Η κριτική έγινε: 26 Αυγούστου 2016 μέσω κινητής συσκευής

Καταπληκτική θέα όλα τα δωμάτια, τσακούζι, μεγάλη πισίνα μπροστά στη θάλασσά, πεντακάθαρα, χαμόγελο κι εξυπηρέτηση, εξωτερικό γυάλινο ασανσέρ, ησυχία, στο τέλος του χωριού της Αγίας Ευφημίας. Το οδικό δίκτυο στο νησί είναι ικανοποιητικό.

Ημερομηνία διαμονής: Αύγουστος 2016
Ευχαριστούμε, Panagiota A
Η κριτική έγινε: 29 Ιουλίου 2016 μέσω κινητής συσκευής

Είναι το καυτερό απλά !!!
Ότι κι να πω θα είναι λίγο !!!
Ήμασταν μαζί με το μωρό όπου δεν του έλειψε απόλυτος τίποτα . Ότι ήθελα το είχα σε δευτερόλεπτα στη πόρτα μου.
Παρά πολύ καθαρό και το προσωπικό ευγενέστατο . Και του χρόνου να είμαστε καλα!!! Ευχαριστούμε παρά πολύ !!!
Δημήτριος και Μαριαελενα Κόλλια !!!

Ημερομηνία διαμονής: Ιούλιος 2016
1  Ευχαριστούμε, MariaelenaC3
Η κριτική έγινε: 8 Οκτωβρίου 2012

Μείναμε τέλος Ιουνίου. Θαυμάσιο ξενοδοχείο ήσυχο και με υπέροχη θέα. Προτείνεται για όσους επιζητούν χαλάρωση και ηρεμία. Αρκετά μεγάλοι χώροι όμορφα διακοσμημένοι. Οικογενειακό περιβάλλον και όμορφη παραλία.

Ημερομηνία διαμονής: Ιούνιος 2012
Ευχαριστούμε, mariagAthens
Η κριτική έγινε: 21 Σεπτεμβρίου 2011

Στο ξενοδοχείο μείναμε μέσα με τέλη Αυγούστου. Όλα ηταν υπέροχα, το χωριό της Α. Ευφθημίας πανέμορφο με ωραίες πεντακαθαρες παραλιες! Απο το ξενοδοχείο μείναμε απολυτα ευχαριστημενοι, το δωματιο μας ειχε πανεμορφη θεα στη θαλασσα, ευρυχωρο και καθαρο.. Το φαγητο αρκετα νοστιμο και το προσωπικο φιλικο! Η παραλια του Μυρτου μολις λιγα λεπτα με το αυτοκινητο αξιζε πραγματικα η διαδρομη! Ηταν πραγματικα απο τις ομορφοτερες διακοπες μας κ ελπιζουμε να επιστρεψουμε συντομα ξανα!

Ημερομηνία διαμονής: Αύγουστος 2011
Ευχαριστούμε, Xrysa P
Η κριτική έγινε: 2 Σεπτεμβρίου 2011

Μειναμε το τελευταιο δεκαημερο του Ιουλιου στην βιλλα Αφροδιτη με την δικια της πολυ ομορφη πισινα και κανενα αλλο κτηριο μπροστα της. Απο θεα ηταν υπεροχα,εβλεπε την πανεμορφη θαλασσα κ το χωριο της Αγιας Ευφημιας. Το δωματιο δεν ηταν κατι το ιδιαιτερο ομως ηταν αρκετα ευρυχωρο και με μεγαλο μπανιο.Το aircondition ησυχο και δε μας ενοχλησε καθολου παρολο που το ειχαμε αναμενο κατα τη διαρκεια της νυχτας. Αυτο που παρατηρησα ειναι οτι σαν ξενοδοχειο γενικα εχει ακομα ελειψεις.Για παραδειγμα στο δωματιο δεν ειχε καταλογο με το αν και τι μπορεις να παραγγειλεις για φαγητο και οταν πηραμε την reception να ρωτησουμε χρειαστηκαν 15 λεπτα για να μας πουν οτι μπορουμε να φαμε 2 διαθεσιμα μαγειρευτα πιατα.Κατοπιν συνομιλιας με τους ιδιοκτητες μετα μαθαμε οτι το εστιατοριο ηταν κλειστο(λογω περασμενης ωρας-κατι που δε μας ανεφερε η reception) αλλα ηταν προθυμοι να μας ετοιμασουν κατι γιαυτο και καλεσαν τον μαγειρα.Επισης μας πληροφορησαν οτι θα μπορουσαν να ετοιμασουν περα απο τα μαγειρευτα και τα κλασικα club sandwich και καποια απλη μακαροναδα.

Στο θεμα χωρου ομως εξω απο το δωματιο,πισινα και αυλιτσα ηταν πραγματικα παραδεισος.Μια εξαρετικα καλοφτιαγμενη πισινα με μαρμαρο και ψηφιδοτο και ενα ευρυχωρο πλακοστρωτο με κουνια και ξαπλωστρες καθως και τραπεζι με καρεκλες.Οσο αφορα το κεντρικο κτιριο του ξενοδοχειου ειχε και εκεινο τις ελειψεις του ισως λογω του συντομου διαστηματος λειτουργιας του.Το εστιατορειο δεν ειχε τυπωμενο μενου ενω ποτα,αναψυκτικα,καφεδες και φαγητα ηταν ολα υπερτιμημενα.Παρολα αυτα ο σεφ εκανε φιλοτιμες προσπαθειες και αρκετα καλα φαγητα με φαντασια οταν χρειαζεται (μας εφτιαξε μια πολυ νοστιμη τουρτιτσα μεσα σε ελαχιστα λεπτα για τα γενεθλια μου).
Το προσωπικο γενικα ηταν ευγενικο,εξυπηρετικο αλλα...απειρο.

Οσο αφορα τα παραπονα καποιων για τα πολλα σκαλια,περαν του οτι υπηρχε παρκινγκ και μπροστα στη ρεσεπτιον και πανω απο τα τελευταια δωματια (για να εξυπηρετησει τους επισκεπτες των ψηλοτερων δωματιων) ειχε και την επιλογη να σε παει καποιος απο το ξενοδοχειο με το αυτοκινητο του στο δωματιο σου. Σιγουρα πολλοι δε νιωθουν ανετα να το κανουν αλλα οι ιδιοκτητες πραγματικα επεμεναν να εξυπηρετησουν.Συμφωνα με τους ιδιους,συντομα θα μπει τελεφερικ που θα συνδεειολα τα δωματια με τη reception και τη πισινα,ακομα και τα πιο απομακρα (που εχουν ομως και τη καλυτερη θεα).

Το πρωινο ηταν αρκετα καλο και φρεσκο με κακους ομως χυμους.Γενικα το χωριο (και κατ'επεκταση και το ξενοδοχειο) ειχε πολλες μελισσες που γινοταν ενοχλητικες.Απ΄οτι μας ειπαν δοκιμασαν τα παντα για να τις διωξουν αλλα ειναι γενικο το φαινομενο φετος στο νησι.Φαγαμε βραδυνο στο εστιατορειο του ξενοδοχειου και ηταν αρκετα καλο. Επισης πηραμε και 2 φορες club sandwich στο δωματιο και ηταν και αυτα νοστιμα.

Οι καθαριστριες ηταν λιγο απογοητευση.Ετυχε να ειμαστε 2 φορες στο δωματιο οταν καθαριζαν (και μια που αρνηθηκαμε να καθαρισουν) και δε σκιζονται ιδιαιτερα να το καθαρισουν σωστα. Θα περιμενα κατι καλυτερο,ειδικα στις βιλλες που ειναι σχετικα ακριβες.Πισω απο τους καναπεδες ειχε καιρο να περασει σκουπα ενω το μπανιο μετα τη καθαριοτητα τους μυριζε χειροτερα απο πριν.

Γενικα το νησι δεν εχει πολλα πολυτελη ξενοδοχεια. Παρολα αυτα το Kefalonia Bay Palace ηταν πολυ καλοφτιαγμενο και σε γενικες γραμμες εξαιρετικο.Μειναμε ενθουσιασμενοι παρα τα παραπονακια μας που ομως φροντιζαμε να αναφερουμε στους πολυ καλους και φιλοτιμους ιδιοκτητες.Ισως ενας καλος μανατζερ θα βοηθουσε στο να οργανωθει και να γινει ΤΕΛΕΙΟ.

Το νησι ειναι πολυ ωραιο,με ωραιες θαλασσες.Χρειαζεται ομως αυτοκινητο και για τις θαλασσες αλλα και για το ξενοδοχειο.

Συνοψιζοντας,οι διακοπες μας εκει ηταν υπεροχες,χαλαρωτικες και σιγουρα αν γυρνουσαμε στη Κεφαλονια θα ξαναπηγαιναμε.

Ημερομηνία διαμονής: Ιούλιος 2011
2  Ευχαριστούμε, jolieioak