“Εξαιρετικό..”
Κριτική για: Αθμάρ

Αθμάρ
Περιγραφή: Ένα όνομα εμπνευσμένο από τον τόπο του, καθώς η Τήνος είναι ένα μέρος γεμάτο από θυμάρι γνωστό και ως “αθμάρ” στην τοπική τηνιακή διάλεκτο. Ένα μαγαζί που βρίσκεται στην πλατεία του χωριού (Πλάτανος), έχει προσπαθήσει να συνδυάσει το μοντέρνο με το παραδοσιακό. Με αγάπη για το νησί και το χωριό, παρουσιάζονται πιάτα και ποτά εμπνευσμένα από τηνιακά παραδοσιακά προϊόντα, αλλά πάντα ακολουθώντας τη
Η κριτική γράφτηκε 3 Αυγούστου 2020

Το επισκεφτήκαμε για φαγητό ένα όμορφο βράδυ με Αυγουστιάτικη πανσέληνο..
Το σέρβις άψογο για Σάββατο βράδυ με φούλ κόσμο.
Ο κύριος που μας πήρε παραγγελία, δεν ξέρω αν είναι απλά σερβιτόρος ή ιδιοκτήτης.. ήταν ευγενεστατος, φιλικός, μας πρότεινε τι να φάμε κι είχε δίκιο.
Ταμπουλε-αξεπέταστο...! Λαχματζούν που δύσκολα βρίσκεις-εξαιρετικό, κεμπάπ-απο τα λίγα κ φυσικά ρακί.
Ευχαριστούμε πολύ.. Είς το επανιδείν!

1  Ευχαριστούμε, Lnk81

Η κριτική γράφτηκε 3 Αυγούστου 2020

Εξαιρετικη τοποθεσια σε ενα απο τα πιο ομορφα χωριουδακια του νησιου διπλα στον Πλατανο. Ονειρεμενο brunch, ευγενεστατο προσωπικο το οποιο τηρει ευλαβικα τα μετρα υγιεινης! Θα ξαναρθουμε οπωσδηποτε!

2  Ευχαριστούμε, βαρβαρα ζ
Η κριτική γράφτηκε 29 Ιουλίου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Πρέπει οπωσδήποτε να το επισκεφτείτε για ένα γλυκάκι ,ίσως το καλύτερο cheesecake που έχω φάει !!!
Επίσης, εάν και δεν είναι η προτίμηση μου σαν γλυκό, το γαλακτομπούρεκο πολύ δυνατό ,που επίσης δοκίμασα!!χειροποίητα και λογικές τιμές σε ένα πολυ γραφικό μέρος στο βόρειο τμήμα του νησιού στον Πύργο που αξίζει σίγουρα μια στάση!!

1  Ευχαριστούμε, evimrd
Η κριτική γράφτηκε 29 Ιουλίου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Εξαιρετικό, σε όμορφο χώρο. Ενδείκνυται για πρωινό και ποτό το βράδυ. Άψογη εξυπηρέτηση, καλός καφές και υπέροχα γλυκά.

1  Ευχαριστούμε, larma2018
Η κριτική γράφτηκε 25 Ιουλίου 2020

Απιθανο μαγαζί με εξαιρετικά προιοντα!! Έχω γυρίσει όλη την Ελλάδα και έμεινα άφωνη με τα προϊόντα τους τις γεύσεις τους την ευγένεια τους!!!

2  Ευχαριστούμε, Venture821431

Αθμάρ: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Κολυμπήθρα, Τήνος

Αθμάρ: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!