“Πολύ ωραία ορεκτικά ”
Κριτική για: Bar Παστουρμά

Bar Παστουρμά
Περιγραφή: ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΚΟΥΖΙΝΑ ΜΕ ΑΓΝΑ ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΑ ΠΡΟΙΟΝΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΚΡΑΣΙΑ ΜΠΥΡΕΣ ΚΟΚΤΕΙΛ ΠΟΛΥ ΚΑΛΕΣ ΤΙΜΕΣ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΦΙΛΙΚΟ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ
Η κριτική γράφτηκε 12 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Το Bar Παστουρμά το βρήκα τυχαία με το φίλο μου καθώς περπατούσαμε στην Κωνσταντινουπόλεως και επειδή είδαμε κόσμο καθίσαμε να τσιμπήσουμε κι εμείς κάτι. Μας φάνηκαν πολύ προσεγμένα όλα μέσα, από τη διακόσμηση, μέχρι τα τραπεζομάντηλα και τα σερβίτσια και γενικά μας φάνηκε πολύ ενδιαφέρων ο χώρος. Αποφασίσαμε να πάρουμε διάφορα ορεκτικά για να μη φάμε πολύ βαριά και στον κατάλογο βρήκαμε πολλές ωραίες επιλογές και σε κρύα και σε ζεστά. Αρκετά καλό ήταν το κοτόπουλο με το μπαλσάμικο και τα αυγά με τα αλλαντικά, οι γεμιστές πιπεριές με τη φέτα και το ανθότυρο νοστιμότατες, αλλά περισσότερο απ’ όλα μου άρεσε το μπουρεκάκι γιαουρτλού με τα ψητά λαχανικά. Παρότι δεν πήραμε κάτι σε κυρίως για να μη φάμε πολύ, χορτάσαμε και το ευχαριστηθήκαμε πολύ το γεύμα. Δεν είχαμε και κανένα απολύτως θέμα με την εξυπηρέτηση, ίσα ίσα που ήταν και πολύ ευγενικό το προσωπικό και σίγουρα θα ξανάρθουμε και με φίλους, αφού μας άρεσε τόσο.

1  Ευχαριστούμε, Ελενη Μ

Η κριτική γράφτηκε 28 Φεβρουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Σίγουρα όχι ένα συνηθισμένο μεζεδοπωλείο το Bar Παστουρμά. Κάτσαμε Παρασκευή βράδυ μετά τη δουλειά με συναδέλφους και ήταν ό,τι χρειαζόμασταν για να τελειώσει όμορφα η μέρα μας. Δοκιμάσαμε καλομαγειρεμένα πιάτα και ήπιαμε και κρασάκι για να χαλαρώσουμε. Απ’ όσα πήραμε μας άρεσε περισσότερο η σεφταλιά Κύπρου, η χοιρινή σπαλομπριζόλα και το μπιφτέκι σχάρας. Και στα τρία είχε γίνει εξαιρετικό ψήσιμο και πολύ ωραίο σερβίρισμα. Ειδικά το μπιφτέκι ήταν πεντανόστιμο και συνοδευόταν από λαχανικά, πατάτες και μια ωραία σως. Ο χώρος ήταν περιποιημένος και μας έβγαλε μια ωραία διάθεση για να κάτσουμε με την ησυχία μας και να συζητήσουμε τρώγοντας. Αξίζει πολύ.

Ευχαριστούμε, pateris1977
Η κριτική γράφτηκε 28 Φεβρουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Το Bar Παστουρμά μου το σύστησαν για τα burger του. Πήρα λοιπόν τον κολλητό μου και πήγαμε να δοκιμάσουμε. Παραγγείλαμε ένα buffalo burger και ένα chicken burger, για να έχουμε γνώμη και για τα δύο. Το πρώτο με το βουβαλίσιο μπιφτέκι ήταν από τα καλύτερα burger που έχω φάει εδώ και καιρό. Δοκιμάστε το και θα καταλάβετε. Αλλά και αυτό με το μπούτι κοτόπουλο ήταν αρκετά νόστιμο μπορώ να πω. Επειδή ήταν πολύ χορταστικά, δε χρειάστηκε να πάρουμε κάτι άλλο. Ήπιαμε και τη μπυρίτσα μας και φύγαμε ευχαριστημένοι. Πάντως δικαίως είναι φημισμένο το burger του.

Ευχαριστούμε, iliasgrinn87
Η κριτική γράφτηκε 24 Φεβρουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Εξαιρετικό περιβάλλον, εξυπηρέτηση, ποικιλία και ποιότητα. Συστήνεται ανεπιφύλακτα. Το κοτόπουλο με μπαλσάμικο και τα παστουρμαδοπιτάκια μαγικά. Το harbouger τέλειο. Αυγά, λουκάνικα, σαλατες πατατες κλπ εξαιρετικά.

Ευχαριστούμε, jpolitid
Η κριτική γράφτηκε 19 Φεβρουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Αφού μας υποδέχτηκαν πολύ ζεστά μας οδήγησαν στο τραπέζι μας.η παστουρμαδοπιτα άριστη.τα στεηκ και η σπαλομπριζολα πεντανόστιμη. Το σέρβις εξαιρετικό.

1  Ευχαριστούμε, Stefanos Z

Bar Παστουρμά: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Γλυφάδα, Αττική

Bar Παστουρμά: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!