“Πολλά Μπράβο!! ”
Κριτική για: Αθμάρ

Αθμάρ
Περιγραφή: Ένα όνομα εμπνευσμένο από τον τόπο του, καθώς η Τήνος είναι ένα μέρος γεμάτο από θυμάρι γνωστό και ως “αθμάρ” στην τοπική τηνιακή διάλεκτο. Ένα μαγαζί που βρίσκεται στην πλατεία του χωριού (Πλάτανος), έχει προσπαθήσει να συνδυάσει το μοντέρνο με το παραδοσιακό. Με αγάπη για το νησί και το χωριό, παρουσιάζονται πιάτα και ποτά εμπνευσμένα από τηνιακά παραδοσιακά προϊόντα, αλλά πάντα ακολουθώντας τη
Η κριτική γράφτηκε 25 Ιουλίου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Όποιος επισκεφτεί τον Πυργο πρέπει να πάει στο Αθμαρ!! Όλα ήταν εξαιρετικά. Η τοποθεσία, το περιβάλλον, οι γεύσεις!! Αλλά περισσότερο απ όλα ή φιλική και άψογη εξυπηρέτηση των ιδιοκτητών. Δοκιμάσαμε πλιγούρι με φρούτα και φυστίκι Αιγινης, κεμπάπ με γιαουρτι και πιτουλες και pancakes Red Velvet (κόλαση!!!) Ανθή και Βαγγέλη σας ευχαριστούμε πολύ!! Συνεχίστε έτσι!!!

3  Ευχαριστούμε, maroulaki_07

Η κριτική γράφτηκε 24 Ιουλίου 2020

Το άθμαρ μας κέρδισε με την πρώτη ματιά λόγω ονόματος και διάταξης των καθισμάτων στα γραφικά σκαλοπάτια!Έχοντας θέα την όμορφη πλατεία του Πύργου εμπιστευτήκαμε για το γευστικό μας ταξίδι την πρόταση του φιλόξενου ιδιοκτήτη κ.Βαγγέλη για pancakes με ζύμη από βατόμουρα περιχυμένα με sauce λευκής και γάλακτος σοκολάτας!Φανταστικό!Δεν έχω δοκιμάσει ωραιότερα pancakes στη ζωή μου!Ισορροπημένος συγκερασμός γεύσεων!Ανυπομονώ να επανέλθω δοκιμάζοντας και κάποιο κοκτέιλ του...Μπράβο σας!

3  Ευχαριστούμε, _N1396NG
Η κριτική γράφτηκε 21 Ιουλίου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Όπως πέρυσι, έτσι και φέτος, δεν πέρασε μια μέρα της διαμονής μας στον Πύργο που δεν επισκεφτηκαμε το Αθμάρ! Φανταστικό πρωινό, προτείνω να δοκιμάσετε οπωσδήποτε τις αυγοφετες , και γαλακτομπούρεκο!Το βράδυ στην δροσερή πλατεία απολαύσαμε μοντέρνα κοκτέιλς! Το προσωπικό τρομερά εξυπηρετικό! Ευγενικά παιδιά και πρόθυμα να σου δώσουν πληροφορίες για το νησί! Το μαγαζί βρίσκεται στο πιο ωραίο σημείο της πλατείας! Ανυπομονούμε να ξανά πάμε!

5  Ευχαριστούμε, Tzo D
Η κριτική γράφτηκε 15 Ιουλίου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Επιλέξαμε αυγοφετες με μέλι και βύσσινο και αυγά τηγανιτα!! Ήταν πάρα πολύ νόστιμα!!Επίσης η σπιτική λεμονάδα φοβερή!! Η τοποθεσία πολύ όμορφη κ πολύ γραφική!!

3  Ευχαριστούμε, evip2017
Η κριτική γράφτηκε 15 Ιουλίου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Όπως και πέρσυ έτσι και φέτος επισκεφθήκαμε το Αθμάρ και μείναμε εξαιρετικά ευχαριστημένοι και πάλι από το φαγητό του αφού εμπλουτίστηκε και με νέα πιάτα στο μενού του όπου και τα δοκιμάσαμε.
Κοκτειλς όπου είναι βασισμένα σε Ελληνικά προϊόντα ήπιαμε και μας άρεσαν πολύ.
Μπράβο στους ιδιοκτήτες που έχουν κρατήσει σε υψηλά επίπεδα την παροχή υπηρεσιών τους και τα προϊόντα τους.
Εξαιρετική επιλογή για όποιον επιλέξει το Πύργο για επίσκεψη.

Ημερομηνία επίσκεψης: Ιούνιος 2020
3  Ευχαριστούμε, Mon_dellos

Αθμάρ: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Κολυμπήθρα, Τήνος

Αθμάρ: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!