Travelocity
Orbitz.com
ZenHotels.com112 $
Η κριτική έγινε: 5 Ιουλίου 2021

Ολα ειναι προσεγμενα....πολυ ομορφο περιβαλλον και πεντακαθαρο....πολυ καλη κουζινα, ευγενεστατο προσωπικο...και ικανοι να ανταποκριθουν σε ολες τις απαιτησεις!!!!Μακαρι να το επισκεφτω ξανα και το συστηνω ανεπιφυλακτα!!!!!!!!!!!Αν το δεκα ειναι το αριστα παιρνουν εικοσι με τονο!Και μην ξεχασω τα παιδια στο spa και μασαζ ειναι επαγγελματιες μπραβο τους!!!

Ημερομηνία διαμονής: Ιούλιος 2021
Ευχαριστούμε, pap7denis7
Ο/η George Bountounis, Agency / Consultant του Alas Resort & Spa, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 6 Ιουλίου 2021

Σας ευχαριστούμε θερμά για την προτίμησή σας στο Alas Resort and Spa.
Η περιγραφή της εμπειρίας σας μας γεμίζει χαρά και ικανοποίηση που καταφέραμε να σας παρέχουμε μία τόσο ευχάριστη διαμονή!
Ευχαριστούμε για τη σύστασή σας στο κατάλυμά μας και θα χαρούμε ιδιαιτέρως να σας δούμε να επιστρέφετε!

Η κριτική έγινε: 2 Ιουνίου 2021 μέσω κινητής συσκευής

Θέλω να γράψω τόσα πολλά που δεν νομίζω να χωρέσουν.Καταρχην ο χώρος του βρίσκεται σε ένα βράχο με δεξιά και αριστερά 2 υπέροχες παραλίες τα δωμάτια βλέπουν τον κόλπο όλο το προσωπικό ευγενικό φιλικό κοντά σου οπότε χρειάζεται Ένα υπέροχο ηλιοβασίλεμα.

Ημερομηνία διαμονής: Ιούνιος 2021
Ευχαριστούμε, 469pantelisg
Ο/η George Bountounis, Agency / Consultant του Alas Resort & Spa, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 17 Ιουνίου 2021

Ευχαριστούμε πολύ για τα καλά σας λόγια, μας χαροποιεί ιδιαιτέρως ότι είχατε μία τόσο όμορφη εμπειρία!
Ευχόμαστε να σας έχουμε σύντομα ξανά κοντά μας, ώστε να απολαύσετε εκ νέου το μαγευτικό περιβάλλον και τη φιλοξενία μας.

Η κριτική έγινε: 31 Μαΐου 2021 μέσω κινητής συσκευής

Ξεκινώντας από τα θετικά της εμπειρίας διαμονής μας :
- το δωμάτιο με 2 μπαλκόνια και εξαιρετική θέα στη θάλασσα & πισίνα
-πολυ καλή ηχομόνωση
-ολοι οι χώροι του ξενοδοχείου πεντακάθαροι
- οι κοπέλες στη reception αλλά και το σπα επαγγελματίες και ευγενεστατες.
-Η θάλασσα με άμμο
- ο manager του ξενοδοχείου(συμπαθέστατος και εξυπηρετικος) μας υποδέχθηκε στην άφιξή μας.

Στα αρνητικά:
-Η εξυπηρέτηση από τις κοπέλες στο pool bar - χώρο πρωινού ( απαράδεκτο για τέτοιο ξενοδοχείο να πρέπει να ζητάς 2 και 3 φορές το κάθε τι και να σου λένε "το ξέχασα ")
- το πρωινό κάπως μονότονο (όλες τις ημέρες προσέφερε ακριβώς τα ίδια πραγματα)
- στο booking , Google κ.τ.λ.π αναγράφονται ως 5 αστέρων ενώ στην πραγματικότητα είναι 4ων.

Θα είχα βάλει 3 αστέρια αλλά η εξυπηρέτηση και φιλοξενία της reception κ του manager κέρδισαν το 4ο

Συμβουλή για το δωμάτιο: Άνετο parking , χρειαζεται λιγο προσοχη στον δρομο πρπς το ξενοδοχειο
Ημερομηνία διαμονής: Μάιος 2021
1  Ευχαριστούμε, Gio13579

Ευχαριστούμε πολύ για το χρόνο που αφιερώσατε να γράψετε μια τόσο περιεκτική κριτική.
Μας χαροποιεί ιδιαίτερα ότι στο σύνολο έχετε αποκομίσει μια θετική εμπειρία από τη διαμονή σας στο κατάλυμά μας, απολαμβάνοντας τις εγκαταστάσεις και τη φιλοξενία της ομάδας μας, η οποία καθημερινά προσπαθεί να ξεπεράσει τις προσδοκίες των καλεσμένων μας. Τα σχόλιά σας σίγουρα θα μας βοηθήσουν να γίνουμε καλύτεροι.
Τέλος, θα θέλαμε να σημειώσουμε ότι σύμφωνα με τη νέα κατάταξη και άδεια του ΕΟΤ, το ξενοδοχείο βρίσκεται πλέον στην κατηγορία των πεντάστερων ξενοδοχείων (5*).
Ευχή μας είναι να έχουμε την ευκαιρία να σας φιλοξενήσουμε ξανά στο μέλλον, και να απολαύσετε μία ακόμα καλύτερη φιλοξενία.
Με εκτίμηση

Η κριτική έγινε: 23 Μαΐου 2021 μέσω κινητής συσκευής

1)υπαρχει 2η πορτα μεσα στο χωρο που αντιστοιχει σε 2ο δωματιο ,πολλες φορες ακουγαμε χτυπους πιναθον προσπαθουσαν αθελα να την ανοιξουν.
2)το μπανιο απαραδεκτο η γυαλινη πορτα του ντους ηταν ετοιμη να ξεκολλησει ,ειχαν βαλει παντου σιλικονη η οποια ειχε μουχλα και οπως βλεπετε στις φωτο η απαραδεκτη και προχειρη προσπαθεια να στιριξουν την ντουζιερα με επιπροσθετα κομματια αλουμινιου την καθιστουν επικινδυνη.
Προσοχη!!!Το ξενοδοχειο εχει μειωθει σε 4 αστερια.Στην εισοδο του εχουν αφαιρεσει το 1 αστερι χωρις να βγαλουν το περιγραμμα του για να σε ξεγελαει και να νομιζεις οτι ειναι 5 αστερο. Σε τα αλλα σημεια εχει και 4 αστερια.

Ημερομηνία διαμονής: Ιούλιος 2020
Ευχαριστούμε, iliokamenip
Ο/η George Bountounis, Πρακτορείο/Σύμβουλος του Alas Resort & Spa, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 23 Ιουνίου 2021

Αγαπητέ επισκέπτη,
Σας ευχαριστούμε για τον χρόνο που αφιερώσατε για την κριτική σας σχετικά με την διαμονή σας το 2020. Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι το ξενοδοχείο μας, από πέρυσι είναι 5 αστέρων με την εγκεκριμένη άδεια του ΕΟΤ (διαθέσιμη εφόσον ζητηθεί) . Σε κάποια σημεία του ξενοδοχείου μας κατά την διαμονή σας μπορεί να είχε παραμείνει η σήμανση των 4ων αστέρων καθώς ήμασταν στο στάδιο μετατροπής όλων των προϊόντων μας και των επιγραφών μας, ώστε να φέρουν και τα 5 αστέρια μας.
Επιπλέον, θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι το ξενοδοχείο μας επιβλέπεται και συντηρείται διαρκώς από τα αρμόδια τμήματα με στόχο την ασφάλεια και προστασία των επισκεπτών μας. Τα σχόλια σας έχουν ληφθεί υπόψιν των αρμόδιων τμημάτων, όμως επειδή έχει περάσει αρκετός καιρός από την διαμονή σας έως και την ημέρα που καταχωρήσατε την κριτική σας, δεν μπορούμε να ελέγξουμε μεμονωμένα το σχόλιό σας καθώς έχουν υπάρξει ήδη από τότε αρκετές αναβαθμίσεις και συντηρήσεις. Σε κάθε περίπτωση η υποδοχή μας είναι πάντα στην διάθεση σας για να σας βοηθήσει και κατευθύνει σε 24ωρη βάση.
Ελπίζουμε να μας επισκεφτείτε ξανά στο μέλλον και να ξεπεράσουμε τις προσδοκίες σας. Θα θέλαμε σε κάθε περίπτωση να σας ενημερώσουμε ότι η υποδοχή του καταλύματος είναι ανοιχτή 24 ώρες πρόθυμη και σωστά εκπαιδευμένη στο να διαχειριστεί οποιοδήποτε αίτημα.
Παραμένουμε στην διάθεση σας,
Η Ομάδα του Alas Resort & Spa

Η κριτική έγινε: 29 Οκτωβρίου 2020

Στην Ελιά Λακωνίας, σε ήσυχη τοποθεσία βαθιά στον Λακωνικό κόλπο. Άνετες εγκαταστάσεις για χαλάρωση! Εξοπλισμός και προγράμματα Spa, σάουνα, χαμάμ, μασάζ, θεραπείες (ορισμένα περιλαμβάνονται στην τιμή δωματίου). Μπάνιο στην πισίνα (σχετικά μικρή). Βουτιά στη θάλασσα από οργανωμένη παραλία ή από τα βράχια ή από διπλανή παραλία, με άνετο περιβάλλοντα χώρο! Πλούσιο πρωινό με μέτρα covid! Εστιατόριο για ημιδιατροφή ή a la carte με επιλεγμένα πιάτα. Καθαριότητα και μέτρα ασφαλείας! Ευγενέστατο προσωπικό και εξυπηρέτηση σε όλες τις θέσεις! Πλούσιος εξοπλισμός και παροχές. Δυνατότητα επιλογής διαφόρων δωματίων/τιμής, ανάλογα την επιφάνεια και την θέση στο συγκρότημα.

Ημερομηνία διαμονής: Σεπτέμβριος 2020
Ευχαριστούμε, nikolaosd234
Ο/η George B, Υπεύθυνος Σχέσεων με Πελάτες του Alas Resort & Spa, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 10 Νοεμβρίου 2020

Αγαπητέ Νικόλαε!

Ευχαριστούμε πολύ για τον χρόνο που διαθέσατε στην κριτική καθώς και για τα πολύ καλά σας λόγια. Χαιρόμαστε που είχατε μια υπέροχη και ήρεμη διαμονή . Θα χαρούμε να σας έχουμε ξανά κοντά μας για μια αξέχαστη εξόρμηση,