Η κριτική έγινε: 9 Ιανουαρίου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Μείναμε στο ξενοδοχείο το τριήμερο των φώτων και ηταν αδιαμφισβητητα η καλύτερη επιλογη.Το δωμάτιο παραδοσιακού χαρακτηρα διέθετε υπέροχη θέα και ήταν άριστο από ολες τις άποψεις( 10 με τονο για την θέρμανση και καθαριοτητα).Το εστιατοριο του ισως το καλυτερο απο αυτα π συναντησαμε με πιατα ντοπιας κουζινας και πολύ λογικές τιμες. Η τοποθεσια ειδυλλιακή -κοντά στο κεντρο των Τρικαλων και κατάλληλη για όσους προτιμούν μια διαφυγη απο την πολυκοσμία της πολης χωρίς να πέσουν πάνω στην κίνηση των χειμερινών παραθεριστων.Ο κ.Κωστας ήταν πάντα διαθέσιμος για οποιαδήποτε ανάγκη η πληροφορία και ομολογώ να πω πως δεν διστασε να μας βοήθησει όταν δυσκολεύτηκαμε λόγω χιονιου με το αυτοκινητο.Το προτιμώ ανεπιφύλακτα σε όλους.

Ημερομηνία διαμονής: Ιανουάριος 2017
1  Ευχαριστούμε, Vanessa N
Η κριτική έγινε: 30 Δεκεμβρίου 2016 μέσω κινητής συσκευής

Αρχικα με το που φτάσαμε στο χωριό επειδη ηταν βράδυ και χιονιζε ,πήραμε τηλεφωνο στο ξενοδοχείο και απάντηση τους ηταν τουλάχιστον ειρωνική "μα καλα δεν το είδατε ,τοςα φώτα εχει" κλπ. Φτάνοντας ανεβήκαμε στο δωμάτιο και σηκώνοντας το καπάκι της τουαλέτας ειχε ακαθαρσίες (σαν υπολείμματα). Η κύριες που ηταν στο ξενοδοχειο ηταν πολυ ευγενικές ,αλλα ο ιδιοκτήτης ηταν πολυ υπεροπτης και φερόταν σαν να ηθελε να μας κρατήσει στο ξενοδοχείο του και μονο,ώστε να τρώμε εκει κλπ κλπ.Δηλαδη ,ενα πρωινό που θελήσαμε να παμε στα Τρίκαλα βόλτα ,μας ελεγε δεν εχει ανοίξει ο δρόμος μην πάτε.Εμεις ξεκινήσαμε παρόλα αυτα και ο δρόμος ηταν πεντακάθαρος απο χιόνι !!!

Ημερομηνία διαμονής: Δεκέμβριος 2016
2  Ευχαριστούμε, Θεοδοσία Φ
Η κριτική έγινε: 13 Νοεμβρίου 2016 μέσω κινητής συσκευής

Περιποιημενο και καθαρο δωματιο. Θεα απο καθε πλευρα. Ευγενεστατος ο κ.Κωστας (ιδιοκτητης) μας εδωσε πληροφοριες και tips για τα αξιοθεατα της περιοχης. Αξιολογο πρωινο με ζεστα και φρεσκα πριοντα. Το συνιστω!!!

Ημερομηνία διαμονής: Νοέμβριος 2016
Ευχαριστούμε, _H4057KE
Η κριτική έγινε: 23 Οκτωβρίου 2016 μέσω κινητής συσκευής

Ηταν ολα υπεροχα!! Το δωματιο με ωραια θεα και πολυ καθαρα!! Οι ανθρωποι πολυ ευγενικοι και φιλοξενοι!! Το συνιστο ανεπιφυλακτα!!!Οτι πρεπει για ν ξεφυγεις απο την καθημερινοτητα και να ησυχασεις!!Καθαρο οξυγονο ωραια τοπια!!

Ημερομηνία διαμονής: Οκτώβριος 2016
Ευχαριστούμε, dmfdr
Η κριτική έγινε: 18 Φεβρουαρίου 2016

Πόσο σωστός είναι ο Κος Κώστας και πόσο καλά τα είπε και κάπως έτσι είναι ,αποφασίσαμε να ξεφύγουμε από τα συνηθισμένα και να βγούμε λίγο πιο έξω και πιο ψηλά από τα Τρίκαλα κορινθιας και μας βγήκε σε καλό τελικά στην μέση του πουθενά ένα υπέροχο πέτρινο κτίσμα από μία πολύ φιλότιμη προσπάθεια από τους ιδιοκτήτες με όλες τις ανέσεις και όλα τα κομφόρ που αρμόζουν αλλά και απο το ευγενέστατο προσωπικό να μας προσφέρουν 2 ημέρες ξεχωριστές.Η θέα σε μαγεύει ξεκινώντας την ημέρα σου από το δωμάτιο αλλα και η τοποθεσία ιδανική για πεζοπορία και περιπέτεια.Πλούσιο πρωινό για το ξεκίνημα της ημέρας προσεγμένη και "τίμια" η κουζίνα με τα ωραία φαγητά της και το πιο σημαντικό από όλα τουλάχιστον για τις κρύες εποχές ζεστό δωμάτιο και ζεστό νερό σε αφθονία.Ο ιδανικός συνδυασμός απόδρασης και για ζευγάρια και για παρέες θα το επισκεφτούμε ξανα σίγουρα.

Ημερομηνία διαμονής: Φεβρουάριος 2016
Ευχαριστούμε, SotirisKaridomatis