Μοναστηρι

Η κριτική έγινε: 5 Ιουλίου 2020
ninaki111
μέσω κινητής συσκευής

Η κριτική έγινε: 24 Αυγούστου 2020

Λυπάμαι πολύ που θα σας απογοητέυσω αλλά πήγαμε δεύτερη φορά διότι ως νησί διακοπών έπρεπε να βάλουμε ράσο να μπούμε μεσα σε αντίθεση με τη Μεγαλόχαρη Ευαγγελίστρια Τήνου που ήταν όλοι ευγενικοί ...πήγαμε δεύτερη φορά το απόγευμα και η μονη άνοιγε τέσσερις με πεντέμιση θαρρω φορώντας ευτυχώς παντελόνι η φίλη μου παρεό εξαιρούνται τα παιδιά φυσικά όπως είναι με τα κοντα...αφιλόξενη εντελώς η ηγουμένη ο γιος μου ήθελε τουαλέτα και η εν λόγω ηγουμένη πολύ βιαστική να κλείσει με
Ένα τεράστιο άγχος να προλάβουμε να προσκυνήσουμε την τίμια κάρα της Αγίας ευτυχώς προλάβαμε αλλά έχει ανυπέρβλητη θεα στο πέλαγος σαν ένα τέλειο ξενοδοχείο ...φεύγωντας μας ζήτησε συγγνώμη γτι έμπαινε μεγάλη παρέα με τζιπ κορσέ παρακαλώ η bmw είναι χαμηλού κόστους άνοιξε δε τις πύλες τότε δε βιάζονταν η εν λόγω κυρία του θεού πραγματικά κριμα για το μοναστήρι μα υπάρχει τέτοια κατάσταση με αυτήν ...εφοδιαστείτε ρούχα μακρια και οι άντρες παντελονια πριν μπείτε μεσα γτ κυριαρχεί ο τρόμος...

Ημερομηνία εμπειρίας: Αύγουστος 2020
Ευχαριστούμε, 959giorgosa
Η κριτική έγινε: 19 Αυγούστου 2020

Επισκεφτηκαμε το μοναστηρι 6.50 ΑΠΟΓΕΥΜΑ 22 ΙΟΥΛΙΟΥ το μοναστηρι εκλεινε 7 δεν μας αφησαν να μπουμε να προσκυνησουμε της ειπαμε οτι αυριο φευγουμε κι αν μπορουσε να μας αφησει εστω 5 λεπτα αγενεστατα ας απαντησε ΟΧΙ .Το παραδοξο ηταν την ωρα που πηγαμε λίγο παρακατω να φυγουμε ανοιξαν την πορτα και μπηκε ενα ζευγαρι να τονισω το ντυσιμο μας ηταν ευπρεπης. Αφιλοξενια και αγενια και ντροπη στην καλογρια που ειπε ψεματα οτι δεν επιτρεπεται να μπει κανεις.

Ημερομηνία εμπειρίας: Ιούλιος 2020
Ευχαριστούμε, U4255MNireneb
Η κριτική έγινε: 5 Αυγούστου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Είναι η Δεύτερη Μεγαλύτερη Γιορτή στην Τήνο κάθε 23 Ιουλίου κατεβαίνει η εικόνα με την ακολουθία του κόσμου από το Μοναστήρι στην χώρα με τα πόδια.Αν είσαι στο νησί αξίζει να ζήσεις αυτήν την όμορφη εμπειρία.
Έτσι και αλλιώς ενα κεράκι αξίζει να ανέβεις να το ανάψεις να δεις και την Μονή!

Ημερομηνία εμπειρίας: Αύγουστος 2020
Ευχαριστούμε, _Y5474WL
Η κριτική έγινε: 20 Ιουλίου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Απαράδεκτη συμπεριφορά!! Δε μας άφησαν να μπούμε μέσα γιατί όπως είπε η κυρία στην είσοδο «είστε γυμνές»!! Εγώ φορούσα μακρυά φούστα με μια μπλούζα που είχε τον ένα ώμο έξω, η ξαδέρφη μου τζιν παντελόνι με μπλούζα με τιράντες και ο ξάδερφος μας βερμούδα . Συγγνώμη αλλά δε θεωρώ πως ο τρόπος ντυσίματος είναι αμαρτία! Αντιθέτως πιστεύω πως οι κακές σκέψεις και το να κρίνεις τον άλλο ακόμα και γι αυτά που φοράει είναι αμαρτία !

Ημερομηνία εμπειρίας: Ιούλιος 2020
1  Ευχαριστούμε, stamke
Η κριτική έγινε: 5 Ιουλίου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Μεγάλο μοναστήρι της Αγίας Πελαγίας !!!Λίγο εξω από την Τήνο πήγαμε με ταξί και μάλιστα μας πρότεινε να προσκυνήσουμε με την ησυχία μας και θα μας περίμενε να μας γυρίσει! Αξίζει να το επισκευτεί κανείς να δει το κελί της Αγίας και να μάθει απο τις καλόγριες ολη την ιστορία! Απίστευτη θέα και ηρεμία απο το μοναστήρι!

Ημερομηνία εμπειρίας: Αύγουστος 2019
Ευχαριστούμε, ninaki111