Travelocity
Priceline
Orbitz.com
ZenHotels.com179 $
Η κριτική έγινε: 14 Ιουνίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Παρα πολυ καλο ξενοδοχειο με πολυ καλο φαγητο πολυ καλες εγκαταστασεις. Αν και δυσκολευτικαμε να το βρουμε αξιζε το κοπο. Value for money 100%. Το προσωπικο ηταν ευγενεστατο ειδικα η Σοφια με τα υπεροχα ματια. Αψογη στο σερβις και παρα πολυ ευγενικη. Σας το προτεινω ανεπιφυλακτα.

Ημερομηνία διαμονής: Μάιος 2018
Ευχαριστούμε, travellerfromrussia8
Ο/η Lti A, Guest Relations Manager του Sentido Asterias Beach Resort, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 7 Ιουλίου 2018
Μετάφραση Google

Dear DinaVra,

We highly appreciate your positive comments about our staff,
that work together in order to make our guests feel unique
We will of course transfer your compliments to the the whole staff and especially to Sofia.
We hope to have the chance to accommodate you as well in the near future again.

Kind regards

Your lti Asterias Management Team

Η κριτική έγινε: 18 Σεπτεμβρίου 2017

Μπράβο! Πολύ καλό!!! Πολύ ωραίο φαγητό, χαμογελαστό προσωπικό και πολύ καλή εξυπηρέτηση!!! Αξίζουν επίσης συγχαρητήρια και στον F&B!!! Πολύ καλή δουλειά! Αξίζει πραγματικά να πάτε! Συνεχίστε έτσι!!! Και πάλι μπράβο!!

Ημερομηνία διαμονής: Ιούλιος 2017
  • Τύπος ταξιδιού: Ταξίδι με φίλους
Ευχαριστούμε, peleni24
Ο/η Lti A, Guest Relations Manager του Sentido Asterias Beach Resort, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 23 Σεπτεμβρίου 2017

Αξιότιμη Ελευθερία Κ,

Θέλουμε να σας ευχαριστήσουμε θερμά που επιλέξατε το ξενοδοχείο μας για την διαμονή σας στο νησί των Ιπποτών, όπως επίσης και για τον χρόνο που αφιερώσατε
για να μοιραστείτε τις εμπειρίες σας στο lti Asterias Beach Resort με τους υπόλοιπους επισκέπτες του TripAdvisor.
Είμαστε ιδιαίτερα ευτυχής με το γεγονός ότι απολαύσατε τη διαμονή σας μαζί μας.

Τα προσωπικό και η διεύθυνση του ξενοδοχείου μας σας ευχαριστεί εγκάρδια για τα καλά σας λόγια και θα χαρούμε πολύ να σας φιλοξενήσουμε και πάλι στο προσεχές μέλλον.

Η κριτική έγινε: 4 Σεπτεμβρίου 2017

Εξαιρετική τοποθεσία, κτιριακές εγκαταστάσεις σχεδιασμένες λειτουργικά, χωρίς να αισθάνεσαι την έκτασή τους, άψογο προσωπικό, ιδιαίτερα ευγενικό και πρόθυμο να παρέχει την ξεκούραση και την άνεση που προσδοκά καθένας στις διακοπές του. Ιδιαίτερα ευχάριστο περιβάλλον για οικογενειακές διακοπές. Σας ευχαριστούμε θερμά!

Ημερομηνία διαμονής: Αύγουστος 2017
Ευχαριστούμε, parastatidou1976
Ο/η Lti A, Guest Relations Manager του Sentido Asterias Beach Resort, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 20 Σεπτεμβρίου 2017

Αξιότιμε parastatidou1976,

Σας ευχαριστούμε εγκάρδια για την τόσο ωραία κριτική που γράψατε για το ξενοδοχείο μας και ιδιαίτερα για το προσωπικό μας.

Ελπίζουμε να μας δοθεί σύντομα και πάλι η ευκαιρία να σας υποδεχθούμε στο ξενοδοχείο μας.

Η κριτική έγινε: 2 Σεπτεμβρίου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Το πρώτο πράγμα που νιώθεις επισκεπτόμενος το ένα λόγω ξενοδοχείο είναι η ζεστασιά και η φιλοξενία του προσωπικού.
Η κυρία Ρένα στη reception, η κύριος Μιχάλης στο πρωινό, η κυρία Σταυρούλα στο εστιατόριο είναι ένα μικρό μόνο μέρος από το προσωπικό που μας έκανε να αισθανθούμε κυριολεκτικά σαν στο σπίτι μας.

Πρόκειται για μια καινούργια ξενοδοχειακή μονάδα η οποία βρίσκεται ακριβώς στην μέση ανάμεσα στην Ρόδο και την Λίνδο (είναι όλα κοντά, 7 πηγές, Φαληράκι, Καλλιθέα, Τσαμπίκα, πεταλούδες, αεροδρόμιο), χτισμένη αρμονικά με το περιβάλλον, με ιδιαίτερα φροντισμένους κοινόχρηστους χώρους με έντονη την αίσθηση της καθαριότητας. Χώροι φτιαγμένοι για ξεκούραση και αναψυχή τόσο για τους ενήλικες όσο και για τα παιδιά.

Ισχυρό σημείο του ξενοδοχείου αποτελλεί και η υψηλού επιπέδου φροντίδα στην παροχή των υπηρεσιών εστίασης. Πλούσιο πρωινό, εντυπωσιακή ποικιλία τόσο στο μεσημεριανό όσο και στο βραδινό. Επίσης το σνακ μπαρ της πισίνας γοήτευσε τα μικρά παιδιά με τις υπέροχες πίτσες αλλά και τα μεζεδάκια γύρου και των δροσιστικών ποτών που προσέφερε! Δεν πρέπει να ξεχάσω και τα κοκτέιλ στο beach bar, ο κύριος Χάρης γνώριζε τα μυστικά τους και τα μοιράστηκε μαζί μας!

Τα δωμάτια ευρύχωρα, διακοσμημένα με διακριτική πολυτέλεια, προσεγμένα κρεβάτια τόσο σε μέγεθος όσο και στην ποιότητα των στρωμάτων, πεντακάθαρα, ενώ τα μπαλκόνια τους προσφέρουν απεριόριστη θέα στις πισίνες αλλά και στην θάλασσα.

Αν ήθελα να επιλέξω σημεία προς βελτίωση θα επέλεγα να επισημάνω την ανάγκη για μεγαλύτερη φροντίδα στις ξαπλώστρες της παραλίας, οι οποίες προσφέρονται δωρεάν, όπως και η ανάγκη αναβάθμισης στις ντουζιέρες της παραλίας οι οποίες είναι και κάπως απομακρισμένες από την περιοχή της πλαζ. Δυσάρεστη εντύπωση προκαλεί , χωρίς να ευθύνεται βέβαια το ξενοδοχείο καθώς υπάρχει απαγορευτική πινακίδα, το φαινόμενο κράτησης ξαπλώστρας τόσο στην πλαζ όσο και στις πισίνες με την γνωστή τακτική της "πετσέτας".

Μας εντυπωσίασε το γεγονός της συνέχισης της προσφοράς των υπηρεσιών του ξενοδοχείου και μετά το check out, του εστιατορείου, του bar, όπως επίσης η δυνατότητα χρήσης ντουζ και η κράτηση των αποσκευών σε φυλασσόμενο δωμάτιο. Δεν θα κρύψω επίσης την ικανοποίησή μου από τον μεγάλο αριθμό Ελλήνων εργαζομένων στην επιχείρηση, που στις μέρες μας το γεγονός αυτό έχει την σημασία του.

Εν κατακλείδι πρόκειται για μια ξενοδοχιακή μονάδα που τιμά και τα πέντε αστέρια της. Συγχαρητήρια!

Ημερομηνία διαμονής: Αύγουστος 2017
2  Ευχαριστούμε, Orotypia
Η κριτική έγινε: 31 Ιουλίου 2017

οι κτιριακές εγκαταστάσεις των δωματίων αλλά και των κοινόχρηστων χώρων είναι πολύ προσεκτικά σχεδιασμένες και σε αρκετή έκταση ώστε να μην νιώθεις ότι βρίσκεσαι σε τόσο μεγάλο ξενοδοχείο. Πολύ ευγενικό προσωπικό, καθαριότητα, πολύ πλούσιο φαγητό.

Ημερομηνία διαμονής: Ιούλιος 2017
Ευχαριστούμε, nikos p
Ο/η Lti A, Guest Relations Manager του Sentido Asterias Beach Resort, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 5 Αυγούστου 2017

Αξιότιμε nikos p,

Σας ευχαριστούμε για την προτίμηση του lti Asterias Beach Resort για τη διαμονή
σας και για το χρόνο που αφιερώσατε για να μοιραστείτε τις εντυπώσεις σας.
Ήταν μεγάλη μας χαρά να διαβάζουμε τόσο όμορφα σχόλια, και ειδικά για την
ευγένεια και τη φιλικότητα του προσωπικού μας. Ανυπομονούμε να σας
φιλοξενήσουμε ξανά στο ξενοδοχείο μας την επόμενη φορά που θα επισκεφτείτε
τη Ρόδο.