“Φρέσκα ζυμαρικα”
Κριτική για: Dough and Shaker

Dough and Shaker
Περιγραφή: Πλάθουμε καθημερινά τα ζυμάρια μας, δημιουργούμε φρέσκα χειροποίητα ζυμαρικά που, αφού ξεκουραστούν και στεγνώσουν φυσικά, τα μπλέκουμε, κυρίως με ντόπια λαχανικά, αγνά αλλαντικά μικρών παραγωγών, εκλεκτά τυριά, χειροποίητες σάλτσες και ντρέσινγκ σε μια μίξη ελληνικής, μεσογειακής και ιταλικής κουζίνας. Σας περιμένουμε να δοκιμάσετε κλειστά πεϊνιρλί που θυμίζουν καραμέλες, φρέσκα χειροποίητα ζυμαρικά και πίτσα, φτιαγμένα αυθημερόν, αλλά και δροσιστικά κοκτέιλ που έχει επιμεληθεί ο mixologist Γιώργος Τσιρίκος.
Η κριτική γράφτηκε 13 Ιουλίου 2021 μέσω κινητής συσκευής

Ένα πολύ προσεγμένο μαγαζί σε διακόσμηση αλλά και γευσεις!φαγαμε πίτσα φανταστική και ένα πολύ περίεργο πιάτο με μακαρόνια-πουγκιά με μέγιστη αχλαδιού!!!Μπράβο και πάλι μπράβο!

Ευχαριστούμε, ddepy

Η κριτική γράφτηκε 13 Ιουλίου 2021 μέσω κινητής συσκευής

Πολύ ωραίο ιταλικό εστιατόριο. Το σέρβις πολύ εξυπηρετικό, γρήγορο και βοηθητικό. Η πίτσα θυμίζει λες και τρως σπιτική της μαμάς. Τα χειροποίητα ζυμαρικά είναι το κάτι άλλο. !!!

Ευχαριστούμε, katerinatriant
Η κριτική γράφτηκε 13 Ιουλίου 2021

Πήγαμε 2 φορές. Πήραμε πίτσα, καρμπονάρα, τιραμισού και πουγκάκια ζυμαρικά γεμιστά με αχλάδι και τυρί με σάλτσα απο μπλέ τυρί, προσούτο και καρύδι. Τα πουγκάκια ήταν και ο λόγος που πήγαμε δεύτερη φορά. Φανταστικά ....να τα δοκιμάσετε οπωσδήποτε.Και το τιραμισού υπέροχο. Με μάσκες και τα τραπέζια τα μετράνε με μέτρο για τις σωστές αποστάσεις.

Ημερομηνία επίσκεψης: Ιούλιος 2021
Ευχαριστούμε, 03_olga
Η κριτική γράφτηκε 12 Ιουλίου 2021

Πολυ ωραιο μαγαζι με πεντανοστιμα πιατα. Η μακαροναδα υπεροχη και η πιτσα που δοκιμασαμε παρομοιως. Μας αρεσε και το περιβαλλον , γενικα μειναμε παρα πολυ ευχαριστημενοι. Μπραβο παιδια

Ημερομηνία επίσκεψης: Ιούλιος 2021
Ευχαριστούμε, Doloress22
Η κριτική γράφτηκε 12 Ιουλίου 2021 μέσω κινητής συσκευής

Προσεγμένος χώρος με ευγενέστατο προσωπικό και πολύ καλή εξυπηρέτηση. Καθώς είμαστε λάτρεις του ιταλικού θα έλεγα πως για τις δικές μας γεύσεις τα ζυμαρικά που πήραμε (con pollo & carbonara IT) καθώς και η pizza special ήταν μέτρια σε γεύση. Θέλει λίγο περισσότερη προσπάθεια… Η σαλάτα με σπανάκι πολύ νόστιμη! Προσιτές τιμές.

Ευχαριστούμε, marioss713

Dough and Shaker: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Τήνος, Κυκλάδες

Dough and Shaker: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!