“ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ”

Ταβέρνα Ο Λεφτέρης
Επιλογές δείπνου: Κρατήσεις
Επιλογές δείπνου: Κρατήσεις
Η κριτική γράφτηκε 11 Ιουλίου 2021

Πολύ υπερεκτιμημένο μαγαζί... δυστυχώς παρά τα λεφτά που πληρώσαμε δεν μείναμε ευχαριστημένοι. Απορώ πραγματικά και μόνο που το συγκεκριμένο εστιατόριο βρίσκεται στην λίστα με τα καλύτερα. Από πού να αρχίσω... Καταρχάς παραγγείλαμε μισό κιλό αρνίσιο μπουτάκι. Όταν ήρθε το πιάτο, η μερίδα μας φάνηκε τεράστια. Στο τέλος, στον λογαριασμό είδαμε πως μόνο μισό κιλό δεν ήταν αυτό που μας σέρβιραν. (Ήταν τελικά 1 κιλό) επομένως, φυσικό είναι να ανέβηκε και το κόστος . Δηλαδή αν είναι σε κάθε πελάτη να σερβίρουν διαφορετική ποσότητα από την οποία επιθυμεί και να του την χρεώνουν πανάκριβα....Πραγματικά δεν ξέρω τι άλλο να πω... Μείναμε πολύ δυσαρεστημένοι.Επισης, δεν υπήρχε και ιδιαίτερη ποικιλία πιάτων.

Ημερομηνία επίσκεψης: Ιούλιος 2021
Ευχαριστούμε, H4090HDsofia

Η κριτική γράφτηκε 10 Ιουλίου 2021

Πολυ καλη ποιοτητα φαγητου.Πολυ καλο σερβις και ευγενικοι ανθρωποι ολοι. Φοβερη η αυλη με την τεραστια καρυδια καταμεσης!! Το συνιστω ανεπιφυλακτα !!

Ημερομηνία επίσκεψης: Ιούλιος 2021
Ευχαριστούμε, 971christoss
Η κριτική γράφτηκε 29 Αυγούστου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί παρόλο που η Νάξος έχει τα δικά της υπέροχα ντόπια προιόντα, τα περισσότερα εστιατόρια της προσφέρουν φαγητό κάτι ενδιάμεσο του μέτριου προς το καλό, αλλά όχι καθαρά καλό!
Παραγγέλνεις σε ψαροταβέρνα ένα φρεσκότατο ψάρι σχεδόν ενός κιλού και στο σερβίρουν σε μια πιατέλα με φουλ πατάτες, ρύζια, λαχανικά λες και σου βάζουν συνοδευτικά σε τσιπούρα ιχθυοτροφείου!
Πας σε παραδοσιακή χασαποταβέρνα σε ορεινό χωριό που ναι μεν έχει καλά κρεατικά αλλά ξενερώνεις όταν σου φέρνουν χιλιοχρησιμοποιημένα πιάτα, μαχαιροπήρουνα και ποτήρια με χαρακιές απ την πολυκαιρία!

Γι αυτό γράφω ότι αυτό το εστιατόριο είναι σημείο αναφοράς για τα εστιατόρια της Νάξου.
Κάθεσαι σε ένα καθαρό χώρο κάτω απ τη σκιά μιάς υπέροχης βελανιδιάς, σε σερβίρουν με ευγένεια σε πεντακάθαρα σερβίτσια, φαγητό/κρασί υπέροχο, μερίδες αυτό που πρέπει, κουζίνα αν κοιτάξεις μέσα απ τη προστατευτική τζαμαρία χειρουργείο στην καθαριότητα.
Ο λογαριασμός που καλείσαι να πληρώσεις για την ποιότητα και τη γευστικότητα των εδεσμάτων που έφαγες λογικός, μάλλον υποτιμημένος.

´ Σημείο αναφοράς ´ ...

Ευχαριστούμε, 426dimc
Η κριτική γράφτηκε 18 Αυγούστου 2020

Δυστυχως παρα τα λεφτα που πληρωσαμε, και δεν ηταν και λιγα, δεν χορτασαμε..Κατα την γνωμη μου η σχεση τιμης και ποσοτητας ειναι δυσαναλογη..Το μονο πιατο το οποιο δεν δοκιμάσαμε αλλα ισως να αξιζει( καθοτι το ειδαμε απο διπλανα τραπεζια) ειναι το μπιφτεκι του Λευτερη.Γενικοτερα μια απογοητευση...

Ευχαριστούμε, Evakostis
Η κριτική γράφτηκε 16 Αυγούστου 2020

Μπιφτέκι γεμιστό από άλλο πλανήτη.. όλα τα κακα σχόλια που διαβάζω δεν αφορούν στο φαγητό... Αλλά στη συμπεριφορά του προσωπικού που εγώ τη βρήκα μια χαρά και τέλεια.το φαγητό με ενδιαφέρει βασικά σε μια ταβέρνα.δε θα πιάσω φιλίες με τους σερβιτόρους.απιστευτα πίατα. Απίστευτη ποιότητα σε όλα του.αψογος επαγγελματισμός.σέβονται το πελατη τους.ισως να βρείτε αλλού φθηνότερα κι μεγαλύτερες μερίδες.. Αλλά να μη τρώγονται...ετσι τη πάτησα όταν είπα να πάω αλλού για πιο φθηνά.Λευτέρης και μόνο για μένα.

2  Ευχαριστούμε, Maria Z

Ταβέρνα Ο Λεφτέρης: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Απείρανθος, Νάξος
Απείρανθος, Νάξος

Ταβέρνα Ο Λεφτέρης: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!