“Για τους καλοφαγάδες ”
Κριτική για: Κρεατοφαγείον

Κρεατοφαγείον
Η κριτική γράφτηκε 6 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Όνομα και πράγμα το Κρεατοφαγείον. Φάγαμε Σάββατο μεσημέρι με δυο φίλους και το ευχαριστηθήκαμε πολύ. Φοβερό το γεμιστό μπιφτέκι με κεφαλοτύρι και οι φτερούγες κοτόπουλου με τη σπιτική σάλτσα ήταν το κάτι άλλο. Αν και είχαμε χορτάσει, δε μπορούσα να πούμε όχι σε ένα τυλιχτό με nutella. Θα ήταν ιεροσυλία! Πήραμε ένα για τον καθένα και είχε μέσα μπανάνα και τριμμένο μπισκότο. Περιττό να πούμε ότι το αγαπήσαμε

Ευχαριστούμε, Ελενη Μ

Η κριτική γράφτηκε 25 Φεβρουαρίου 2018

Είχαμε πάει για ψώνια με το φίλο μου στη Γλυφάδα και μετά κάτσαμε για φαγητό στο Κρεατοφαγείον. Μας άρεσε ο χώρος που ήταν φωτεινός και είχε ωραία χρώματα. Πήραμε μια σαλάτα με φρεσκοκομμένο μαρούλι και από τα κυρίως, ένα πολύ νόστιμο, τραγανό μπούτι κοτόπουλο και κάτι ωραία μοσχαρίσια μπριζολάκια. Ήπιαμε κόκκινο κρασί και κλείσαμε όμορφα το γεύμα μας. Ήταν ό,τι χρειαζόμασταν μετά από τόσο περπάτημα.

Ευχαριστούμε, gwgw_varda
Η κριτική γράφτηκε 21 Φεβρουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Ένας φίλος μας έκανε τραπέζι για τα γενέθλιά του στο Κρεατοφαγείον και μας κάλεσε να πάμε. Ήταν ωραίο το μέρος και παρείστικο. Ξεκινήσαμε το γεύμα με σαλάτες, μία χωριάτικη και μία με μαρούλι, κι από ορεκτικά πήραμε μια μελιτζανοσαλάτα, ένα μαλακό και ωραίο Μαστέλο Χίου σχάρας και κάτι γευστικά κυμαδοπιτάκια.. Για κυρίως, οι δυο μερίδες παϊδάκια κοτόπουλο ήταν υπεραρκετές, αλλά ο φίλος μου επέμενε να πάρουμε και μια μερίδα μοσχαρίσια μπιφτέκια. Είχε δίκιο βέβαια, γιατί ήταν πεντανόστιμα. Φάγαμε μέχρι σκασμού, ήπιαμε το κρασάκι μας και περάσαμε τέλεια. Κάτι ήξερε ο φίλος που έκανε το τραπέζι εκεί.

Ευχαριστούμε, Nikos G
Η κριτική γράφτηκε 15 Φεβρουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Ήμουν με τρεις φίλους στη Γλυφάδα και περνούσαμε έξω από το Κρεατοφαγείον. Μας φάνηκε όμορφος ο χώρος και είπαμε να κάτσουμε να φάμε. Καθίσαμε στα μέσα τραπεζάκια για να έχουμε και ζέστη και παραγγείλαμε μια σαλάτα ελληνική και μια μεγάλη ποικιλία κρεάτων. Μας άρεσε που είχε πολλά είδη κρέατος και ο παστουρμάς ειδικά ήταν εξαιρετικός. Χορτάσαμε και ήπιαμε και ουζάκι.

Ευχαριστούμε, jimlaex
Η κριτική γράφτηκε 10 Φεβρουαρίου 2018

Μας άρεσε πολύ το Κρεατοφαγείον σαν μαγαζί, είχε πολύ ωραία τραπεζάκια έξω και μέσα, εμείς καθίσαμε σε καναπέδες μιας και ήμασταν μεγάλη παρέα. Ήπιαμε μπύρα όλοι και δοκιμάσαμε την σαλάτα με ρόκα και σπανάκι με σως από βαλσάμικο και γραβιέρα Κρήτης-καλή επιλογή. Οι τηγανιτές πατάτες με αυγά από πάνω ήταν νόστιμες. Τα δύο burger που επιλέξαμε εμείς ήταν εξαιρετικά. Το ένα ήταν γεμιστό με κεφαλοτύρι είχε τηγανιτές πατάτες και μια σάλτσα γιαουρτιού. Το άλλο ήταν μέσα σε ψωμάκι με κρεμμύδια και μπέικον, μια σως μουστάρδας επίσης με γιαούρτι και τηγανιτές πατάτες.

Ευχαριστούμε, sofiaaandreou

Κρεατοφαγείον: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Γλυφάδα, Αττική

Κρεατοφαγείον: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!