“Εκλεπτυσμένα πικάντικο”

Κλείστε τραπέζι
Ή
Κλείστε τραπέζι
Η κριτική γράφτηκε 17 Οκτωβρίου 2021

Ζεστό περιβάλλον ωραία ατμόσφαιρα για παρέες Πολύ ωραίες γεύσεις ανατολής λίγο πιο εκλεπτυσμένες για να ταιριάζουν στα δικά μας γούστα, χωρίς να έχουν χάσει τον ανατολίτικο χαρακτήρα τους. Εντυπωσιακή η παρουσίαση των πιάτων παραπέμπει στη χλιδή της ανατολής. Μην παραλείψετε να παραγγείλετε κοκτέιλ είναι σούπερ Ουάου. Ο ναργιλές ολοκληρώνει το ανατολίτικο ύφος!!!

Ημερομηνία επίσκεψης: Οκτώβριος 2021
Ευχαριστούμε, _A701OX

Η κριτική γράφτηκε 23 Οκτωβρίου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Επισκέφτηκα το κατάστημα μετά από καιρό και έμεινα έκπληκτος από την εξέλιξη της εξυπηρέτησης και των προϊόντων που προσφέρει. Οι καλύτερες μου προσδοκίες ικανοποιηθηκαν και βγήκα ασπροπρόσωπος στην παρέα μου. Προτείνω να δοκιμάσετε το κοκτέιλ tiki zombie μαζι με έναν ναργιλέ DragonBall. Και εάν πεινάσετς ρωτήστε τους σερβιτόρους για να σας προτείνουν τα καλύτερα πιάτα.

Ευχαριστούμε, georgefilippos
Ο/η ManagerDH, Γενικός Διευθυντής του Divan, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 26 Οκτωβρίου 2020

Σας ευχαριστούμε για τα καλά σας λόγια και την καλή βαθμολογία. Ανυπομονούμε να σας ξανα εξυπηρετήσουμε!

Η κριτική γράφτηκε 2 Οκτωβρίου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Φτασαμε στις οχτω με κράτηση. Τα παιδιά που εργάζονται όλα ανεξαιρέτως ευγενέστατα και για αυτό και αφήσαμε πολύ καλό φιλοδώρημα. Στο φαγητό πήραμε χούμους με κουκουνάρι και πίτες εξαιρετικά και τα δυο . Πήραμε λαχματζουν έχω φάει και καλύτερα ήταν υπερβολικά «πιτσα» για τα δικά μου ανατολίτικα δεδομένα και έχω φάει αυτό το πιάτο από το Ιράκ μέχρι το Αφγανιστάν... πήραμε φαλαφελ υπερβολικά ψημένα έως και καμμένα αλλά γευστικά. Το κεμπάπ κοτόπουλο του φίλου μου ήταν μαλακό αλλά όχι κάτι το τρομερό ενώ το δικό μου σαουαρμα μοσχάρι δεν ήταν αυτό που περίμενα σε καμία περίπτωση ήταν περισσότερο θα έλεγε κανείς κομμάτια μοσχάρι ψιλοκομμένα χωρίς καμία γεύση «Ανατολής» μας κέρασαν φανταστικό κοκτεηλ με ρούμι diplomatico και passion fruit . Ο μπακλαβάς ήταν απίστευτος επίσης . Ο ναργιλές με σωστό σέρβις όπως τον ζητήσαμε με καλή ΡΟΗ μέτριο καπνό .
Η υγιεινή στο μαγαζί είναι τουλάχιστον για.... πρόστιμο
Τα αντισηπτικά στο τραπέζι ένα γλιστερό πράγμα χωρίς ετικέτα που κανείς δε χρησιμοποιούσε στο μπάνιο σαπούνια σταζανε και άφηνε το χέρι εντελώς ξέρω ενώ η τουαλέτες μύριζε πολύ άσχημα. Θεωρώ για το επίπεδο του μαγαζίου πρέπει να υπάρξει άμεσα μεγάλη βελτίωση εκεί πέρα καθώς τα μέσα προστασίας είναι παρά πολύ χαμηλά.
Δύσκολα θα το προτιμήσω όσο υπάρχει η πανδημία καθώς τα επίπεδα υγιεινής με φοβησαν

1  Ευχαριστούμε, mixakick

Καλησπέρα σας, σεβαστή η άποψη σας από την στιγμή που έχετε ταξιδέψει αρκετά στην Μέση Ανατολή. Όσον αφορά τα σχόλια σας για το φαγητό μας θεωρούμε πως έχουμε πολύ καλή ποιότητα και πρώτες ύλες και προσφέρουμε ότι καλύτερο υπάρχει στην εγχώρια αγορά. Εαν κάναμε λάθος στο τηγάνισμα του φαλάφελ ήταν λάθος μας συγχωρείτε για το λάθος και την επόμενη φορά εαν συμβεί κάτι τέτοιο θα θέλαμε να μας ενημερώσετε άμεσα για την επίλυση του προβλήματος. Θα διαφωνήσουμε με την επίπληξη της υγιεινής μας διοτι η ασφάλεια και η υγεία των καλεσμένων, του προσωπικού μας και της τοπικής κοινωνίας αποτελεί αδιαπραγμάτευτη προτεραιότητα. Το να προστατεύουμε τους καλεσμένους και τους εργαζόμενους μας είναι ο οδηγός της κάθε μας απόφασης.
Με αίσθημα ευθύνης βρισκόμαστε σε συνεχή επαφή με τις αρμόδιες Υπηρεσίες και εναρμονιζόμαστε με τις επίσημες Οδηγίες του Διεθνούς και Εθνικού Οργανισμού Υγείας (WHO, ΕΟΔΥ), σχετικά με την κατάσταση που όλοι αντιμετωπίζουμε λόγω του κορωνοϊού (Covid-19).
Η εταιρεία μας έχει προβεί στην εφαρμογή των παρακάτω μέτρων προκειμένου να προστατεύσουμε την Υγεία και την Ασφάλεια όλων, στα εστιατόρια μας και να εξασφαλίσουμε ότι κάθε γεύμα πραγματοποιείται σε ένα απολύτως προστατευμένο περιβάλλον.
Το Divan ήδη διαθέτει Συστήμα Διαχείρισης Ασφάλειας Τροφίμων (ΣΔΑΤ), το οποίο βασίζεται στις αρχές Ανάλυσης Κινδύνου και Κρίσιμων Σημείων Ελέγχου (HACCP), καθώς και πιστοποιούνται με το πρότυπο IS0 22000:2018, από την TUV NORD. Παρόλα αυτά σε όλα μας τα καταστήματα έχουμε ενισχύσει τα μέτρα υγιεινής ώστε να εξαλείψουμε τον κίνδυνο επιμολύνσεων.
Συνεπώς σto κατάστημα μας με την έναρξη της επαναλειτουργίας διασφαλίζουμε τα ακόλουθα επιπρόσθετα μέτρα:

Προώθηση των ανέπαφων συναλλαγών.
Συστηματική υγιεινή χεριών από τους εργαζόμενους και διάθεση αντισηπτικού σε κεντρικά σημεία στο κατάστημα.
Θερμομέτρηση κάθε εργαζόμενου πριν από κάθε βάρδια και τήρηση αρχείου υγείας.
Απολύμανση τραπεζοκαθισμάτων μετά από κάθε αλλαγή καλεσμένων.
Χρήση μέτρων ατομικής προστασίας από όλο το προσωπικό & ασπίδων προσώπου ή μασκών για τους συναδέλφους που εργάζονται στην υποδοχή και στο service.
Προσθήκη επιπλέον προσωπικού καθαρισμού με βασική αρμοδιότητα τη συστηματική απολύμανση του χώρου και των σημείων κοινής επαφής.

Χώροι Εστιατορίων
Εντατικοποίηση απολυμάνσεων επιφανειών και αντικειμένων συχνής χρήσης (με εγκεκριμένα ιοκτόνα)
Πραγματοποίηση συστηματικού και επαρκή εξαερισμού
Επιπρόσθετα μέτρα ασφάλειας κατά την παραλαβή και αποθήκευση των πρώτων υλών
Είμαστε εδώ και θα συνεχίσουμε να είμαστε με στόχο την κατά δυνατόν ομαλή συνέχιση των δραστηριοτήτων μας, με σεβασμό και προτεραιότητα την υγεία και την ασφάλεια των καλεσμένων και των ανθρώπων μας.

Πιθανή μετάδοση του COVID-19 μέσω των τροφίμων:
Η νόσος COVID-19 είναι μια νόσος του αναπνευστικού συστήματος και η κύρια οδός μετάδοσης είναι με την επαφή από άτομο σε άτομο και με την άμεση επαφή με τα σταγονίδια που δημιουργούνται με την αναπνοή στην περίπτωση που ένα μολυσμένο άτομο βήχει ή φτερνίζεται. Έως σήμερα δεν υπάρχουν στοιχεία για τη μετάδοση ιών που προκαλούν ασθένειες του αναπνευστικού συστήματος μέσω των τροφίμων ή μέσω της συσκευασίας τροφίμων. Οι κορωνοϊοί δεν μπορούν να πολλαπλασιαστούν στα τρόφιμα. (Πηγή: Κατευθυντήριες οδηγίες για τις επιχειρήσεις τροφίμων που αφορούν στην ασφάλεια τροφίμων ως προς τον COVID-19 ,  Παγκόσμιος Οργανισμός Υγείας)

Η κριτική γράφτηκε 14 Μαρτίου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Εικόνες και λεπτομέρειες στο χώρο σε βάζουν σε ένα σκηνικό Ανατολής αλλά με υψηλή αισθητική .... η μουσική σε ταξιδεύει ... κι εκεί έρχονται οι γεύσεις !!!!! Υπέροχα πιάτα... μια επιπλέον αίσθηση να σε πηγαινει μακριά ... καταλαβαίνεις την ποιότητα της πρώτης Ύλης και την μαγειρική ικανότητα ... την ώρα του γλυκού χειροκροτάς! Δεν φαντάζεσαι τι διάσταση μπορεί να πάρει αυτό που λέμε μπακλαβάς !!!! ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ΘΕΙΚΟ ΓΛΥΚΟ !
Το προσωπικό ισάξιο της ποιότητας ! Ευγενικό πρόθυμο διακριτικό χωρίς υπερβολές και υποκρισίες !!!! ΜΠΡΑΒΟ !

Ημερομηνία επίσκεψης: Φεβρουάριος 2020
2  Ευχαριστούμε, KateDrim
Ο/η ChristinaK3601, General Manager του Divan, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 24 Απριλίου 2020

Αγαπητή Καίτη, ευχαριστούμε πάρα πολύ για τα καλά σας λόγια!! Μεγάλη μας χαρά να σας ξανά έχουμε σύντομα κοντά μας!!

Η κριτική γράφτηκε 10 Μαρτίου 2020

Ωραίο περιβάλλον ,με εξυπηρετικό προσωπικό ,το μενού πάρα πολύ καλό ,με νόστιμα πιάτα ζεστά και κρύα χωρίς να σε βαραίνουν,μου άρεσαν πολύ τα κουμπε,και το λαχματζουν

Ημερομηνία επίσκεψης: Μάρτιος 2020
1  Ευχαριστούμε, Irklia M

Ευχαριστούμε για την ωραία κριτική σας αγαπητή Ηρώ. Τα κούμπε και το λαχμάτζουν ειναί απο τα αγαπημένα μας πιάτα και μεγάλη μας χαρά που σας αρέσουν.

Divan: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Βούλα, Περιοχή Ανατολικής Αττικής

Divan: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!