“Απαράδεκτη συμπεριφορά του ιδιοκτήτη”
Κριτική για: Πιπεριά

Πιπεριά
Επιλογές δείπνου: Αργά τη νύχτα, Δείπνο, Κρατήσεις
Επιλογές δείπνου: Αργά τη νύχτα, Δείπνο, Κρατήσεις

Σήμερα 1 Νοεμβρίου στις 2:30 το μεσημέρι επισκεφτηκαμε το εν λόγο κατάστημα παρέα 10 ατόμων με 5 μοτοσυκλέτες.Επειδή δεν γνωρίζαμε εάν είναι ανοιχτό κάναμε πρόσβαση με την μια από της 5 μηχανές προς το κατάστημα για να δούμε εάν είναι ανοιχτό ώστε να δούμε πως θα καθίσουμε λόγο covid. Το μόνο που αντιμετωπισαμε από τον ιδιοκτήτη ήταν αγένεια,και πολύ άσχημη αντιμετώπιση προς Εμένα και την σύζυγο μου, απλά απαράδεκτος με τον τρόπο που μας μίλησε επειδή κάναμε πρόσβαση μέσα στο χωριό με την μοτοσυκλέτα ώστε να δούμε αν είναι ανοιχτά και σαν δεύτερη φάση να συνεννοηθούμε για τα άτομα κλπ ενώ δεν υπήρχε κάποια ταμπέλα που να το απαγορεύει όπως μας είπε να μπούμε εκεί και άρχισε να μας φωνάζει ότι είναι μεσημέρι και ότι ενοχλούμε και τέτοιες ανακρίβειες γενικά. το μόνο που κατάφερε ήταν να κάνουμε αναστροφή και να φύγουμε,οσο για τις αποστάσεις και χρήση μάσκας δεν υπήρχαν ούτε από τον ίδιο αλλά από ότι είδα ούτε από κανένα από το προσωπικό του!!! Επειδή είναι η 3 φορά που επισκέπτομαι εγώ το κατάστημα και για αυτό το προτείνα και στα υπόλοιπα 8 άτομα που είχαν έρθει μάλιστα από Ιταλία και σαντορινη διακοπές στο νησί μας και είναι συνεργάτες μου chef μιας και βρεθήκαμε από το Ηράκλειο εκεί για 2 μέρες σαν εκδρομή. Το να έχεις λοιπον απλά ένα συμπαθητικό φαγητό όπως πολλά μαγαζιά στην περιοχή και όχι κάτι το τοσο ιδιαίτερο δεν σημαίνει ότι μπορείς να φερεσε έτσι σε κανένα και να νομίζεις ότι σου ανήκει όλο το χωριό ώστε να κάνεις απαγόρευση να περάσω από εκεί για να μην ενοχληθεί η βολή σου και μην σου φάνε το πάρκινγκ για τα κασόνια με της μπύρες κλπ που είχες έξω στον δρόμο και το δικό σου μεταφορικό μέσο παρκαρισμένο Συγχαρητήρια λοιπον στον κύριο.. Να χαίρετε το μαγαζί του λοιπόν όσο το έχει ακόμα..καλό θα ήταν να σεβόμαστε λοιπόν και τους πελάτες μας που χάρη σε αυτούς κρατάμε τα καταστήματα μας ανοιχτά ακόμα.και όλα αυτά στα λέω σαν ιδιοκτήτης 6 εστιατορίων σε Κρήτη Σαντορίνη και Bolognia στην ιταλια..

Ημερομηνία επίσκεψης: Νοέμβριος 2020
1  Ευχαριστούμε, 81.177

Η κριτική γράφτηκε 18 Σεπτεμβρίου 2020

Το φαγητό καλό. Όμως η εξυπηρέτηση, σκέτη απογοήτευση.Μας αντιμετώπισαν ως αρπαχτή, και στο τέλος δε μας έκοψαν κακονική απόδειξη ,γεγονός που πήγαν να το καλύψουν με κουτοπονηριά, κάνοντας μας να αισθανθούμε και ανόητοι...Φαγητό νόστιμο βρίσκεις σε πολλά μέρη. Αυτό από μόνο του δε φτάνει. Κρίμα την ωραία θέα.

Ευχαριστούμε, 335katerinav
Η κριτική γράφτηκε 1 Σεπτεμβρίου 2020

Αν βαθμολογούσα μόνο το φαγητό θα του έδινα άριστα. Οι γεύσεις γνήσιες, οι συνταγές πρωτόγνωρες, η εξυπηρέτηση γρήγορη, οι τιμές φυσιολογικές.

Ο χώρος μέτριος -εκτός αν εξαιρέσουμε τα τρία τραπέζια της βεράντας.

Δεν είμαι σίγουρος αν πλήρωνα με μετρητά την τιμή που προέκυπτε από το χειρόγραφο μπακαλοντέφτερο, αν θα μου εξέδιδαν τελικά φορολογική απόδειξη. Με κάρτα όμως ήταν υποχρεωμένοι.

Δυστυχώς, έλλειψη μάσκας (λόγω Covid-19) ήταν καθολική και για τους ιδιοκτήτες και για τους σερβιτόρους.

Ευχαριστούμε, Nikolaos P
Η κριτική γράφτηκε 16 Αυγούστου 2020

Δυστυχώς, το μαγαζί είναι κακό. Το σέρβις απαράδεκτο κυριολεκτικά. Καθίσαμε στις 9 και τα πρώτα ήρθαν στις 11. Οι σερβιτόροι αγενείς. Πολύ φασαρία, άσε που νόμισα ότι ήμουν στα μπουζούκια! Εννοείται όχι απόδειξη και ο ιδιοκτήτης που θέλησε να μας κεράσει τα ποτά για την ταλαιπωρία, μας κορόιδεψε τελικά, αφού ο λογαριασμός ήταν μεγαλύτερος ακόμη κι αν συμπεριλαμβάνει τα ποτά! Τέλος, στην covid εποχή μας, ουδείς σερβιτόρος ή προσωπικο κουζίνας φορούσε μάσκα, ο δε συνωστισμός στα τραπέζια ξεπερνούσε κάθε ανοχή! Όχι, γιατί να πάτε?

1  Ευχαριστούμε, MariaVour1970
Ο/η fanise2015, Owner του Πιπεριά, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 18 Αυγούστου 2020

Ευχαριστούμε πολύ για το κόπο που κάνατε για να μας αξιολογήσετε!Δυστυχως για εσάς κ ευτυχώς για εμάς οι ημέρες αυτές είναι γιορτινές κ είναι φυσικό το μαγαζί να είναι γεμάτο,εξού και η φασαρία!Οι σερβιτόροι ήταν και είναι πάντα διαθέσιμοι να σας εξυπηρετήσουν με χαμόγελο και ποτε με αγένεια!Τα φαγητά μας δεν είναι έτοιμα και θέλουν προετοιμασία για αυτό πάντα ζητάμε την κατανόηση των πελατών μας!
Θα σας παρακαλούσαμε την επόμενη φορά που θα μας κάνατε κριτική το κείμενο σας να είναι ευανάγνωστο!
Ευχαριστούμε πολύ!

Η κριτική γράφτηκε 28 Ιουλίου 2020

Μέσα στο χωριό Πεύκοι με θέα την Κρητική φύση αυτό το μικρό εστιατόριο ξεχωρίζει για μια συνολική τοπική γαστρονομική εμπειρία.
Με σεβασμό στην παράδοση, στα τοπικά υλικά και το αγνό ελαιόλαδο, θα απολαύσετε ένα γκουρμέ ταλαγάνι, ασκολίμπρους με αρνάκι , ιμάμ με κεφτεδάκια, και την υπέροχη "παράξενη" σαλάτα. Στο τέλος μοναδική αρωματισμένη ρακί με φρούτα. Τιμές λογικές.

2  Ευχαριστούμε, Vassiis_Crete

Πιπεριά: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Μακρύ Γιαλός, Νομός Λασιθίου

Πιπεριά: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!

$USD
Ελλάδα
© 2020 TripAdvisor LLC Με την επιφύλαξη όλων των νόμιμων δικαιωμάτων.