Δέος

Η κριτική έγινε: 13 Σεπτεμβρίου 2020
746traveler
Αθήνα, Ελλάδα

Η κριτική έγινε: 23 Σεπτεμβρίου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Δέος και κατάνυξη. Περιποιημένος ναός , καθαρά όλα. Ο περιβάλλων χώρος και το αγίασμα τέλια. Ένιωσα χαρά με την επίσκεψη μου στο ναό της Παναγίας.

Ημερομηνία εμπειρίας: Σεπτέμβριος 2020
Ευχαριστούμε, _G1680YI
Η κριτική έγινε: 13 Σεπτεμβρίου 2020

Να πάτε να προσκυνήσετε. Πανέμορφη εκκλησία. Ευγενικοί άνθρωποι. Δεν υπάρχει << εκμετάλλευση>>. Εγώ ήθελα να αγοράσω από την Εκκλησία μια εικόνα της Παναγίας και δεν είχαν. Μόνο βιβλία μου είπαν έχουν. Γίνονται και βαφτίσεις στο κάτω μέρος της Εκκλησίας, στις καμάρες. Καταπληκτικό το ψηφιδωτό με βότσαλα. Πριν μπει κανείς στην Εκκλησία.

Ευχαριστούμε, 746traveler
Η κριτική έγινε: 26 Αυγούστου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Ένιωθες την παρουσία της παναγιας μεσα στο ναο δεν το έχω ξαναζήσει ποτε αυτό μεγάλη συγκίνηση γιατί είχα τάξει τη μάνα μου την οποία ονειρεύτηκα την Παναγία και έγινε καλά ενώ ήταν σε βέβαιο θάνατο από σταφυλοκοκο το 2004 δεν έχω λόγια για την αύρα που έχει η εικόνα κοιτάζοντας της πήγα με το παιδί μου αξιώθηκα και μεταλαβε στα εννιάμερα της παναγιας ο θεος να έχει καλά όλο τον κόσμο και δοξασμένο το όνομα της σημασία έχει η μετάνοια και η πίστη η αληθινή αυτό μετράει ...να ξαναπάω να αξιωθώ

1  Ευχαριστούμε, 959giorgosa
Η κριτική έγινε: 26 Αυγούστου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Για ένα τέτοιο μέρος δεν γράφεις κριτική ... απλά πριν πάτε εξοπλιστείτε με μπουκαλάκια για αγίασμα και αν θέλετε φυλαχτά , κομποσκοίνια ή σταυρουδάκια , για να τα σταυρώσετε στην εικόνα της Παναγίας.

Ευχαριστούμε, kos_kal
Η κριτική έγινε: 12 Αυγούστου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Ο Ναός είναι μικρός αλλά η πίστη των ανθρώπων τον έχει γεμίσει με αφιερώματα κ δείχνε πλούσιος. Τόσα καντήλια κ ομοιώματα πλοίων μαζεμένα, δεν υπάρχουν αλλού. Η εικόνα δεν φαίνεται από τα τάματα.

Ημερομηνία εμπειρίας: Ιούλιος 2020
Ευχαριστούμε, El A