275 €
1.819
3.015
1.819
Η κριτική έγινε: 26 Ιανουαρίου 2022

Δυστυχώς ήμασταν από τους "άτυχους" των ημερών, που ακυρώθηκε η πτήση μας στις 24/1 το βράδυ και επειδή δεν καταφέραμε να βρούμε δωμάτιο, αναγκαστήκαμε να το περάσουμε στο κεντρικό εστιατόριο του ξενοδοχείου. Ο συνωστισμός και η ταλαιπωρία ήταν κάτι αναμενόμενο δεδομένων των συνθηκών. Αυτό που δεν ήταν αναμενόμενο, ήταν η ευγένεια, η ψυχραιμία και η ικανότητα της κοπέλας στο εστιατόριο, να διαχειριστεί και να συντονίσει τον κόσμο έτσι ώστε να βρούμε να γευματίσουμε και από την άλλη, η αγένεια και η ανεπάρκεια του κυρίου, "manager" απ' οτι μάθαμε, απέναντι στο προσωπικό, στο οποίο αξίζουν ΜΟΝΟ συγχαρητήρια.

Ημερομηνία διαμονής: Ιανουάριος 2022
Ευχαριστούμε, 945felic
Η κριτική έγινε: 25 Νοεμβρίου 2020

Ηταν η καλλίτερη λύση για την διανυκτέρευση μετά από ένα ταξίδι, που επρόκειτο να συνεχιστεί το επόμενο πρωί. Ευγενέστατη και φιλική υποδοχή, καταπληκτικό δωμάτιο με τον καφέ για ξεκούραση και πάνω απ΄όλα χωρίς άγχος το ξύπνημα δίπλα στο αεροδρόμιο. Συστήνεται ανεπιφύλακτα!!!

Ημερομηνία διαμονής: Νοέμβριος 2020
Η κριτική συλλέχθηκε σε συνεργασία με το Accorhotels.com
Ευχαριστούμε, AmaliaGravvani
Ο/η George Stavrou, General Manager του Sofitel Athens Airport, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 26 Νοεμβρίου 2020

Αγαπητή AmaliaGravvani,

Σας ευχαριστούμε πολύ που μας επιλέξατε για την διανομή σας και για τα ευγενικά σας λόγια.
Χαιρόμαστε που οι παροχές μας ήταν αντάξιες των προσδοκιών σας και που καταφέρατε να χαλαρώσετε μεταξύ των ταξιδιών σας.
Ελπίζουμε να σας καλωσορίσαμε ξανά στο μέλλον στο ξενοδοχείο μας.

Η κριτική έγινε: 20 Σεπτεμβρίου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Εξαιρετικός χώρος, πεντακάθαρο ξενοδοχείο, ευγενέστατοι κ εξυπηρετικοί οι σερβιτόροι στο έξω μπαρ. Το λαβράκι κ το μοσχάρι με χυλοπίτες πολύ νόστιμα. Τα γλυκά πολυ περιποιημένα κ δεν σε λυγώνουν!!! Κοκτέιλ: τα δάκρυα της Χίου😋😋😋Να το προτιμήσετε!

Ημερομηνία διαμονής: Σεπτέμβριος 2020
1  Ευχαριστούμε, mariapS7482KR
Ο/η George Stavrou, General Manager του Sofitel Athens Airport, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 21 Σεπτεμβρίου 2020

Αγαπητή Maria P,

Σας ευχαριστούμε πολύ για τα ευγενικά σας λόγια. Στόχος μας είναι να προσφέρουμε πάντα την καλύτερη ποιότητα υπηρεσιών και να ικανοποιούμε τους πελάτες μας.
Συνεπώς, χαιρόμαστε πολύ που σας άρεσε το ξενοδοχείο μας όπως επίσης το φαγητό που απολαύσατε στην πέργκολα και η ποιότητα του σέρβις.
Σας ευχαριστούμε και πάλι για την θαυμάσια αξιολόγησή σας και ελπίζουμε να σας καλωσορίσουμε σύντομα στο ξενοδοχείο μας.

Η κριτική έγινε: 6 Μαρτίου 2020

Φανταστικός χώρος και φανταστικό πρωϊνό. Ισως από τα καλύτερα που έχω φάει. Δεν έλειπε τίποτα απολύτως. Η διακόσμηση επίσης πολύ όμορφη. Ο πιανίστας φιλικότατος. Πήγα για επαγγελματικό ραντεβού, αλλά πραγματικά ήταν σαν να είχα πάει διακοπές.

Συμβουλή για το δωμάτιο: Οπωσδήποτε να πάτε για πρωινό
Ημερομηνία διαμονής: Ιανουάριος 2020
  • Τύπος ταξιδιού: Ταξίδι για επαγγελματικούς λόγους
4  Ευχαριστούμε, VillyLouka
Η κριτική έγινε: 21 Φεβρουαρίου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Πλήρως ανακαινισμένα δωμάτια έχουν δώσει αλη αξία στο ξενοδοχείο σε σύγκριση με παλαιότερα χρόνια μπράβο σε αυτούς που επενδύουν στην ποιοτηκη φιλοξενία .
Το μόνο αρνητικό κατά την άποψη μου είναι οι υπερβολικά υψηλές τιμές στον μπαρ του ξενοδοχείου που βάζουν σε λογική σκέψη τους πελατες που διαμένουν που φυσικά δεν έχουν θέμα οικονομικό αλά απλής λογικής σκέψης .
100%We recoment

Ημερομηνία διαμονής: Φεβρουάριος 2020
Τύπος ταξιδιού: Ταξίδι για επαγγελματικούς λόγους
3  Ευχαριστούμε, StavrosManousakis
Ο/η George Stavrou, General Manager του Sofitel Athens Airport, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 21 Φεβρουαρίου 2020

Αξιότιμε κύριε Μανουσάκη,

Σας ευχαριστούμε πολύ που επιλέξατε το Sofitel Athens Airport για την διαμονή σας. Χαιρόμαστε που σας άρεσαν ιδιαίτερα τα πλήρως ανακαινισμένα μας δωμάτια.
Λάβαμε παράλληλα υπόψη και την παρατήρησή σας για τις τιμές στο μπαρ και θα χαρούμε να σας καλωσορίσουμε και πάλι σύντομα στο ξενοδοχείο μας.