“Επισκεφτήκαμε το μαγαζί σήμερα”

Νικολας της Σχοινουσας
Κλείστε τραπέζι
Κουζίνες: Θαλασσινά
Η κριτική γράφτηκε 2 Αυγούστου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Επισκεφτήκαμε το μαγαζί σήμερα για έναν καφέ στην θάλασσα .ενω η πρώτη εντύπωση κ η συμπεριφορά ήταν καλή κ γρήγορη ,μόλις τελειώσαμε τον καφέ μας κ ζητήσαμε να μας φέρουν 2 νεράκια μας αγνόησαν επιδεικτικά .χρειάστηκε άλλες 2 φορές όπου αλλαγή δεν υπήρξε .Για γέμισμα των νερών κ πάλι ούτε λόγος . Σε όλα τα αλλά τραπέζια πέραν του δικού μας .Απλα κρίμα

1  Ευχαριστούμε, anniekir

Η κριτική γράφτηκε 2 Αυγούστου 2020

Πολυ ωραια τοποθεσια αλλα δυστυχως πολυ ακριβο φαγητο!!!! Θελει 30 ευρω το ατομο και δεν χορταινεις!!!

Ευχαριστούμε, 611eirinig
Η κριτική γράφτηκε 1 Αυγούστου 2020

Η καλύτερη επιλογή για καφέ στη Γλυφάδα, το καλοκαίρι! Κυριολεκτικά πάνω στη θάλασσα! Γρήγορο σέρβις, καλές τιμές.

Ευχαριστούμε, XeniP4
Η κριτική γράφτηκε 29 Ιουλίου 2020

Σημερα το βραδυ πηγα με εναν φιλο να πιουμε ενα ουζακι και να δροσιστουμε στην παραλια της Γλυφαδας και συγκεκριμενα στον "ΝΙΚΟΛΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΧΟΙΝΟΥΣΑ". Το μαγαζι γεματο δεν περιμεναμε ομως πολλη ωρα και κατσαμε σ ενα τραπεζι γεματο ποτηρια απο τους προηγουμενους. μετα απο μιση ωρα και αφου ειχαμε ζητησει να ερθει καποιος να μαζεψει, αδειασε το διπλανο τραπεζι που ειχε μονο δυο ποτηρια και ετσι δοκιμασαμε την τυχη μας σ αυτο το τραπεζι. Μετα απο κανενα τεταρτο ηρθε ενα παλλικαρακι το οποιο δεν ηξερε να ξεχωρισει το πιατο απο το ποτηρι για να παρει παραγγελια. Του ειπαμε λοιπον να φερει ενα ουζακι και μια ποικιλια την οποια ομως δεν ξεραμε τι περιεχει και ζητησαμε να μας πει. Χωρις να προλαβω να πω δευτερη κουβεντα εξαφανιστηκε και μετα απο λιγο ηρθε με τνα πλωμαρακι δυο ποτηρια και παγακια, για νερο ουτε συζητηση. Εμεις στο μεταξυ περιμεναμε ακομα να μας πει τι περιεχουν οι ποικιλιες του μαγαζιου για να παραγγειλουμε. Αφου εχουμε ζητησει λιγο νερο ρε παιδια και αφου εχουμε πιει ενα ποτηρακι ουζο ερχεται ενα μεσαιου μεγεθους (πιατακι φρουτου) πιατακι με περιπου 30 θρουμπες, ενα αγγουρακι κομμενο σε ροδελες και 6 ντοματινια. Οταν ρωτησα το παλληκαρακι που εκτελουσε χρεη σερβιτορου τι ειναι αυτο το πιατο μου απηντησε η ποικιλια που συνοδευει το ουζο. Μα του λεω αφου δεν παραγειλαμε καν ποικιλια αφου δεν μας ειπες τι περιεχει η ποικιλια. Τελικα λεω λιγο νερο μπορουμε να εχουμε; στο φευγα του παλληκαριου - σερβιτορου λεει ο φιλος μου και κανενα πιρουνακι ρε παιδια με το χερι θα φαμε τις γκουρμε θρουμπες με το αγγουρακι και τα ντοματινια ; μετα απο πεντε λεπτακια ερχεται ενα κοριτσακι με μια χαρτοπετσετα που περιεχει ΕΝΑ πιρουνι για ΔΥΟ ατομα, για νερο δε ουτε να το σκεφτω. Ε το ποτηρι ξεχυλισε καλα ρε παιδια λεω δεν βλεπετε οτι ειμαστε δυο; Μα ενα μου εδωσαν να σας φερω απο μεσα μου απανταει. Αστο της λεω πες μας τι χρωσταμε να φυγουμε. Σαν "ΤΕΛΕΙΟ" μαγαζι και "ΤΕΛΕΙΟ" σερβις ΔΕΝ ΕΝΔΙΑΦΕΡΘΗΚΕ ΚΑΝΕΝΑΣ να μαθει γιατι ειμαστε δυσαρεστημενοι. Μετα απο ενα τεταρτο απλα ηρθε ο φωστηρας ο σερβητορος και μας εφερε τον λογαριασμο 9 ευρω. Ηξερα οτι ΠΑΝΤΑ επασχε απο σερβις το συγκεκριμενο καταστημα αλλα σημερα ηταν το ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ. ΑΙΣΧΡΟ. Σας ενημερωνω Γλυφαδιωτες για το συμβαν κι αν θελετε να το λαβετε υπ οψην σας αν βγειτε καμμια βολτα προς την παραλια και τον "ΝΙΚΟΛΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΧΟΙΝΟΥΣΑ". ΝΤΡΟΠΗ ΤΟΥΣ

2  Ευχαριστούμε, Meander401487
Η κριτική γράφτηκε 20 Ιουλίου 2020

Οι τιμές είναι δυσανάλογα υψηλές σε σχέση με την ποιότητα του φαγητού.
Θα το συνιστούσα μόνο για καφέ λόγω τοποθεσίας.

Ευχαριστούμε, Persa_Hon

Νικολας της Σχοινουσας: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Γλυφάδα, Αττική

Νικολας της Σχοινουσας: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!