“Όχι αυτό που περίμενα”
Κριτική για: Στα Φυσ'αέρα

Στα Φυσ'αέρα
Η κριτική γράφτηκε 14 Ιουλίου 2021 μέσω κινητής συσκευής

Πολύ ευγενικό το προσωπικό με διάθεση για να σε εξυπηρετήσει. Πήγαμε στο εστιατόριο λόγω των κριτικών που είδαμε. Δεν ξετρελαθηκαμε με κάτι. Το κολοκύθιαστο δεν μας άρεσε ιδιαίτερα. Τα κυρίως ήταν εντάξει. Ίσως είχα υψηλότερες προσδοκίες. Στα συν ότι είχε ζυμωτό ψωμί.

Ευχαριστούμε, Olgalgg

Η κριτική γράφτηκε 23 Ιουνίου 2021 μέσω κινητής συσκευής

Για ψαγμένους το συγκεκριμένο εστιατόριο. Φτάσαμε απόγευμα για να γευματισουμε, με κατάλογο για τα πιάτα ημέρας. Επιλέξαμε γεμιστά ζυμαρικά με ντοματα, σπανάκι και μυζηθρα, συκώτι στο τηγάνι το οποίο ηταν πεντανοστιμο, κολοκυθάκια τηγανιτα, λουκάνικα τηνιακα. Ήσυχος χώρος, πολύχρωμος, ευγενεστατο προσωπικό, πολύ καλό σέρβις και στο τέλος κέρασμα ο κλασικός χαλβάς με σουλτανινα.

Ευχαριστούμε, costas s
Η κριτική γράφτηκε 15 Ιουνίου 2021

Προσπαθώντας να ανακαλύψω την ενδοχώρα του νησιού, άκουσα για το συγκεκριμένο μαγαζί. Τρομερά μαγειρευτά, σαλάτες απίστευτες. Δοκιμάστε σαλάτα με τριμμένο κολοκύθι και χοιρινό με βασιλικό και σαγανάκι με παστουρμά!! Τι πιάτα ήταν αυτά!!! Απίστευτα...Θα ξανάρθω και θα ξαναγράψω ξανά και ξανά για τις μοναδικές γεύσεις που δοκίμασα!!

Ευχαριστούμε, _Y3083DN
Η κριτική γράφτηκε 15 Ιουνίου 2021

Εντελώς τυχαία ανακαλύψαμε το συγκεκριμένο ταβερνάκι. Μικρό, πανέμορφα διακοσμημένο σε ένα μικρό ορεινό χωριουδάκι...Όσο για το φαγητό του...ήταν απλά τέλειο. Ότι και να δοκιμάσαμε από τις σαλάτες μέχρι τα μαγειρευτά του μας άρεσαν πάρα πολύ. Ο ιδιοκτήτης φιλικότατος και τρομερά φιλόξενος. Θα σας επισκεφτούμε πάλι τον Ιούλιο!! Ευχαριστούμε πολύ

1  Ευχαριστούμε, _G594JA
Η κριτική γράφτηκε 14 Ιουνίου 2021

Διαβάζοντας θετικά σχόλια πήραμε χθες την λάθος απόφαση να βρεθούμε στο συγκεκριμένο μαγαζί. Τα πιάτια δεν έχουν κάτι το ιδιαίτρρο να προσφέρουν ....αλλά οι μύγες που υπάρχουν παντού μάλλον έστειλαν τα παιδιά μου στο παιδίατρο με τροφική δηλητηρίαση ! Δυστυχώς ήταν η πρώτη απόδραση του καλοκαιριού και μας χάλασε τις ημέρες ξενασιάς που θέλαμε τόσο πολύ να ζήσουμε. Επίσης στην τουαλέτα δεν υπήρχε ούτε χαρτί, ούτε σαπούνι !!! Covid free !!! Επειδή επισκέφτομαι το νησί κάθε χρόνο σίγουρα δεν θα ξανα περάσω.... και δίνω μια απλή συμβουλή στον ιδιοκτήτη "τον πελάτη δεν τον θες για μια φορά '!!!

Ευχαριστούμε, fei2016
Ο/η marykate2015, Άλλο του Στα Φυσ'αέρα, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 25 Ιουνίου 2021

Απογοητευτικό κυρία μου...!
Μετά από 400 κριτικές στο tripadvisor βρίσκομαι στην δυσάρεστη θέση να απαντήσω σε κάποιον για πρώτη φορά. Η άποψη κάθε πελάτη είναι σεβαστή και πολλές φορές μας κάνει να δούμε ατέλειες στη δουλειά και στο χώρο μας που αν είμαστε ευσυνείδητοι μας κάνουν καλύτερους διορθώνοντας τες.
Αυτό όμως με εσάς ξεπερνάει κάθε όριο. Με πήρατε τηλέφωνο και με ενημερώσατε για το τι σας είχε συμβεί. Σεβαστό, ευχαριστώ και μπράβο σας. Αφού έκανα ενδελεχή έλεγχο στα πάντα...όμως στα πάντα, σας πήρα τηλέφωνο για να σας ενημερώσω και να μάθω την πορεία της μίας από τις 2 κόρες σας όπως με ενημερώσατε. Δεν απαντήσατε στις κλήσεις μου ποτέ! Αντ' αυτού πήρατε την απόφαση να γράψετε δημοσίως κάτι που προσβάλλει την δουλειά, την αξιοπρέπεια και την προσπάθεια πολλών ετών. Έχοντας μία κόρη στην ηλικία της κόρης σας, έχω τεράστια ευσυνειδησία, ειδικά όσον αφορά τα παιδιά, όχι ότι αδιαφορώ για τους υπολοίπους. Ό,τι γράψατε είναι ανακριβές, αναληθές και τέλος κακόβουλο για αυτό και μπαίνω στην διαδικασία να απαντήσω. Δεν μπορείτε ελαφρά την καρδία να παίζετε με το ψωμί και την αγωνία για επιβίωση του καθένα από εμάς. Στο μαγαζί μου υπάρχουν αντισηπτικά παντού...παντού όμως!! Από το τραπέζι σας, το wc, το ταμείο κτλ. Λειτουργούμε με μάσκες, γάντια, self test κτλ. Όσο για τις μύγες...την περίοδο του Ιουνίου που ήσασταν στο νησί και γενικά την αρχή αυτού του καλοκαιριού...απλά λόγω κακοκαιρίας και καιρικών συνθηκών ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΜΥΓΕΣ! Πόσο μάλλον αυτό που περιγράφετε. Πάρα αυτά σε ένα χωριό στην εξοχή δεν ευθύνεται κάποιος εάν υπάρχουν στο χώρο 2 μύγες, 2 κουνούπια, μία μέλισσα ή ένα αδέσποτο γατάκι, είναι απλά φυσιολογικό. Στο μαγαζί ήρθατε 15:00-15:30 το απόγευμα. Θέλετε να μας πείτε ότι δεν φάγατε τίποτα, δεν πήρατε πρωινό, δεν ήπιατε κάτι και ότι αυτό που προκάλεσε ότι προκάλεσε οφειλόταν σε εμάς...δε νομίζω! Κανείς δεν έπαθε τίποτα, πόσο μάλλον εσείς που από τους 4 μόνο η μία σας κόρη είχε πρόβλημα. Για ότι σας συνέβη σας συμπονώ αλλά ψάξτε αλλού.
Σαν μαγαζάτορας σας συμβουλεύω να είστε πιο προσεκτική με τις δημόσιες δηλώσεις σας. Σαν άνθρωπος σας συμβουλεύω να μην παίζετε με το ψωμί και την ανάγκη των άλλων. Δε νομίζω μετά από τόσους δύσκολους μήνες κλειστοί, να πιστεύετε ότι είχε κάποιος από εμάς την διάθεση να μπούμε σε μία τέτοια περιπέτεια για λίγα ευρώ...για ποιο λόγο; Τέλος σαν πατέρας καλά κάνετε και προσέχετε τα παιδιά σας, και εύχομαι να είναι πάντα καλά σε όλη τους τη ζωή και να τα δείτε μια μέρα όπως ποθείτε όπως εύχομαι και εγώ για το δικό μου παιδί! Και τέλος κάτι για τους συναδέρφους μου εστιάτορες και όχι για τους μελλοντικούς πελάτες που θα δουν όλο αυτό! Προσοχή μεγάλη αγαπητοί συνάδερφοι σε όλα. Προσοχή στις κουζίνες σας, στα WC, στους χώρους, στα προιόντα που χρησιμοποιούνται! Μπορεί να μπλέξετε από το πουθενά σε περιπέτειες και να μην φταίτε! Το χειρότερο είναι ότι μπορεί να μπλέξετε άλλους! ( και μην ξεχνάμε την καλή φήμη του νησιού μας). Όπως είπε η κυρία θα είναι εδώ και του χρόνου...και πολλές άλλες τέτοιες κυρίες. Προσοχή...τον καλύτερο μας εαυτό! Για εμάς, τις οικογένειες μας, το νησί μας.
Οι καλοί δεν χάνονται ποτέ!
Με εκτίμηση

Στα Φυσ'αέρα: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Τήνος, Κυκλάδες

Στα Φυσ'αέρα: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!