Ειρήνη Π
Αθήνα, Ελλάδα

Αίσθηση διακοπών στην Αθήνα

Κριτική για: Grand Resort Λαγονήσι
4,0 από 5 κύκλουςΗ κριτική γράφτηκε 19 Οκτ 2020
Αν και έχει χάσει την αίγλη που είχε κάποτε, εξακολουθεί να είναι ένα καλό κατάλυμα για ένα Σαββατοκύριακο ηρεμίας. Οι εγκαταστάσεις χρειάζονται σίγουρα φρεσκάρισμα και δεν θα έλεγα ότι θυμίζουν πλέον 5 αστέρων εγκαταστάσεις όμως οι παροχές και το προσωπικό είναι αυτές που πρέπει. Πέρασα 3 υπέροχα Σαββατοκύριακα του Αυγούστου (2019) και ένιωσα διακοπές μέσα στην πόλη μου. Η παραλία είναι μικρή, καθαρη και ήρεμη, έχει καλό σέρβις και ωραία σνακ. Για τέτοιο κατάλυμμα οι ξαπλώστρες θα έπρεπε να είναι πολύ καλύτερες, Οι απλές σιδερένιες δεν ταιριάζουν σε 5 αστέρια ξενοδοχείο. Η θέα απο τα δωμάτια είναι εξαιρετική, τα δωμάτια είναι αρκετά ευρύχωρα και πολύ καθαρά.
Ημερομηνία διαμονής: Νοέμβριος 2019
Υπάρχει κάποιο πρόβλημα με αυτή την κριτική;
Ο/η Nikos Tzimas, General Manager του Grand Resort Λαγονήσι, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτική
Απάντηση: 4 Ιουν 2021
Αγαπητή rena12347,

Θα θέλαμε να σας ευχαριστήσουμε για τον χρόνο που αφιερώσατε να μοιραστείτε μαζί μας την εμπειρία σας.
Μας χαροποιεί ιδιαίτερα το γεγονός ότι απολαύσατε την παραλία μας και την τοποθεσία μας.

Ως μέλος των Leading Hotels of the World στόχος μας είναι να ανταποκρινόμαστε και να ξεπερνάμε τις επιθυμίες των πελατών μας.
Θα μοιραστούμε τα σχόλια σας σχετικά με τις εγκαταστάσεις και τις ξαπλώστρες με τα ανάλογα τμήματα για περαιτέρω διερεύνηση και ενέργεια.

Σας ευχαριστούμε και πάλι για την κριτική σας και ελπίζουμε να σας καλωσορίσουμε ξανά στο μέλλον.

• Lol.travel
0.6 χλμ. από Grand Resort Λαγονήσι
Elaia Luxury Suites Lagonissi
3.6 χλμ. από Grand Resort Λαγονήσι
Δωρεάν πάρκινγκ
Γιορτάσαμε  τα γενέθλια του συντρόφου μου σε αυτό το κατάλυμα και περάσαμε υπέροχα! ! ! !  Μετά από μεγάλη έρευνα αγοράς ,επιλέξαμε αυτό το διαμέρισμα  και ήταν  πραγματικά η τέλεια επιλογή.
4.0 χλμ. από Grand Resort Λαγονήσι
      342 €
    7.9 χλμ. από Grand Resort Λαγονήσι
    Λαγονήσι: Δείτε περισσότερα ξενοδοχεία
    Η κριτική έγινε: 4 Ιουνίου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Ποτε δε φανταζόμασταν ότι θα κάνουμε τόσο όμορφες διακοπές μια ανάσα από την Αθήνα. Οι χώροι του θερέτρου είναι εντυπωσιακοί και πολύ προσεγμένοι.Ξεχωρίσαμε την ιδιωτική παραλία στην οποία είμασταν ουσιαστικά μόνοι μας την περίοδο που πήγαμε (αρχες Οκτωβρίου).Αν δεν ακουγόταν ο μακρινός ήχος των αυτοκινήτων που περνούσαν στον κεντρικό δρόμο ,πάνω από το ξενοδοχείο θα νόμιζε κανείς ότι βρίσκεται σε νησιώτική παραλία.Το δωμάτιο που μέναμε ήταν εξαιρετικό ,πεντακάθαρο και όπως το είχαμε δει στις φωτογραφίες.Το πρωινό επίσης ήταν άψογο και οι επιλογές ατελείωτες !Εξτρα πόντους στο χώρο που σερβιριζόταν το πρωινό ο οποίος είχε εξαιρετική θέα και μας χαλάρωνε πολύ. Μοναδική ένσταση μας οι ακριβές τιμές , κυρίως εντός των εστιατορίων του ξενοδοχείου.Ξέραμε ότι είναι ακριβό ,αλλά μερικές τιμές νομίζω ότι πρέπει να επανεξεταστούν. Για παράδειγμα μια μπάλα παγωτού κόστιζε 6€ και το room service χρεωνόταν εξτρα ! Επίσης μας πρότειναν ένα κοκτέιλ ημέρας στο εστιατόριο το οποίο ήταν ένα κανονικό κοκτέιλ (δροσερό και εύγευστο , σε κανονική ποσότητα) , αλλά δε μας ενημέρωσαν για την τιμή , με αποτέλεσμα όταν ήρθε ο λογαριασμός να δούμε στην απόδειξη ότι κόστιζε 20 ευρώ (!) έκαστο !Αν είναι δυνατόν δηλαδή ! Εάν πέσουν οι τιμές στις υπηρεσίες φαγητού ,ποτού κλπ σίγουρα θα ξαναπάμε και φαντάζομαι όχι μόνο εμείς . Όταν πληρώνεις 350€ τη βραδιά (τα οποία αξίζουν για τα υπέροχα δωμάτια του θερέτρου )και θέλεις άλλα 200€ τη μία μέρα για καφέδες -φαγητό κλπ νομίζω ότι το σκέφτεσαι αρκετά για να ξαναπάς !

Ημερομηνία διαμονής: Οκτώβριος 2019
    2  Ευχαριστούμε, konstantinosm192
    Η κριτική έγινε: 19 Αυγούστου 2019 μέσω κινητής συσκευής

Η κριτικη αφορα σε δωματιο του κεντρικου ξενοδοχειου.
    Θετικα: θεα, τοποθεσια, 2 φορες room service ανα ημερα, προσβαση στη θαλασσα, ιδιωτικοτητα, πρωινο
    Αρνητικα: δωματια μη ανακαινισμενα με εμφανεις φθορες που δεν αρμοζουν σε ξενοδοχειο 5*, το δωματιο μυριζε πολυ εντονα καπνο τσιγαρου ενω ειχαμε κλεισει δωματιο μη καπνιζοντων, οι πετσετες δεν μυριζαν ωραια, κακος κλιματισμος, πληρωνεις parking 11euro/ημερα πλεον της τιμης της διαμονης.
    Γενικα οι τιμες στα παντα ειναι αδικαιολογητα πολυ υψηλες και δεν ανταποκρινονται στην παροχη υπηρεσιων.

Ημερομηνία διαμονής: Αύγουστος 2019
    Ευχαριστούμε, KostasN514
    Ο/η NikosTzimas, General Manager του Grand Resort Λαγονήσι, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 22 Αυγούστου 2019

Αγαπητέ KostasN514,

Σας ευχαριστούμε για τον χρόνο που διαθέσατε για να μοιραστείτε την εμπειρία σας με τους αναγνώστες του Tripadvisor και λυπούμαστε που δεν μείνατε ευχαριστημένος κατά τη διάρκεια της διαμονής σας στο ξενοδοχείο μας.

Ως μέλος των Leading Hotels of the World στόχος μας είναι να ανταποκρινόμαστε και να ξεπερνάμε τις επιθυμίες των πελατών μας ώστε να τους προσφέρουμε μια αξέχαστη διαμονή μαζί μας.
    Σας διαβεβαιώνουμε ότι θα μεταφέρουμε στο σύνολο τα σχόλια σας στα απαραίτητα τμήματα για να προβούν με τις απαραίτητες ενέργειες.

Σας ευχαριστήσουμε για ακόμη μια φορά για τα σχόλια σας και ελπίζουμε να σας καλωσορίσουμε σύντομα και πάλι κοντά μας για να σας προσφέρουμε μια αξέχαστη διαμονή εδώ στο Grand Resort Lagonissi.

Η κριτική έγινε: 30 Ιουλίου 2019 μέσω κινητής συσκευής

Πήγαμε μετά από γάμο Παρασκευή πήραμε bungalow στην παραλία παλιό δωμάτιο ανοίξαμε το jacuzzi έβγαζε βρώμα και χώμα ότι χειρότερο τα σεντόνια μύριζαν άσχημα όπως και το δωμάτιο υγρασία...πολύ καλό προσωπικό όμως και εξυπηρέτηση αν εξαιρέσεις την reception

Ημερομηνία διαμονής: Ιούλιος 2019
    Ευχαριστούμε, 273thaliat
    Ο/η NikosTzimas, General Manager του Grand Resort Λαγονήσι, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 6 Αυγούστου 2019

Αγαπητή Thalia T,

Σας ευχαριστούμε για τον χρόνο που διαθέσατε για να μοιραστείτε την εμπειρία σας με τους αναγνώστες του Tripadvisor. Λυπούμαστε που δεν μείνατε ευχαριστημένη κατά τη διάρκεια της διαμονής σας στο ξενοδοχείο μας.

Σχετικά με το σχόλιο σας για την υποδοχή θα θέλαμε να σημειώσετε ότι το προσωπικό του ξενοδοχείου μας στα πλαίσια της στρατηγικής των Leading Hotels of the World, κάθε χρόνο περνάει εκπαίδευση για να ανταποκρίνεται στα υψηλά πρότυπα εξυπηρέτησης πελατών. Δεν είναι τυχαίο ότι λαμβάνουμε πολλές θετικές κρητικές για το υψηλό επίπεδο των παρεχόμενων υπηρεσιών από την ομάδα μας.

Αναφορικά με το σχόλιο σας για την καθαριότητα του δωματίου, θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι το Housekeeping καθαρίζει τα δωμάτια δύο φορές την ημέρα, το πρωί και το απόγευμα κατά τη διάρκεια του turn down service.
    Σας διαβεβαιώνουμε πως θα μεταφέρουμε στο σύνολο τα σχόλια σας στα κατάλληλα τμήματα για περαιτέρω διερεύνηση και ενέργειες.

Σας ευχαριστούμε και πάλι για την κριτική σας και ελπίζουμε να έχουμε την ευκαιρία να σας προσφέρουμε τις υπηρεσίες μας και στο μέλλον.

Με εκτίμηση

Η κριτική έγινε: 1 Ιουλίου 2019 μέσω κινητής συσκευής

Μοναδικός προορισμός
    Το πιο πλήρες και εντυπωσιακό resort στην Αττική
    Εξαιρετική φιλοξενία, φαγητό πολύ υψηλού επιπέδου, service αντάξιο της εικόνας που αντικρύζεις και ένα εκπληκτικό συνεδριακό μοναδικό για το μέγεθος του

Ημερομηνία διαμονής: Ιούνιος 2019
    Τύπος ταξιδιού: Ταξίδι για επαγγελματικούς λόγους
    2  Ευχαριστούμε, DeriziotisKonstant
    Ο/η NikosTzimas, General Manager του Grand Resort Λαγονήσι, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 2 Ιουλίου 2019

Αγαπητέ DeriziotisKonstant,

Σας ευχαριστούμε για την όμορφη κριτική και την υψηλή σας βαθμολογία. Είμαστε ιδιαίτερα χαρούμενοι που ανταποκριθήκαμε στις προσδοκίες σας και σας προσφέραμε μία όμορφη διαμονή στις εγκαταστάσεις μας.

Τα όμορφα λόγια σας για την φιλοξενία, το υψηλού επιπέδου φαγητό και τις υπηρεσίες που σας παρείχαμε είναι η καλύτερη επιβράβευση που λαμβάνουμε. Ως μέλος των Leading Hotels of the World, η ομάδα μας προσπαθεί συνεχώς να ανταποκρίνεται στις ανάγκες και τις προσδοκίες σας ώστε να έχετε μια αξέχαστη διαμονή.

Σας ευχαριστούμε και πάλι και ελπίζουμε να σας καλωσορίσουμε σύντομα στο ξενοδοχείο μας.

Η κριτική έγινε: 7 Μαΐου 2019

Ένα υπέροχο Πάσχα περάσαμε φέτος στο συγκεκριμένο ξενοδοχείο με την οικογένειά μου. Ήταν όλα άψογα! Το περιβάλλον, τα δωμάτια, το πλούσιο πρωινό, το προσωπικό πάντοτε χαμογελαστό παρ´ όλη την κούραση που προφανώς πέρασαν για να εξυπηρετήσουν όλον τον κόσμο. Η εκκλησία μέσα στο resort, Επιτάφιος και Ανάσταση εκεί. Για όσους δεν άντεχαν το περπάτημα υπήρχαν αμαξάκια με πρόθυμους οδηγούς για να τους μεταφέρουν! Εκλεκτό το Αναστάσιμο δείπνο. Για το Πασχαλινό γεύμα ανήμερα της Λαμπρής δεν υπάρχουν λόγια, μπορούσες να φας από αρνάκι και γαρδούμπα μέχρι μύδια αχνιστά!
    Ήταν η πρώτη φορά που μείναμε στο ξενοδοχείο, λυπάμαι που δεν το είχαμε ανακαλύψει νωρίτερα. Φαντάζομαι ότι θα είναι αρκετά ακριβό για καλοκαιρινές διακοπές. Βεβαίως αξίζει τα λεφτά του και με το παραπάνω. Εμείς πήγαμε λόγω της προσφοράς για το Πάσχα, πληρώσαμε για 3 νύχτες (με πρωινό, δείπνο Μ.Σαββάτου και γεύμα Κυριακής) 660€ για το δίκλινο, τιμή που βρίσκω πολύ συμφέρουσα.
    Επιστρέψαμε στην Αθήνα (σε λιγότερο από μία ώρα) με την ευχή να μπορέσουμε κάποτε (από οικονομικής απόψεως και μόνο) να απολαύσουμε και πάλι αυτόν τον κοντινό Παράδεισο...

Ημερομηνία διαμονής: Απρίλιος 2019
      • Ποιότητα
    Ευχαριστούμε, thodorispetro
    Ο/η NikosTzimas, General Manager του Grand Resort Λαγονήσι, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 10 Μαΐου 2019

Αγαπητέ κύριε thodorispetro,

Θα θέλαμε να σας ευχαριστήσουμε για τον χρόνο που αφιερώσατε για να μοιραστείτε την πρόσφατη εμπειρία σας μαζί μας αλλά και με τους αναγνώστες της ιστοσελίδας του TripAdvisor.

Μας χαροποιεί ιδιαίτερα που απολαύσατε την διαμονή σας καθώς και το Αναστάσιμο και Πασχαλινό γεύμα. Ως μέλος των Leading Hotels of the World, το ξενοδοχείο προσπαθεί συνεχώς να ανταποκρίνεται στις ανάγκες και τις προσδοκίες σας ώστε να έχετε μια αξέχαστη εμπειρία.

Η υψηλή σας βαθμολογία και τα καλά σας λόγια για το ξενοδοχείο και τις υπηρεσίες που σας παρείχαμε είναι η καλύτερη επιβράβευση που λαμβάνουμε!

Σας ευχαριστούμε για άλλη μια φορά και ελπίζουμε να καλωσορίσουμε εσάς και την οικογένεια σας για ακόμα μια αξέχαστη διαμονή.