“Η κριτική θα μπορούσε να βοηθήσει μια ταβέρνα στα Χάνια να βελτιώσει την.. φασολάδα?”
Κριτική για: Λούκουλος

Η κριτική γράφτηκε 24 Αυγούστου 2021 μέσω κινητής συσκευής

Πήγαμε για μεσημέρι αφού μας το σύστησαν από ταβέρνα στη Δράκεια που άνοιγε αργότερα...
Η αυλή είχε ωραία θέα, μέχρι τη θάλασσα, αλλά μύριζε κοπριά από το κτίσμα ακριβώς από κάτω όταν φυσούσε προς το τραπέζι μας.
Η απογοήτευση για το φαγητό ήταν μεγαλύτερη γιατί οι επιλογές μας ήταν απλές, η φασολάδα νερουλή, τα φασόλια ήθελαν περισσότερο βράσιμο, και το κριθαράκι με κόκκινη σάλτσα αλμυρό με πολύ πιπέρι και πάλι δεν κατάφερε να ισορροπήσει την έλλειψη γεύσης. Το γιουβέτσι το έσωζε λίγο το κρέας και το λιωμένο τυρί αλλά συνολικά δεν ήταν νόστιμο αφού το κριθαράκι ήταν το ίδιο άνοστο με το σκέτο. Η χωριάτικη σαλάτα ήταν καλή!
Δεν θυμάμαι πότε πριν έχω σηκωθεί από τραπέζι εστιατορίου χωρίς να έχω χορτάσει...

Ημερομηνία επίσκεψης: Αύγουστος 2021
Ευχαριστούμε, BHSL5

Η κριτική γράφτηκε 20 Αυγούστου 2021

Πήγαμε στο συγκεκριμένο μαγαζί 2 φορές και μείναμε πάρα πολύ ικανοποιημένοι.Ο κυρ Θανάσης σερβιρει,εξηγεί ,τραγουδάει.Καθε μέρα μαγειρευτά για όλα τα γούστα ,vegan επιλογές,μοσχαράκι σε πήλινο,ψητά της ώρας.Ολα μαμαδισια ,πολύ καλά στις ποσότητες και σε τιμές.Μια μερίδα μπιφτέκια,μοσχαράκι γιουβέτσι,κολοκυθάκια,πατάτες,τζατζίκι,μπύρες 35€ περίπου.Στο τέλος κερνάει και παγωτάκι.

Ημερομηνία επίσκεψης: Αύγουστος 2021
Ευχαριστούμε, NANKRI
Η κριτική γράφτηκε 19 Ιουνίου 2021

Εξαιρετικό παραδοσιακό Πηλιορείτικο φαγητό! άψογη εξυπηρέτηση! Από τους πολύ φιλικούς ιδιοκτήτες μαγαζιού.

Ημερομηνία επίσκεψης: Ιούνιος 2021
1  Ευχαριστούμε, 804xrysan
Η κριτική γράφτηκε 29 Οκτωβρίου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Παραδοσιακή οικογενειακή ταβέρνα πάνω στα 1200μ με πολύ ωραίο και φρεακο φαγητό. Ο κόκορας και το γαλοτυρι του ήταν πεντανόστιμα! Τιμές προσιτές

1  Ευχαριστούμε, panosm99
Η κριτική γράφτηκε 28 Ιουλίου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Θαυμάσια πηλιορείτικη κουζίνα, άψογη εξυπηρέτηση. Παραδοσιακή ταβέρνα που παραμένει στην ίδια οικογένεια για πολλές δεκαετίες. Η πρώτη επιλογή στα Χάνια. Ευγενέστατος, πρόθυμος και εξυπηρετικός ο ιδιοκτήτης. Καταπληκτικά μαγειρευτά και θαυμάσια ψητά.

Ευχαριστούμε, StefBous

Λούκουλος: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Χάνια, Περιοχή Μαγνησίας
Χάνια, Περιοχή Μαγνησίας

Λούκουλος: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!

© 2022 TripAdvisor LLC Με την επιφύλαξη όλων των νόμιμων δικαιωμάτων.