Η κριτική έγινε: 19 Σεπτεμβρίου 2017

- Δεν μας δωθηκε αποδειξη για τα 200 ευρω που πληρωσαμε. Με την προφαση οτι η τιμη ηταν 220 με αποδειξη αλλα 200 χωρις αποδειξη, αφου πληρωσαμε 200 ευρω δεν θελησαν να δωσουν αποδειξη για την συναλλαγη. Πραγμα παραλογο, ειδικα εφοσων η συναλλαγη ειχε γινει με καρτα, συνεπως και φαινεται στην εφορια μεσω της τραπεζας. - Ο ιδιοκτητης, καθως και η αδερφη του (η οποια τακτοποιησε τον λογαριασμο μας αλλα χρεωσε τιμη "χωρις αποδειξη", μας εκαναν λεκτικη επιθεση και μας εδιωξαν απο τις εγκαταστασεις στις 15.00 (ενω το checkout μας ηταν στις 14.00 και παραμειναμε παραπανω κανοντας μπανιο στην πισινα και ενω καναμε καταναλωση στην πισινα για να δικαιουμαστε να κανουμε χρηση) γιατι αρνηθηκαμε να επωμειστουμε την διαφορα μεταξυ της τιμης που μας χρεωσαν και αυτης που ηθελαν να μας χρεωσουν (20 ευρω διαφορα).
- Ο ιδιοκτητης, καθως και η αδερφη του τσακωνονταν μεταξυ τους μπροστα μας, με τον ιδιοκτητη να μιλαει ασχημα στην αδερφη του για το λαθος που εκανε και φροντιζοντας να ακουμε την συζητηση τους για να προσφερθουμε να πληρωσουμε την διαφορα (πριν την απαιτησουν), συμπεριφορα που μας εφερε σε πολυ δυσκολη θεση για αλλη μια φορα.
- Αντι να πουν ενα συγγνωμη για το λαθος και να προτεινουν μια λυση (ακομα και αν η λυση ηταν να ζητησουν τα χρηματα), ηρθαν στην πισινα μια ωρα μετα το checkout και μας ειπαν να παμε να πληρωσουμε αυτα που χρωσταμε χωρις να μας εξηγησουν τι συμβαινει καθως εμεις δεν γνωριζαμε πως υπηρχε καποιο υπολοιπο εφοσων πληρωσαμε το ποσο που μας ζητηθηκε.
- Η ηχομονωση ειναι επιοικως απαραδεκτη, κατι που εντοπισαμε πολυ πριν προκειψει το προβλημα. Οι πορτες δεν κλεινουν αν δεν τις χτυπησεις, οποτε και καταληξαμε να πεταγομαστε απο τον υπνο μας καθε φορα που καποιος μπαινοβγαινε σε καποιο απο τα δωματια.
- Το κλιματιστικο δεν λειτουργουσε. Αναγκαστηκαμε να βγαλουμε και να πλυνουμε τα φιλτρα μονοι μας, ελπιζοντας να δροσισει το δωματιο, αλλα ματαια. Η μοναδα πρεπει να ειχε να συντηρηθει απο τοτε που εγινε η εγκατασταση.
- Η πισινα ειχε ωραριο λειτουργιας με διαλειμμα: εκλεινε μεταξυ 15.00 και 17.00 με την προφαση οτι δεν υπηρχε ναυαγοσωστης εκεινες τις ωρες. Παρολα αυτα, κατα τις υπολοιπες ωρες που ηταν ανοικτη και παλι δεν υπηρχε καμια επιβλεψη καποιες ωρες της ημερας. Επισης στην πισινα η μουσικη επαιζε σε πολυ χαμηλη ενταση (και δεν αναφερομαι σε ωρες κοινης ησυχιας).
- Δεν υπηρχε δωρεαν προσβαση στο ιντερνετ στα δωματια οπως διαφημιζεται στην σελιδα του ξενοδοχειου.
- Υπηρχε μια εντονη μυρωδια στην ατμοσφαιρα απο τα ελη που βρισκονται στην περιοχη, πραγμα που ηταν αρκετα ενοχλητικο αν και σε καμια περιπτωση ευθυνη του ξενοδοχειου.
- Συμπρερασμα: αγενεις και αφιλοξενοι, κακοφτιαγμενο και φτηνιαρικο αν και ομορφα διακοσμημενο, καθολου μερακι στην ολη κατασταση, με αποτελεσμα να παμε για δυο μερες και να περασουμε την μια σιχτιριζοντας την ωρα και την στιγμη που επιλεξαμε αυτο το ξενοδοχειο. Και την δευτερη μερα, μας εδιωξαν κιολας, επιβεβαιωνοντας τελικα την κακη εικονα τους. Χαμενα λεφτα, χαμενο σαββατοκυριακο, μας χαλασαν τις διακοπες. Ακριβως αυτο που δεν θες οταν πηγαινεις σε ενα καινουριο μερος! Δεν χωραει καμια δικαιολογια.

ΥΓ. Ειμαι σιγουρη παρολα αυτα πως θα υπαρξουν πολλες δικαιολογιες η ισως και αντιποινα σε απαντηση της κριτικης αυτης. Αναμενω με αγωνια, να δω μεχρι που φτανει η κακη συμπεριφορα, οσο και με το "γαντι" και αν γινεται.

Ημερομηνία διαμονής: Ιούλιος 2017
3  Ευχαριστούμε, red7ofis
Η κριτική έγινε: 10 Ιουλίου 2017

Το ιδιο το ξενοδοχειο πολυ ομορφο και καθαρο. Η πισινα μεγαλη και το μερος πολυ ησυχο αν εξαιρεσεις την κακη ηχομονωση στα δωματια. Τα αστερια που χανει ομως, τα χανει ΛΟΓΩ ΤΗΣ ΔΙΑΧΕΙΡΗΣΗΣ. Ο ρεσεπσιονιστ (που μαλλον ηταν ο ιδιοκτητης) καταρχας ηταν τρομερα σνομπ και μετα βιας ευγενικος με αποτελεσμα να μας κανει να νιωθουμε αβολα. Το κυριοτερο ομως ειναι πως μετα απο παρεξηγηση σχετικα με τον λογαριασμο που οφειλοταν σε λαθος ΔΙΚΟ ΤΟΥΣ, μας ειπαν πως ΜΑΣ ΚΑΝΟΥΝ ΧΑΡΗ που χρησιμοποιουμε την πισινα την μερα του check out μετα το περας της ωρας του check out ΕΝΩ ΟΜΩΣ ΕΜΕΙΣ ΦΡΟΝΤΙΣΑΜΕ ΝΑ ΚΑΤΑΝΑΛΩΝΟΥΜΕ στο μπαρ της πισινας! Φυσικα μετα φυγαμε και δεν προκειται να το ξαναεπιλεξουμε. Ακρως αντιεπαγγελματικη συμπεριφορα. Κριμα.

Ημερομηνία διαμονής: Ιούλιος 2017
1  Ευχαριστούμε, elysana n
Ο/η Panti2010, Ιδιοκτήτης του Hotel Afrika, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 12 Ιουλίου 2017

Σας ευχαριστούμε που επιλέξατε το ξενοδοχείο μας για την παραμονή σας. Θεωρούμε υποχρέωση μας να προσφέρουμε την καλύτερη φιλοξενία στους καλεσμένους μας. Αυτό όμως δεν θα πρέπει να προσκρούει στους κανόνες της εύρυθμης λειτουργιάς, του χώρου μας. Το γεγονός ότι δεν σας παρείχαμε δωρεάν late check out στις 20:00 η ώρα ( αλλά σας προτείναμε δωρεάν μέχρι τις 17:00) δεν αποτελεί ένδειξη αγένειας ή σνομπισμού. Όσον αφορά στην πισίνα, θα πρέπει να σημειωθεί ότι ο τρόπος λειτουργίας της υπόκειται σε κανόνες υγιεινής, ασφάλειας και κοινής ησυχίας. Το ξενοδοχείο μας πληρεί απόλυτα τις τεχνικές προϋποθέσεις καλής ηχομόνωσης και λυπούμαστε αν κάποιοι πελάτες μας υπερέβαλαν στις εκδηλώσεις τους , σε σημείο να ενοχληθείτε.

Η κριτική έγινε: 10 Απριλίου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Αρκετα Καλο δωματιο, ωραιο κρεβατι, ανακαινισμενο σχετικα προσφατα. Ειναι κοντα στη θαλασσα περιπου στα διακοσια μετρα και εχει και πισινα.. λιγο ακριβο κατα τη γνωμη μου γι αυτα που προσφερει, αλλα η περιοχη δεν εχει κ τιποτα ιδιαιτερα ξενοδοχεια

Ημερομηνία διαμονής: Αύγουστος 2016
1  Ευχαριστούμε, Ge_Ka87
Η κριτική έγινε: 10 Αυγούστου 2016 μέσω κινητής συσκευής

Το ξενοδοχείο είναι παρα πολύ καθαρό , είναι κοντά στη θάλασσα ,εχει άνετο parking το πρωινό καλό και μόλις κάτι τελειώσει το αντικαθιστούν. Ο κήπος όλο γκαζον και η πισίνα καθαρή με beach bar .Το δωρεαν nternet λειτουργει στους κοινόχρηστους χώρους.

Ημερομηνία διαμονής: Αύγουστος 2016
Ευχαριστούμε, prlanti
Η κριτική έγινε: 8 Οκτωβρίου 2015

Μείναμε εκεί για 4 ημέρες τον Αύγουστο . Πολύ καθαρά και περιποιημένα δωμάτια με πρόθυμο προσωπικό να σε βοηθήσει για ότι χρειαστείς. Το πρωινό καλό και άφθονο. Πολύ καθαρή και η παραλία πολύ κοντά στο ξενοδοχείο .
Το προτείνω ανεπιφύλακτα .

Ημερομηνία διαμονής: Αύγουστος 2015
Ευχαριστούμε, Sophie B