Travelocity
StayForLong
Priceline
Destinia.com
Η κριτική έγινε: 21 Σεπτεμβρίου 2020

Υπέροχο ξενοδοχείο χτισμένο στην άκρη του χωριού Ελιά, πάνω σε μια μικρή χερσόνησο. Έχει πρόσβαση στη θάλασσα σε τρία σημεία. Όλοι οι χώροι είναι πεντακάθαροι, υπάρχουν αντισηπτικά σε κάθε πόρτα. Το ξενοδοχείο προσφέρει μάσκες, είναι τοποθετημένες στην είσοδο και στο εστιατόριο. Μας αρέσει που όλες οι πετσέτες είναι μέσα σε σακούλες. Ξαπλώστρες, ομπρέλες και ντους υπάρχουν στη μικρή αμμώδη παραλία και μπροστά στη βραχώδη ακτή. Από όλα τα σημεία η θέα είναι υπέροχη. Ο σεφ στο εστιατόριο έχει βάλει τα δυνατά του, τα πιάτα του είναι εξαιρετικά. Οι σερβιτόροι είναι ευγενικοί και εξυπηρετικοί, όπως ο κ. Κώστας και ο κ. Βασίλης. Θα συνιστούσα την ημιδιατροφή λόγω της ποιότητας του εστιατορίου και επειδή στο χωριό δεν υπάρχουν πολλές επιλογές. Μας προσφέρουν σούπα και επιδόρπιο, διαφορετικά κάθε βράδυ.
Στο μπάνιο υπάρχει ό,τι χρειάζεσαι.
Το τζακούζι δεν λειτουργεί λόγω του ιού, κάναμε όμως σάουνα, χαμάμ και μασάζ.
Εξαιρετικός ο φρέσκος χυμός πορτοκαλιού στο πρωινό. Θα μας άρεσε κάποια αλλαγή για να μην είναι βαρετό για πολυήμερη διαμονή.
Επειδή το υπόγειο πάρκινγκ είναι πολύ μικρό θα εκτιμούσαμε για τον εξωτερικό χώρο στάθμευσης να τοποθετηθούν κάποια σκέπαστρα.
ΥΓ. Αν και έχουμε την μπαλκονόπορτα συνεχώς ανοιχτή δεν υπάρχουν κουνούπια!!

Συμβουλή για το δωμάτιο: Τα μπροστινά δωμάτια με θέα τη βραχώδη ακτή είναι ηλιόλουστα, έχουν θέα, χωρίς θόρυβο.
Ευχαριστούμε, theoni C
Ο/η George Bountounis, Πρακτορείο/Σύμβουλος του Alas Resort & Spa, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 21 Σεπτεμβρίου 2020

Αγαπητή Θεόνη,
θα θέλαμε να σας ευχαριστήσουμε τόσο για τον χρόνο που αφιερώσατε στην παραπάνω κριτική όσο και για τα όμορφα ευγενικά σας σχόλια σχετικά με την εμπειρία σας στο Alas Resort & spa. Οι λεπτομέρειες και οι περιγραφές σας μας κάνουν ιδιαίτερα χαρούμενους και αντιλαμβανόμαστε ότι ικανοποιήσαμε όλες τις ανάγκες σας. Τα σχόλια σας θα βοηθήσουν τον κάθε μελλοντικό επισκέπτη και είμαστε ευγνώμων για αυτό. Να είστε σίγουρh ότι θα μεταφερθούν τα σχόλια σας στον υπεύθυνο του κάθε τμήματος. Σημειώνουμε τα καλοπροαίρετα σχόλια σας σχετικά με το πρωινό και τον εξωτερικό χώρο στάθμης. Θα χαρούμε να σας φιλοξενήσουμε ξανά στο άμεσο μέλλον! Να είστε πάντα καλά!

Η ομάδα του Alas Resort & spa

Η κριτική έγινε: 11 Σεπτεμβρίου 2020

Καταρχας το βασικο κομματι ηταν η καθαριοτητα, που σε καιρο covid ειναι βασικο, απολυμαναν και τις τσαντες μας. Κατα δευτερον η τοποθεσία ειναι απιθανη μεσα στη θάλασσα. Η παρακειμενη παραλια ειναι ιδανικη κ αν γεμισει απο κόσμο σε 1,5km μονο, εχει ακομη καλυτερη κ χωρις κυμα. Τα φαγητα εξαιρετικα, υπερεπαρκες πρωινο. Η γαλατοπιτα τελειως μαμας. Οι υπάλληλοι ευγενικοι και τελος το δωματιο ειχε απο amenities τα παντα, μεχρι κ οδοντόβουρτσα κ οδοντόκρεμα που ειχαμε ξεχασει. Σιγουρα αν προκύψει καποια καλη οικονομικη προσφορα θα ξαναεπισκεφθουμε το κατάλυμα

Ευχαριστούμε, Ηρω Γ
Ο/η George Bountounis, Πρακτορείο/Σύμβουλος του Alas Resort & Spa, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 15 Σεπτεμβρίου 2020

Ευχαριστούμε θερμά για τον χρόνο που αφιερώσατε στην παραπάνω κριτική. Είμαστε ευγνώμων για τα σχόλια σας σχετικά με την καθαριότητα. Στόχος μας είναι να παρέχουμε μία αξέχαστη φιλοξενία με ασφάλεια και από τα λόγια σας καταλαβαίνουμε ότι το πετύχαμε. Χαιρόμαστε που ικανοποιηθήκατε από την παραλία που παρέχει το κατάλυμα, από τις γεύσεις του εστιατορίου μας και από τις παροχές του δωματίου σας. Θα χαρούμε να σας φιλοξενήσουμε ξανά στο άμεσο μέλλον. Να είστε πάντα καλά!

Η κριτική έγινε: 9 Σεπτεμβρίου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Το ξενοδοχείο βρίσκεται σε φανταστική τοποθεσία με θέα τη θάλασσα από όπου κι αν κοιτάξεις!Μία μαγεία όλες τις ώρες της ημέρας! Προσεγμένο στις λεπτομέρειες με εκπληκτικούς χώρους για χαλάρωση και ξεγνοιασιά από το πρωί εως και το βράδυ!!! Το πρωινό ποιοτικό και εκτιμήσαμε ιδιαίτερα τον φρεσκοστημμένο χυμό πορτοκάλι και την φρέσκια πίτσα! Υπό την διεύθυνση του κου Πίνδαρου όλα λειτουργούν ρολόι ανά πάσα στιγμή, δεν μας έλειψε τίποτα, τόσο από την ευγένεια και την προθυμία του προσωπικού όσο και στην ανταπόκριση του κου Πίνδαρου σε αίτημα που του κάναμε. Τον ευχαριστούμε πολύ για όλα όπως και τα παιδιά που δουλεύουν ακούραστα για όλους εμάς! Από τις καλύτερες επιλογές που έχουμε κάνει. Μέχρι την επόμενη φορά να είστε όλοι καλά!!!

Ευχαριστούμε, 664vickys

Ευχαριστούμε για τα υπέροχα λόγια σας σχετικά με την εμπειρία σας στο Alas Resort & spa! Χαιρόμαστε που μείνατε ικανοποιημένοι με τις παροχές μας και τις εγκαταστάσεις μας. Τα λόγια σας μας δίνουν δύναμη να προχωρήσουμε και να προσφέρουμε ό,τι καλύτερο μπορούμε για τους πελάτες μας. Θα χαρούμε να σας φιλοξενήσουμε ξανά στο μέλλον για νέες μοναδικές στιγμές δίπλα στην θάλασσα. Να είστε πάντα καλά!!

Η κριτική έγινε: 5 Σεπτεμβρίου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Το ξενοδοχείο ήταν υπέροχο και πολύ προσεγμένο. Σε πολύ ωραία θέση σε μια πολύ όμορφη περιοχή, σίγουρα θα ξαναερχόμασταν. Επιπλέον, η εξυπηρέτηση του προσωπικού ήταν εξαιρετική, αλλά ξεχωρίσαμε τον κύριο Κώστα, πάντα χαμογελαστός και εξυπηρετικός. Όλα ήταν άψογα και προτείνουμε το μέρος ανεπιφύλακτα!:)

Ευχαριστούμε, nataliaak17
Ο/η George Bountounis, Πρακτορείο/Σύμβουλος του Alas Resort & Spa, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 9 Σεπτεμβρίου 2020

Αγαπητή Ναταλία,

Ευχαριστούμε πολύ για τα υπέροχα λόγια σας σχετικά με το προσωπικό μας, την εξυπηρέτηση και την τοποθεσία μας.

Χαιρόμαστε που είχατε μια ωραία εμπειρία και θα χαρούμε να σας έχουμε ξανά κοντά μας στο μέλλον.

Με εκτίμηση

Η κριτική έγινε: 31 Αυγούστου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Αγαπήσαμε το μέρος κ σίγουρα θα το ξαναεπισκεφτούμε οπως και θα το προτείνουμε σε φίλους μας. Η διαμονή μας ήταν υπέροχη! Το προσωπικο πολύ ευγενικό , ειδικά ο κ Κώστας Κυρετζόγλου μας εξυπηρέτησε άψογα και πάντα με χαμογέλο!

Ευχαριστούμε, FrancescaDeMartin
Ο/η George Bountounis, Πρακτορείο/Σύμβουλος του Alas Resort & Spa, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 1 Σεπτεμβρίου 2020

Ευχαριστούμε ιδιαίτερα για την πολύ θετική σας κριτική και τα σχόλια σας. Χαιρόμαστε που περάσατε καλά μαζί μας και θα μας προτείνετε και στους φίλους μας. Το προσωπικό μας έχει λάβει ήδη τα θετικά σας σχόλια!
Θα χαρούμε να σας έχουμε ξανά κοντά μας και να σας εξυπηρετήσουμε αντίστοιχα!
Με εκτίμηση