Ανοικτά σήμερα: 9:00 π.μ. - 8:00 μ.μ.
Αποθήκευση
Υπέροχη εμπειρία!

Η κριτική έγινε: 22 Αυγούστου 2020
F3411PQirenep
Ελλάδα
μέσω κινητής συσκευής
Όμορφη εξόρμηση

Όμορφος χώρος για οικογενειακή, και όχι μόνο, εξόρμηση. Θα μπορούσε να είναι περισσότερο... διαβάστε περισσότερα

Η κριτική έγινε: 20 Αυγούστου 2020
ele78ana
Θεσσαλονίκη, Ελλάδα
μέσω κινητής συσκευής

Η κριτική έγινε: 21 Ιανουαρίου 2021 μέσω κινητής συσκευής

Ήταν λάθος του σχολείου μας να επιλέξει το ζωολογικό κήπο σαν εκδρομή για τα παιδιά. Δεν θα έπρεπε να τους μαθαίνουμε ότι μια τέτοια εικόνα είναι φυσιολογική. Το φυσιολογικό είναι τα άγρια ζώα να ζουν στη φύση και εμείς να τα βλέπουμε σε ντοκιμαντέρ. Στο συγκεκριμένο ζωολογικό κήπο έχουν πεθάνει 6 δελφίνια συνολικά ενώ θανατωθηκαν 2 τζαγκουαρ. Η αντιμετώπιση των ζώων είναι απαράδεκτη και κάποιες φορές θα μπορούσε να χαρακτηριστεί εγκληματική. Για αυτό το λόγο άλλωστε οι επιδείξεις με τα δελφίνια απαγορευτηκαν και επιβλήθηκαν πρόστιμα. Δεν θα ήθελα ποτέ ξανά να στηρίξω με τα χρήματα μου μια επιχείρηση που δεν σέβεται και δεν προστατεύει τα ζώα, αλλά τα χρησιμοποιεί μόνο για το θέαμα και την τέρψη των περαστικών επισκεπτών. Κρίμα... Μακάρι οι αρμόδιοι φορείς να επέμβουν ακόμα πιο δραστικά.

Ημερομηνία εμπειρίας: Φεβρουάριος 2020
Ευχαριστούμε, triploverandfoodie
Η κριτική έγινε: 16 Οκτωβρίου 2020

Το πάρκο είναι υπέροχο και αξίζει σίγουρα σε όλους να το επισκεφτούν η συγκεκριμένη συμπεριφορά είναι απαράδεκτη
Πήγα στο πάρκο 17.30 (15-10-2020) αφου πρώτα ενημερώθηκα από site και από το τηλέφωνο ότι κλείνει με την δύση του ηλίου 18.45
Εχουμε κάνει χ χιλιόμετρα και πρέπει να αντιμετωπίσω και το παιδί μου που πρέπει να καταλάβει γιατί   δεν θα δει τα ζωάκια
Βρίσκω μια πόρτα που μόλις κλείνει και προσπαθώ να μιλήσω με κάποιο υπεύθυνο.
Μα κλείνουμε μια ώρα πριν την δύση του Ηλίου μου απαντάει κάποιος στο τηλέφωνο.
Και εγώ που να το ξέρω αφού έχετε λάθος ενημέρωση.
Πέρυσι ερχόμασταν και λίγο πριν το κλείσιμο.
Ζητάω κάποιο υπεύθυνο και μας ανοίγουν για να μπούμε δωρεάν με ύφος ότι μας κάνουν χάρη
οκ εγώ έχω ετήσια Κάρτα έρχομαι πολλές φορές αλλά αυτό δεν έχει να κάνει με εμένα
Από έξω ήμασταν τουλάχιστον 4 οικογένειες  που θα πληρώνανε κανονικά για να μπούνε έστω για μια ώρα
Μην ακούσω λοιπόν από τον ιδιοκτήτη ότι έχει οικονομικά προβλήματα

Ημερομηνία εμπειρίας: Οκτώβριος 2020
Ευχαριστούμε, lanoub
Η κριτική έγινε: 8 Σεπτεμβρίου 2020

Μετά από τηλέφωνο μας επιβεβαίωσαν ότι το πάρκο κλείνει στις 18:45, ωστόσο στις 18:30 που φτάσαμε ήταν κλειστό. Αφού ήρθαν και άλλα 15 άτομα στο τέλος κάποιος τηλεφώνησε και μας άνοιξαν, αλλά όπως μας είπε άλλος που περίμενε απ'εξω, το έχουν κάνει σύστημα να κλείνουν νωρίτερα και πολλές φορές δεν απαντάνε καν το τηλέφωνο από τη στιγμή που θα κλείσουν. Όταν ρωτήσαμε για ποιό λόγο κλείνει πριν την ώρα που γράφει στο site, μια υπάλληλος μας είπε ψέμματα ότι η ώρα που κλείνει άλλαξε και ότι έχει ενημερωθεί και το site. Επιτόπου τσεκάραμε το site και έγραφε αυτό που έγραφε πάντα, δηλαδή ότι η είσοδος κλείνει μία ώρα πριν τη δύση του ηλίου. Απαράδεκτο φαινόμενο δημοσιοϋπαλληλικής νοοτροπίας σε μια ιδιωτική επιχείρηση, το οποίο προφανώς συμβαίνει με την ανοχή και την αδιαφορία της ιδιοκτησίας.

Ημερομηνία εμπειρίας: Σεπτέμβριος 2020
Ευχαριστούμε, mic2mic
Η κριτική έγινε: 22 Αυγούστου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Πολύ όμορφος και προσεγμένος χώρος, με σεβασμό στα ζώα και τον επισκέπτη, πολύ καλά οργανωμένος, καθαρός, με χώρους ξεκούρασης και τουαλέτες στη διαδρομή. Δυστυχώς η παράσταση με τα δελφίνια λόγω κορωνοϊού δε γίνεται αλλά τα δελφίνια μπορείς να τα δεις. Και οι λεμούριοι είναι κλειστοί για το κοινό αυτή την περίοδο, ωστόσο όλα τα υπόλοιπα αποτελούν μια πολύ όμορφη βόλτα!

Ημερομηνία εμπειρίας: Αύγουστος 2020
1  Ευχαριστούμε, F3411PQirenep
Η κριτική έγινε: 20 Αυγούστου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Όμορφος χώρος για οικογενειακή, και όχι μόνο, εξόρμηση. Θα μπορούσε να είναι περισσότερο περιποιημένος ο χώρος.

Ημερομηνία εμπειρίας: Αύγουστος 2020
Ευχαριστούμε, ele78ana