“Πολύ καλό.”
Κριτική για: Oh Mama

Oh Mama
Η κριτική γράφτηκε 4 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Πάρα πολύ καλό για πρωινό με ωραίες επιλογές, καφέ και χυμούς. Διαφορετικές προτάσεις από τα συνηθισμένα με ποιότητα.

Ημερομηνία επίσκεψης: Μάρτιος 2018
Ευχαριστούμε, nik0sm0r
Ο/η ohmama48, Manager του Oh Mama, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 12 Μαρτίου 2018

Dear Nikos,

Η κριτική γράφτηκε 1 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Πρώτη φορά που επισκέφτηκα το Oh mama έπαθα σοκ με την ποιότητα των κοκτέιλ και το ποσό επικοινωνιακος είναι ο Φάνης που τα φτιάχνει. Το μόνο που μπορούσε να ξεπεράσει αυτή την ευχάριστη εντύπωση ήταν να φανεί και ο καφές αντάξιος των προσδοκιών μου. Και μαντέψτε... Πήγα το τελευταίο Σάββατο του Φεβρουαρίου και έπαθα σοκ. Συγχαρητήρια σε ένα μαγαζί που σέβεται τους πελάτες και προσέχει την ποιότητα σε όλο το εύρος του καταλόγου του. Κ οι τιμές είναι εξαιρετικά φιλικές προς όλους. Έχουμε βαρεθεί να πληρώνουμε για καφέ κ να πίνουμε νεροζουμι. Μπράβο που προσέχετε όλες τις λεπτομέρειες που κάνουν τη διαφορά

Ευχαριστούμε, danaoula
Ο/η ohmama48, Manager του Oh Mama, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 3 Μαρτίου 2018

Dear Danaoula,

Η κριτική γράφτηκε 25 Φεβρουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Το επισκέφθηκαμε κυριακη πρωι στις 11. Ευτυχώς βρηκαμε να κατσουμε,ετα απο 1 ωρα γινοταν το αδιαχώρητο. Πολυ ομορφο μαγαζι και η αυλη που προοριζοταν για καπνίζοντες και ο μεσα χωρος. Ωραιο φαγητο καλες μεριδες και σε λογικες τιμες για την περιοχή. Δοκιμασαμε scrabbled eggs με σολομο στα 6,9€, πανκεικς με σοκολατα στα 5,9€ και πανκεικς πατατας με τηγανιτο αυγο στα 5,9€. Λογικη η τιμη και στον καφε :freddo cappuccino 3,2€. Θα ξαναπαμε!!

Ευχαριστούμε, danae_mily
Ο/η ohmama48, Διευθυντής του Oh Mama, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 27 Φεβρουαρίου 2018

Dear Danae,

Η κριτική γράφτηκε 19 Φεβρουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Ωραιο μαγαζί με πλούσιο κατάλογο από καφέδες, smoothie και φυσικούς χυμούς. Επίσης το brunch είναι πολύ ωραιο γευστικά και από άποψη decor.

2  Ευχαριστούμε, Ματέο Σ
Ο/η ohmama48, Manager του Oh Mama, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 25 Φεβρουαρίου 2018
Μετάφραση Google

Dear Mateo, What a lovely review! Thank you so much for sharing your experience with us.

Η κριτική γράφτηκε 19 Φεβρουαρίου 2018

Σαν τα Κυριακάτικα πρωινά στο σπίτι της μαμάς..
Όποιος έχει επισκεφτεί το μαγαζί θα με καταλάβει. Από την πρώτη στιγμή που μπήκα διέκρινα αυτή την ξεχωριστή αύρα που έχει, ένιωθα ότι θα αρχίζει να μυρίζει όλος ο χώρος κέικ και θα βγει μια γλυκιά κυρία με ποδιά και σκούφο από την κουζίνα για να μας φέρει εκείνη το πρωινό και τον χυμό, λέγοντας μας να φάμε όλο μας το φαγητό και να πιούμε τον χυμό για να πάρουμε βιταμίνες. Όπως καταλάβατε το κλίμα είναι πολύ θερμό με μια διακόσμηση αρκετά προσεγμένη. Επιπλέον το προσωπικό είναι φρέσκο και χαμογελαστό το οποίο δένει αρμονικά με όλη τη φιλοσοφία του μαγαζιού. Δεν υπάρχει αμφιβολία για το ότι το μαγαζί αυτό, έχει έρθει για να κάνει την διάφορα και να μας αγγίξει με έναν ιδιαίτερο τρόπο. Άλλωστε αυτό μπορεί κανείς να το διακρίνει από τα έξυπνα και πρωτότυπα πιάτα που διαθέτει στο brunch. Πιστεύω πως όλη μου η παρέα με κοροϊδεύει διότι διαλέγω να τρώω συνεχώς ένα συγκεκριμένο πιάτο. Σαφώς έχω δοκιμάσει μερικά και από τα άλλα που έχει ο κατάλογος, άλλα κάθε πιάτο έχει τον χαρακτήρα του και έμενα μου ταιριάζει το avocado toast. Γευστικά είμαι αρκετά ικανοποιημένη και είμαι από τις τυχερές που έχουν φάει τα japanese pancakes (το προηγούμενο αγαπημένο μου πιάτο).
Εύκολα λοιπόν μπορεί ο καθένας να συμπεράνει ότι αυτό το μαγαζί ήρθε για να μείνει,προφανώς και υπάρχουν περιθώρια βελτίωσης εξάλλου είναι πολύ φρέσκο ακόμα. Ήταν κάτι που έλειπε από τα νότια και ένας καφές ή ένα ποτό σε αυτό το μέρος θα μπορούσε να πείσει και τους πιο απαιτητικούς.

Ευχαριστούμε, Popi32
Μετάφραση Google

Dear Popi, What a lovely review! Thank you so much for sharing your experience with us.
Mama ❤️ you

Oh Mama: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Γλυφάδα, Αττική

Oh Mama: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!