“Πολύ καλό”

Γαλακτοκομικά προϊόντα Στάμου

Από όταν ήμουν παιδί σχεδόν, περίπου έξι χρονών, συνηθίζω να τρώω τα επιδόρπια κρέμα σοκολάτας Στάμου... Πραγματικά υπέροχα! Κι εκεί υπάρχουν και παγωτά!

Ευχαριστούμε, Μιχάλης Δ

Η κριτική γράφτηκε 28 Αυγούστου 2021

Περίμενα μαζί με έναν κύριο που ήρθε μερικά δευτερόλεπτα πριν από μένα έξω από το κατάστημα γιατί ξεπερνούσαμε το επιτρεπτό όριο ατόμων (3) . Μέσα ήταν τρεις κύριοι που εξυπηρετούνταν για μια παραγγελία και από τις δυο υπαλλήλους. Φεύγουν και μπαίνουμε οι δυο και καπάκι άλλος ένας κύριος από πίσω. Πιάνει τον έναν η μια υπάλληλος, πάει στον άλλο ππυ ήρθε μετά από εμένα η άλλη και μένω εγώ…ας πω παγωτό. Λέω «θα με εξυπηρετήσει κάποιος εμένα;» Απευθυνόμενη στην υπάλληλο που πήγε να εξυπηρετήσει τον κύριο μετά από εμένα. Με αυθάδεια μου απάντησε πως νόμιζε ότι ήμουν με το παιδί, απαντάω χαμογελαστά όχι δεν ήμουν, και συνεχίζει «α! Δεν το ήξερα, δεν το κατάλαβα». Λέω δεν πειράζει. Η εξυπηρετηση της ήταν πολύ κακή καθώς με κοιτούσε με τρόπο σε φάση «με πρόσβαλες, άντε τελείωνε αλλά δεν σε εξυπηρετώ κιόλας» και με παράτησε πριν προλάβω να ρωτήσω για τις ποσότητες κ για κάποιες γεύσεις για να πληρώσει ο κύριος που ήταν μετά από εμένα που είχε ενα γαλα. ( σημειώνω πως δεν είμαι ανθρωπος που δε δίνω τη θέση μου σε τετοιες περιπτωσεις αλλά αυτή η φάση ήταν από κακία καθαρά επειδή με έγραψε καο της το είπα) Γενικώς η συμπεριφορά της έδειχνε ενόχληση προς το πρόσωπο μου και ήθελα να φύγω γρήγορα και όντως αυτό έκανα.
Φάουλ 1: θα μπορούσαν εξ αρχής να διώξουν έναν η δυο από τους πρώτους πελάτες αν ήθελαν όντως τόσο πολύ να εξυπηρετήσουν κοινό αφού είχαν μια παραγγελία για να μπούμε οι επόμενοι .
Φάουλ 2: πάντα όταν υπάρχει γυναίκα υπάλληλος και πάω εγώ να πάρω κάτι μικρό που είμαι γυναίκα δεν με εξυπηρετούν σε βάρος άλλου για να αδειάσει γρήγορα το μαγαζί. Εκεί αποδίδω την εμπάθεια προς εμένα.
Φάουλ 3: είσαι υπάλληλος, δεν μπορείς να φέρεσαι λες και σου φταίω σε κάτι επειδή σε ενόχλησε κάτι στη φάτσα μου, ιδιαίτερα όταν είμαι ευγενική.
Δυο αστέρια γιατί ήταν τελειο το παγωτό.

Ημερομηνία επίσκεψης: Αύγουστος 2021
Ευχαριστούμε, Athina_Dokou
Η κριτική γράφτηκε 9 Οκτωβρίου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Δεν είναι όλα τα προϊόντα τόσο καλά όσο θα έπρεπε. Το γάλα είναι καλό και πιστεύω ότι αξίζει να το δοκιμάσει κάποιος. Η κρέμα και το ρυζόγαλο για εμένα είναι κάτω του μετρίου και ο βασικός λόγος είναι η μαστίχα ... ΚΡΙΜΑ να βάζουν μαστίχα σε αυτά τα δυο προϊόντα!! Τα παραδοσιακά γιαούρτια είναι απλά ωραία , και η προσπάθεια τους να βγάλουν και στραγγιστό γιαούρτι κατέληξε σε στόκο. Η φέτα σε άλμυ δε μπορώ να πω ότι έκανε και πάταγο. Το αλοιφωτο ... θα το έλεγα ενδιαφέρον . Όσο για τα παγωτά παρφέ του δοκίμασα ήταν απλά καλά . The choice is yours !!

2  Ευχαριστούμε, Dimitrios6973
Η κριτική γράφτηκε 8 Ιουλίου 2020

Πράγματι,δεν συνηθίζω να γράφω κριτικές,αλλά κρίνω απαραίτητο να γράψω για τον υπάλληλο στο κατ/μα Στάμου στο παλαιό Φάληρο.Οι συνθήκες που βιώνουμε όλοι είναι πολύ δύσκολες.Παρ'όλο αυτά,χτες που βρέθηκα στο κατάστημα,δοκίμασα πρόβειο παγωτό σοκολάτα με αγριοκερασο και ήταν ολόφρεσκο,απίθανη γεύση που δεν ξεχνάς.Αν θυμάμαι καλά το όνομα,ο Χρήστος που με εξυπηρέτησε ήταν ευγενέστατος,υπομονετικός κ φρόντισε να φύγω ευχαριστημένη.Πράγματι στα συν του καταστήματος και είναι σημαντικό να ακούγονται και αυτά τα σχόλια.

2  Ευχαριστούμε, Sixtir
Η κριτική γράφτηκε 10 Απριλίου 2020

Κρίμα που μετά την εξαγορά του από τη ΓΙΩΤΗΣ τα προϊόντα είναι απλά κακά. Η κρέμα και το ρυζόγαλο είναι απαράδεκτα, δεν τρώγονται!
Το εκμέκ του κακό όπως και τα τρίγωνά του, φταίει η κρέμα του που είναι κακή - δεν θέλω να γράψω άθλια για να μη φανώ κακός.
Το γιαούρτι του και το γάλα του είναι μέτρια προς το κακό.
Μόνη εξαίρεση τα παγωτά του που είναι απλά να τα τρως και όχι να τα πετάς όπως τα υπόλοιπα! Προσοχή : απλά τρώγονται, όχι ότι αξίζει να τα προτιμήσεις!

Ημερομηνία επίσκεψης: Φεβρουάριος 2020
1  Ευχαριστούμε, George P

Γαλακτοκομικά προϊόντα Στάμου: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Ροδόπολη, Περιοχή Ανατολικής Αττικής

Γαλακτοκομικά προϊόντα Στάμου: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!