Η κριτική γράφτηκε 5 Μαρτίου 2018

Αρχικά η τοποθεσία του χωριού αλλά και του ξενώνα είναι μαγική, απόλυτη ηρεμία και αυθεντικότητα. Οι άνθρωποι ιδιαιτέρως φιλόξενοι! Συγκεκριμένα η κα Τάνια, άνοιξε το σπίτι της κυριολεκτικά για να μας φιλέψει το πιο μαμαδίστικο πρωινό που έχουμε φάει ποτέ σε κατάλυμμα, ιδιαιτέρως χαρούμενη και προσιτή!! Αυτό που αξίζει να τονιστεί είναι πως μέσα στο δωμάτιο νιώσαμε σαν στο σπίτι μας, ζεστή ατμόσφαιρα και υπέροχη θέα!! Η καθαριοτητα των δωματίων ήταν με άριστα το δέκα ...έντεκα!! Οχί μόνο δεν χρησιμοποίησα τα σεντόνια που είχα κουβαλήσει μαζί μου (ναι, είμαι από αυτες) αλλά τα πάντα σεντονια, μαξιλαροθήκες και πετσέτες μύριζαν όλα φρεσκάδα που δεν θύμιζε σε τίποτα την ενοχλητική μυρωδιά ξενοδοχείων!! Τέλος να σημειωθεί πως στο καφέ- μπαρ του χωριού περάσαμε πολύ όμορφα!!

• Διαμονή: Φεβρουάριος 2018, ταξίδι με τον/την σύντροφο
1  Ευχαριστούμε, AnthiDz
Ο/η jmal127, Owner του Ξενώνας Χοροστάσι, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 6 Μαρτίου 2018

Αγαπητοί φίλοι επισκέπτες μας,

ένα μεγάλο ευχαριστώ μέσα απο την καρδιά μας για τα τόσο όμορφα λόγια σας. Προσπαθούμε είναι η αλήθεια, πολύ εντατικά να είμαστε σωστοί στο θέμα της καθαριότητας και του καλού πρωινού και φαίνεται ότι στην δική σας περίπτωση τουλάχιστον, τα πήγαμε πολύ καλά! Θα είναι μεγάλη μας χαρά να σας έχουμε ξανά κοντά μας σύντομα, έτσι ώστε να γνωρίσετε και τις υπόλοιπες ομορφιές του Παρθενώνα και της περιοχής.

Ευχαριστούμε πολύ,

Οικογένεια Μαλλίνη
Ξενώνας Χοροστάσι.

Η κριτική γράφτηκε 1 Φεβρουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Ευχαριστούμε που υπάρχει ενα τοσο όμορφο μερος ακομα στην Ελλάδα. Η ηρεμία η χαλαρωση ο καθαρος αερας και η πληρότητα που νιώθεις μόλις πατησεις το ποδι σου στον Παρθενώνα αλλα το κυριότερο οτι νιώθεις σαν το σπίτι σου στον μαγευτικο σας ξενωνα. Πεντακαθαρο δωματιο αψογα περιποιημενο. Η κα. Τανια και ο κ. Στέλιος μας εκαναν να νιώθουμε σαν το σπιτι μας σαν να τους ξέρουμε χρονια. Αλήθεια δεν πιστευουμε οτι υπαρχει αλλος ξενωνας που να σε βάζει μεσα στο σπιτι του και να τρως ενα τοσο νοστιμο πρωινο (για την ακρίβεια καφε χυμο ομελετα γιγας, ψωμι με μαρμελαδα βουτυρο κεικ με σοκολατα και αμύγδαλα τοστ...... Δεν μπορουσαμε να φαμε άλλο!). Νομιζω οτι ειναι το ιδανικό μερος για ολους μας..... Αν δεν έχετε παει ακουστε μας και δεν θα χασετε! Κα. Τανια κ. Στέλιο θα σας έρθουμε ξανα και θα σας φέρουμε μπουμπουνιερα!

Διαμονή: Ιανουάριος 2018, ταξίδι με τον/την σύντροφο
1  Ευχαριστούμε, Panos_Martha
Ο/η jmal127, Owner του Ξενώνας Χοροστάσι, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 5 Φεβρουαρίου 2018

Αγαπητοί επισκέπτες μας,

το σπίτι μας είναι και σπίτι των επισκεπτώνα μας, κυρίως όταν μας το ανταποδίδετε με χαμόγελο! Είναι μία αμφίδρομη σχέση, και χαιρόμαστε που με τους περισσότερους απο εσάς, καταφέρνουμε να διατηρούμε αυτή την σχέση σε υψηλό επίπεδο! Θα χαρούμε να σας έχουμε ξανά σύντομα κοντά μας, έτσι ώστε να καταφέρετε να γνωρίσετε και τις υπόλοιπες ομορφιές της περιοχής μας, αλλά σαφώς και του πρωινού μας!

Ξενώνας Χοροστάσι.

Η κριτική γράφτηκε 18 Ιανουαρίου 2018

το φαγητό υγιεινο φρέσκο πάντα , οικολογικά προϊόντα , τελεια θέα στη θαλασσα ,άνετο και καθαρό- δροσερό το καλοκαίρι - Οι ιδιοκτήτες ειναι πρόσχαροι και όμορφοι άνθρωποι .Η κυρία Τάνια ειναι η πιο καλός hostess .

Διαμονή: Ιούνιος 2017
Ευχαριστούμε, bublegam1
Ο/η jmal127, Owner του Ξενώνας Χοροστάσι, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 20 Ιανουαρίου 2018

Αγαπητοί φιλοι-επισκέπτες,

ευχαριστούμε για τα πολύ όμορφα λόγια σας σχετικά με την παρουσία σας εδώ στον Παρθενώνα. Με μεγάλη μας χαρά να σας φιλοξενήσουμε ξανά και κατά την υπόλοιπη διάρκεια του έτους.

Η κριτική γράφτηκε 7 Ιανουαρίου 2018

Όμορφα δωμάτια, με ωραία θέα, σε ένα όμορφο και ήσυχο χωριό! Ευχαριστούμε πολύ την κα.Τάνια για την υπέροχη φιλοξενία της και το υπέροχο πρωινό που μας ετοίμασε! Περιμένουμε να χιονίσει για να ξαναπάμε άμεσα!

• Διαμονή: Ιανουάριος 2018, ταξίδι με φίλους
Ευχαριστούμε, Anna G
Ο/η jmal127, Owner του Ξενώνας Χοροστάσι, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 15 Ιανουαρίου 2018

Αγαπητοί επισκέπτες μας,

είναι μεγάλη μας χαρά να σας έχουμε κοντά μας οποιαδήποτε στιγμή του χρόνου θελήσετε! Εξάλλου, ο Παρθενώνας είναι πολύ όμορφος καθ'όλη την διάρκεια του έτους. Χαιρόμαστε πολύ διαβάζοντας τα σχόλιά σας και θα περιμένουμε να ανταμώσουμε πάλι σύντομα .

Η κριτική γράφτηκε 26 Δεκεμβρίου 2017

Ποιός θα μας έλεγε ότι τα Χριστούγεννα αυτά θα είχαμε << δικό μας>> ένα ολόκληρο χωριό !
Ηχοι και εικόνες της φύσης, όμορφες αλλά πανούργες γάτες, θέα απερίγραπτη, γαλήνη και ησυχία ανεκτίμητη, οικοδεσπότες ευγενέστατοι με ανθρώπινη ζεστασιά, πρωινό (χάρη στην κα Τάνια & τον κο Στέλιο) που κάλυψαν τις διατροφικές μας ιδιαιτερότητες.
Να είστε υγιεις και δυνατοι( με glucosamine ξέρετε εσείς...) και να μην χάσετε ποτέ την ζεστασιά της καρδιάς.

Κωνσταντίνα & Νίκος

• Διαμονή: Δεκέμβριος 2017, ταξίδι με τον/την σύντροφο
Ευχαριστούμε, tinanik2017
Ο/η jmal127, Owner του Ξενώνας Χοροστάσι, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 3 Ιανουαρίου 2018

Αγαπητοί μας επισκέπτες,

σας ευχαριστούμε ιδιαιτέρως που ήσασταν κοντά μας κατά την διάρκεια των εορτών, ήταν χαρά μας πραγματικά. Χαιρόμαστε ιδιαίτερα για τα καλά σας λόγια, αλλά ακόμη περισσότερο για το γεγονός ότι σας άρεσε το όμορφο χωριό μας αλλά και η φιλοξενία μας.

Θα χαρούμε να σας έχουμε ξανά κοντά μας σύντομα πάλι.

Οικογένεια Μαλλίνη