“Αυτο δεν ηταν φαγητο.. Ηταν εμπειρία!!! ”
Κριτική για: 'Ηταν Καιρός

'Ηταν Καιρός
Περιγραφή: Traditional family Restaurant with Comfort food healthy vegan meals with local wine bottle, traditional mama's sweet. We use local products greens, vegetables.eggs,honey, meat and wine from our farm and local farmers. Itan keros restaurant is the best place in Mani to meet friends and taste local food
Η κριτική γράφτηκε 9 Σεπτεμβρίου 2021 μέσω κινητής συσκευής

Το λογια ειναι περιττά για το συγκεκριμένο μαγαζι, οτι δοκιμασαμε ηταν απλα εξαιρετικό. Παραγγειλαμε την πρασινη σαλάτα με μελι και μουστάρδα, την σφελα, την μακαροναδα μουλωχτη και την σταβλισια χοιρινή μπριζόλα που ειναι για 2 άτομα.. Πραγματικα οι γευσεις ηταν οτι καλύτερο!!! Το προσωπικό ευγενεστατο και η πορτοκαλοπίτα που μας κερασαν ονειρο.. Θα χασετε αν δεν το επισκεφθείτε... Υ. Γ μέναμε μονεμβασια αλλα μειναμε τοσο ευχαριστημένοι που θα ξαναπαμε μεχρι να τελειώσουν οι διακοπές μας...

1  Ευχαριστούμε, Xaritini G

Η κριτική γράφτηκε 6 Σεπτεμβρίου 2021

Πηγαίνουμε πολλά χρόνια στην περιοχή και στο συγκεκριμένο εστιατόριο κάτι τύχαινε και δεν είχαμε την ευκαιρία να καθίσουμε. Μας άρεσε η ιδέα ότι ο χώρος του εστιατορίου είναι απομονωμένος από το θόρυβο του δρόμου και διαθέτει χώρο στάθμευσης. Αυτή τη φορά πήγαμε, μας άρεσε πάρα πολύ, ζητήσαμε κράτηση ξανά για το επόμενο βράδυ αλλά δυστυχώς ένα άσχημο με κακή εξέλιξη περιστατικό μας ανάγκασε να επιστρέψουμε στην Αθήνα. Πήγαμε μεσημέρι στον πολύ όμορφο εξωτερικό χώρο, το προσωπικό είναι εξυπηρετικό, κατατοπιστικό και ευγενικό. Πιστεύουμε πως μια μεγάλη παρέα θα μπορέσει να δοκιμάσει πολλές περισσότερες διαφορετικές γεύσεις από ένα κατάλογο με πολύ ενδιαφέρον. Δοκιμάσαμε παραλλαγή τσιγαριαστά χόρτα (ιδιαίτερο), carpaccio από σύγκλινο Μάνης, μελιτζανοσαλάτα (εξαιρετική), μπριζόλα μοσχαρίσια και κρέας βραστό (το οποίο για το δικό μας στομάχι ήταν κάπως βαρύ). Το γλυκό που μας κέρασαν στο τέλος ήταν επίσης ιδιαίτερο. Παρά το γεγονός που μας υποχρέωσε να επιστρέψουμε εσπευσμένα κατά συνέπεια να ακυρώσουμε την κράτηση της επόμενης ημέρας, σε πρώτη ευκαιρία θα το επισκεφτούμε ξανά για να δοκιμάσουμε και άλλες ιδιαίτερες προτάσεις του καταλόγου. Για τις δικές μας προτιμήσεις, το εστιατόριο είναι λόγος επίσκεψης στην περιοχή καθώς θα θέλαμε να τιμήσουμε και την κάβα με τα κρασιά που διαθέτει.

Ημερομηνία επίσκεψης: Αύγουστος 2021
1  Ευχαριστούμε, LoukasPap
Η κριτική γράφτηκε 5 Σεπτεμβρίου 2021

Ένα από τα καλύτερα αν όχι το καλύτερο εστιατόριο στην Μανη.ο εξωτερικός χώρος παίρνει βελτίωση αλλά από γεύσεις καθαριότητα εξυπηρέτηση κ αναλογία τιμής ποιότητας βάζω ένα 10'

Ευχαριστούμε, gato g
Η κριτική γράφτηκε 2 Σεπτεμβρίου 2021

Πολύ καλό εστιατόριο. Ποιότητα καλές τιμές περιβάλλον τέλειο. Προσωπικό ευγενέστατη και το μόνο πού τηρεί τις αποστάσεις για τον ιό από όσα επισκέφτηκα στην Μάνη. Το συστήνω ανεπιφύλακτα.

Ευχαριστούμε, Afroditi K
Η κριτική γράφτηκε 27 Αυγούστου 2021

Απολαμβάνεις το γεύμα σου συνοδευόμενος από μέλισσες και σφήγκες (κάνανε βέβαια το κόλπο με τον καφέ αλλά...). Πεντακάθαρες τουαλέτες. Γρήγορη εξυπηρέτηση και πολύ φιλικό κι ευγενικό το προσωπικό. Πιάτα με περίεργους γευστικούς συνδυασμούς που σπάνια τους συναντάς. Οι μερίδες αναλογούν στην τιμή. Δεν υπήρχε κέρασμα.

Ημερομηνία επίσκεψης: Αύγουστος 2021
Ευχαριστούμε, kikakate

'Ηταν Καιρός: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Αρεόπολη, Περιοχή Λακωνίας
Αρεόπολη, Περιοχή Λακωνίας

Λιμένι, Περιοχή Λακωνίας
Λιμένι, Περιοχή Λακωνίας

'Ηταν Καιρός: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!