόσο για τις γεύσεις μας όσο και για τις υπηρεσίες μας, όντας άλλωστε η αιτία της φήμης και της πορείας μας μέχρι τώρα! Με αυτό λοιπόν τον όρο, συνεχίζουμε δυναμικά ότι ο παππούς μας ξεκίνησε. Σε έναν ανακαινισμένο, ζεστό χώρο παντρεύοντας το παραδοσιακό με το σύγχρονο, το στοιχείο του ξύλου και των γήινων χρωμάτων να επικρατούν στο χώρο, το Μαντρί αποτελεί την ιδανική επιλογή για το χειμώνα με τα τζάκια να καίνε αλλά και το καλοκαίρι με την όμορφη αυλή μας όπου μπορεί κανείς να νιώσει την αίσθηση της εξοχής σε μόλις δέκα λεπτά από το κέντρο της Γλυφάδας. Τι περιμένετε λοιπόν;! Σας περιμένουμε! Γιατί εδώ..απλά μα-γεύεσαι!
Η κριτική γράφτηκε 9 Μαρτίου 2018

Απομακρυσμένο σημείο, δεν έχει τίποτε άλλο τριγύρω και η πρόσβαση δύσκολη (χωματόδρομος). Έχει θέα από ψηλά προς Γλυφάδα/θάλασσα, αλλά μόνο αν βρείτε τραπέζι δίπλα στα παράθυρα. Το καλοκαίρι στην αυλή καλύτερα!
Κρεατικά (φημίζεται για προβατίνα, παϊδάκια) και σαλάτες ορρεκτικά συνηθισμένα. Αν μένετε κοντά είναι καλά, αλλά εμείς δε θα ξαναπάμε τόσο δρόμο από ΒΠ...

1  Ευχαριστούμε, AthanasiaGreece

Η κριτική γράφτηκε 24 Φεβρουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Πήραμε τα βουνά στην άκρη του πουθενά αλλά τελικά δεν ενθουσιάστηκαμε από το φαγητό. Πολύ φασαρία για το τίποτα που λέμε.ο χώρος είχε πολύ φασαρία και το φαγητό ήταν αρκετά μέτριο εκτός από τα παιδάκια που άξιζαν τον κόπο. Θα αργήσουμε να επιστρέψουμε......

Ευχαριστούμε, Olga K
Η κριτική γράφτηκε 10 Φεβρουαρίου 2018

Βρίσκεται κυριολεκτικά τέρμα θεού, αλλα αυτό δε θα ήταν θέμα αν μας αποζημίωνε το φαγητο, το οποίο ήταν επιεικώς μέτριο για να μην πούμε κακό, αν εξαιρέσουμε την προβατίνα που ήταν καλή. Ορεκτικά μέσα στη λαδίλα, σαλάτες ανοστες, κοντοσούβλι εντελώς στεγνο και ξαναζεσταμένο. Συνολική εικόνα σχεδόν καταθλιπτική. Στα λιγοστά συν η διακόσμηση και το άνετο πάρκινγκ.

Ευχαριστούμε, Mia_hara
Η κριτική γράφτηκε 28 Ιανουαρίου 2018

Καλό μενού με λίγα πιάτα ,κρέας καλά ψημένο,ωραίες πατάτες τηγανιτές ,καλές τιμές , γρήγορο σέρβις και ωραία θέα.Τα αρνητικά :τζατζίκι έδεσμα με κακή γεύση και λάδι "ταγκισμένο" που χαλούσε την σαλάτα με τα φρεσκοκομμένα λαχανικά..Θέλει βελτίωση γιατί για να ανέβεις όλο αυτόν τον κακοτράχαλο δρόμο πρέπει να το αξίζει συνολικά.
Πολύ φασαρία Σάββατο και Κυριακή μεσημέρι

Ευχαριστούμε, MARINA140
Μέλος του TripAdvisor
Η κριτική γράφτηκε 28 Ιανουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Ειχα ακουσει και ειχα διαβασει πολυ καλα σχολια για τη συγκεκριμενη ταβερνα. Πηγαμε Κυριακη μεσημερι (ειχαμε κανει κρατηση, χωρις κρατηση ακομα θα περιμεναμε). Εχει φοβερη θεα την οποια ομως βλεπεις μονο αν κατσεις διπλα στα παραθυρα. Εμεις εκει που κατσαμε δεν βλεπαμε κατι ιδιαιτερο. Τα φαγητα που δοκιμασαμε μετρια. Τα παιδακια που πολλοι τα αναφερουν δεν με συγκλονισαν (στα Βλαχικα στη Βαρη εχω φαει πολυ καλυτερα) , το μπιφτεκι μετριο.. γενικως δεν μου εμεινε κατι που δοκιμασα και θα ξαναπηγαινα. Πηραμε σαλατα (6€) κολοκυθακια (6€ μικρη μεριδα), λουκανικο (6€) πατατες -τζατζικι (3€) μπιφτεκι (8€) κοτοπουλο καλαμακι (9) παιδακια (11€ μικρη μεριδα) και γενικως μαζι με κατι αλλα ποτα αναψυκτικα μας στοιχισε 68€ 4 ατομα. Ακριβουτσικα για τις μεριδες του. Για να πας μια φορα καλο ειναι , δευτερη δεν θα ξαναπηγαινα.

1  Ευχαριστούμε, Μέλος του TripAdvisor

Το Μαντρί: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Αργυρούπολη, Αττική

Αργυρούπολη, Αττική

Το Μαντρί: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!