Απίθανη Ν

Υπέροχο ξενοδοχείο

Κριτική για: Chania Palace
5,0 από 5 κύκλουςΗ κριτική γράφτηκε 8 Ιαν 2023
Μείναμε για 4 βράδια με τον σύζυγο και τον γιο μας και φύγαμε με τις καλύτερες εντυπώσεις! Οι ιδιοκτήτες εξ αρχής φιλόξενοι μας καλοδέχτηκαν. Το δωμάτιο που μείναμε ,τρίκλινο, ήταν ευρύχωρο και πλήρως επιπλωμένο! Επίσης ηταν πολύ καλά καθαρισμένο και γινόταν καθημερινά αλλαγή πετσετών και τακτοποίηση του δωματίου!!! Το πρωινό διεξάγεται σε μια μεγάλη αίθουσα με τζάκι, η ποικιλία είναι μεγάλη και η ποιότητα καλή! Σίγουρα θα το επισκεφτούμε ξανά καθώς ο γιος μας το βαθμολόγησε με 10/10. Το συνιστώ ανεπιφύλακτα!
Ημερομηνία διαμονής: Ιανουάριος 2023
Τύπος ταξιδιού: Ταξίδεψε με την οικογένεια
Υπάρχει κάποιο πρόβλημα με αυτή την κριτική;
Απάντηση: 26 Μαρ 2023
Σας ευχαριστούμε θερμά για το αξιοθαύμαστο σχόλιο, την προτίμηση και την βέλτιστη αξιολόγησή σας !!!
Θα χαρούμε ιδιαιτέρως να σας ξανά εξυπηρετήσουμε !!!
0.2 χλμ. από Chania Palace
    439.7 χλμ. από Chania Palace
    440.3 χλμ. από Chania Palace
    Χάνια: Δείτε περισσότερα ξενοδοχεία
    Η κριτική έγινε: 16 Αυγούστου 2022 μέσω κινητής συσκευής

Για δευτερη φορα σε ενα μηνα επισκεφτηκαμε το ξενοδοχειο.Και επειδη συμπτωση επαναλαμβανομενη παυει να ειναι συμπτωση,μειναμε απλα ενθουσιασμενοι.Το σημειο καταπληκτικο με απεριοριστη θεα στον παγασητικο.Το δωματιο παρα πολυ καλο με ενα φοβερο μπαλκονι και ανετο διπλο κρεββατι.Αυτο που μας εξεπληξε ηταν η καθαριοτητα αλλα και η ευγενεια του ιδιοκτητη κ.Ζαφειρη και του προσωπικου του ξενοδοχειου.Μειναμε απολυτα ικανοποιημενοι και σιγουρα θα ξαναρθουμε με την πρωτη ευκαιρια...

Ημερομηνία διαμονής: Αύγουστος 2022
    Ευχαριστούμε, nikolas K
    Ο/η Γιώργος Ζάχαρης, Υπεύθυνος του Chania Palace, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 25 Σεπτεμβρίου 2022

Προτεραιότητά μας η άριστη εξυπηρέτηση και ικανοποίηση των πελατών μας. Σας ευχαριστούμε θερμά για το υπέροχο σχόλιο και την άριστη αξιολόγησή σας.

Η κριτική έγινε: 17 Ιανουαρίου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Αν θέλεις να είσαι κοντά στο χιονοδρομικό κέντρο του Πηλίου κ μακριά από τη φασαρία, εινσι ο ιδανικός προορισμός. Περίπου ένα τέταρτο από την Πορταρια, το chania palace κ το chania hotel που είναι ακριβώς απέναντι είναι δυο ξενοδοχεία οικογενειακά. Το μέρος είναι υπέροχο κ βολικό στο Πάρκιν. Τα δωμάτια μέσα ήταν σχετικά ευρύχωρα, αλλά η ζέστη ήταν υπερβολική, καθώς δεν υπήρχε θερμοστάτης μέσα στο δωματιο. Για τους κρυουλιαρηδες είναι παράδεισος. Τα μαξιλάρια ήταν τραγικά, σε βαθμό που μας ενοχλούσαν στον ύπνο. Ακριβώς απέναντι από δωματιο ήταν ένας μεγάλος χώρος που χρησιμοποιείται ως παιδότοπος, όμως ήταν παρά πολύ βρώμικος κ απεριποίητος. Το προσωπικό ήταν συνήθως ευγενικό κ πρόθυμο να σε βοηθήσει, αλλά ορισμένες φορές ήταν λίγο απότομο στις παρατηρήσεις προς τα παιδιά. Το εστιατόριο του ξενοδοχείου ήταν μέτριο. Ούτε από αυτά που θα σου μείνουν αξέχαστα ούτε κ από τα πολύ κακά. Το πρωινό ήταν ποιοτικό αλλά σχετικά φτωχό.

Ημερομηνία διαμονής: Ιανουάριος 2020
    Ευχαριστούμε, Andreas D

Σας ευχαριστούμε για το σχόλιο σας. Κάθε τοποθέτηση σας είναι σημαντική για την βελτιστοποίηση των υπηρεσιών και των παροχών του ξενοδοχείου μας.

Η κριτική έγινε: 5 Ιανουαρίου 2019 μέσω κινητής συσκευής

Πήγαμε 1/1/2019 για 3 διανυκτερεύσεις.Το ξενοδοχείο ήταν πολύ ωραίο,με μεγάλους χώρους και άνετο σαλόνι. Δίπλα στο τζάκι περάσαμε πολλές ώρες παίζοντας με τα παιδιά μας επιτραπέζια παιχνίδια. Το δωμάτιο ήταν πολύ όμορφο, πεντακάθαρο με όλες τις ανέσεις. Δίχωρο με τέλεια θέα. Είχε τζάκι και άφθονα ξύλα. Απλά τέλειο !!!! Οι άνθρωποι πάντα χαμογελαστοί και εξυπηρετικοί. Ιδιαίτερα όμως πρέπει να αναφερθώ στην Αθανασία. Την χαμογελαστή καμαριέρα που αποτελεί ένα κόσμημα για την επιχείρηση. Ευγενική, δοτική, ήταν πάντα παρών για να εξυπηρετήσει. Άλλοι θα πουν ότι αυτή είναι η δουλειά της. Έχουμε όμως μείνει σε πάρα πολλά καταλύματα αλλά ειλικρινά αυτό πρώτη φορά το έχουμε συναντήσει. Είναι άξια συγχαρητηρίων και νομίζω ότι αυτό πρέπει να ειπωθεί. Αυτά όσο αναφορά τα συν. Δυστυχώς όμως υπάρχουν και κάποια σοβαρά μειονεκτήματα. Ένα από αυτά ήταν το πρωινό. Δεν υπήρχε μεγάλη ποικιλία και κάποια προϊόντα δεν είχαν σωστή θερμοκρασία π.χ. κρύα ομελέτα, ψωμί παγωμένο.... Δεν νομίζω ότι είναι πολύ μεγάλο το κόστος αγοράς ειδικών σκευών που κρατούν σωστή θερμοκρασία στα φαγητά. Ειδικά όταν πρόκειται για ξενοδοχείο τεσσάρων αστέρων και το κόστος διαμονής δεν είναι καθόλου ευκαταφρόνητο. Επίσης αυτοί που φτιάχνουν τα ροφήματα πιστεύω ότι πρέπει να εκπαιδευτούν καταλλήλως. Το χειρότερο όμως όλων- μάλιστα το αναφέραμε φεύγοντας- αφορά την ταβέρνα απέναντι. Καθόλου ποικιλία με πιάτα πολύ άσχημα προς το μέτριο. Θα μπορούσαμε να μείνουμε και άλλες μέρες αλλά δεν γινόταν να φάμε πάλι σε αυτή την παρωδία. Ειδικά όταν πρόκειται για την μοναδική επιλογή διατροφής εφόσον δεν υπάρχει δυνατότητα μετακίνησης (αποκλεισμός από τα χιόνια). Είναι πολύ άδικο για την αξιολόγηση αυτού του πολύ όμορφου χώρου η μη ικανοποιητική επιλογή διατροφής. Είναι πολύ σημαντικό να αναφέρω ότι αυτό συζητήθηκε και με άλλους επισκέπτες του ξενοδοχείου. Αυτή η κριτική γίνεται καλοπροαίρετα κύριο γνώμονα την καλύτερη ποιότητα στην εξυπηρέτηση μας.Μας άρεσε πάρα πολύ η διαμονή και θα ξαναπάμε σίγουρα ελπίζοντας όμως σε αλλαγές για το καλό όλων. Καλή χρονιά με υγεία !!!!

Ημερομηνία διαμονής: Ιανουάριος 2019
    2  Ευχαριστούμε, ΣΑΚΗΣ Χ

Σας ευχαριστούμε ιδιαίτερα για το χρόνο που αφιερώσατε για την τοποθέτηση του παραπάνω σχολίου. Επίσης θα θέλαμε να σας ευχαριστήσουμε τόσο για τα θετικά όσο και για τα αρνητικά σας σχόλια καθώς λαμβάνονται όλα υπ' όψιν με σκοπό την καλύτερη εξυπηρέτηση των πελατών και την βελτιστοποίηση των υπηρεσιών και των παροχών του ξενοδοχείου μας.

Η κριτική έγινε: 4 Ιανουαρίου 2019 μέσω κινητής συσκευής

ηρθα για 2 ημερες πολυ ωραια θεα και καθαρα δωματια.ενα μεγαλο μπραβο στην αθανασια που δουλευει εκει με το ζεστο της χαρακτηρα,χαμογελαστη και σωστη επαγγελματιας στη δουλεια της.περασα υπεροχα και θα ξαναρθω στο μελλον

Ημερομηνία διαμονής: Ιανουάριος 2019
    2  Ευχαριστούμε, pigasos1977

Σας ευχαριστούμε πάρα πολύ για το σχόλιο και την τοποθέτησή σας.

Η κριτική έγινε: 31 Δεκεμβρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Πήγα Με τίς φίλες μου για δύο ημέρες τό δωμάτιο ήταν όμορφα επιπλωμένο και τζάκι.Το προσωπικό ευγενικό ειδικά ή Αθανασία ή καμαριέρα Με το χαμόγελο καί πάντα νά Μας εξυπηρέτησει αμέσως η κοπέλα στην ρεσεψιόν ευγενική μπράβο σάς τό συστήνω ανεπιφύλακτα.

Ημερομηνία διαμονής: Δεκέμβριος 2018
    2  Ευχαριστούμε, lasoulasou

Σας ευχαριστούμε θερμά για την προτίμηση και τη βέλτιστη αξιολόγησή σας !!!