“Φανταστικό μαγαζί!”
Κριτική για: Dough and Shaker

Dough and Shaker
Περιγραφή: Πλάθουμε καθημερινά τα ζυμάρια μας, δημιουργούμε φρέσκα χειροποίητα ζυμαρικά που, αφού ξεκουραστούν και στεγνώσουν φυσικά, τα μπλέκουμε, κυρίως με ντόπια λαχανικά, αγνά αλλαντικά μικρών παραγωγών, εκλεκτά τυριά, χειροποίητες σάλτσες και ντρέσινγκ σε μια μίξη ελληνικής, μεσογειακής και ιταλικής κουζίνας. Σας περιμένουμε να δοκιμάσετε κλειστά πεϊνιρλί που θυμίζουν καραμέλες, φρέσκα χειροποίητα ζυμαρικά και πίτσα, φτιαγμένα αυθημερόν, αλλά και δροσιστικά κοκτέιλ που έχει επιμεληθεί ο mixologist Γιώργος Τσιρίκος.
Η κριτική γράφτηκε πριν από 2 εβδομάδες μέσω κινητής συσκευής

Ότι και να δοκιμάσαμε ήταν ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ !!!!!
Υπέροχος συνδυασμός των υλικών που συνθέτουν γεύσεις μοναδικές , γνήσιες !!!
Το προσωπικό ευγενέστατο και έτοιμο να σε εξυπηρετήσει με το μεγαλύτερο χαμόγελο.
Ευχαριστούμε για όλα !

Ημερομηνία επίσκεψης: Απρίλιος 2021
Ευχαριστούμε, martinboy77

Η κριτική γράφτηκε 6 Σεπτεμβρίου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Ξεκινήσαμε από το λιμάνι να πάμε να φάμε στο συγκεκριμένο μαγαζι. Δοκιμάσαμε σαλάτα , μακαρονάδες και ρολίνια. Οι μερίδες σε όλα ήταν πολύ μικρές. Η σαλάτα είχε λίγο dressing και ήταν 5 πιρουνιές. Οι μακαρονάδες ήταν νόστιμες αλλά και αυτές πολύ μικρές , μικρό παιδί της παρέας έφαγε μόνο του ενα πιάτο και δεν του έφτασε. Η αποκάλυψη ήταν τα ρολίνια, νορμάλ μερίδα για ορεκτικό και απίστευτα νόστιμη η ζύμη , σίγουρα θα τρώγαμε πολλά ακόμα από αυτά! Οι τιμές ( όπως και όπου καθήσαμε στο νησί ! ) είναι λίγο προς τα πάνω . The choice is yours!!

1  Ευχαριστούμε, Dimitrios6973
Ο/η _W4429DD, Μάρκετινγκ του Dough and Shaker, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 13 Σεπτεμβρίου 2020

Καλησπέρα σας, ευχαριστούμε πολύ για το χρόνο που διαθέσατε για να γράψετε τα σχόλιά σας. Όσον αφορά τις μερίδες, συνήθως στα μαγαζιά με φρέσκα ζυμαρικά (καθώς είναι πιο βαριά), η ποσότητα είναι από 130 έως 150 γραμμάρια. Εμάς είναι αρκετά παραπάνω (200 γραμμάρια). Λυπούμαστε για την απογοήτευσή σας και ελπίζουμε στην επόμενη επίσκεψή σας να μείνετε πλήρως ευχαριστημένοι. Καλή συνέχεια!

Η κριτική γράφτηκε 6 Σεπτεμβρίου 2020

Pasta μέτρια. Θα προτιμούσα η κρέμα γάλακτος τουλαχιστον στην καρμπονάρα να απουσιάζει. Ορεκτικά 2 στον αριθμό σκόρδοψώμο και rolls ζαμπόν τυρί. Ρώτησα τη διαφορά της καναδεζικης πίτσας με την ιταλικη... η ιταλική μας είπαν είναι η λεπτή με το φουσκωτό στεφάνι "cotnicione". Αυτή παρήγγειλα, καμία σχέση όμως ούτε με Νάπολι ούτε με Ρόμα . Ούτε με πίτσα ελληνική θα έλεγα γιατί το ζυμάρι δεν είχε ωριμάσει. Ελπίζω να κάνουν σεμινάρια και για την pasta και περισσότερο για την pizza. Τιμές φυσιολογικές και το σέρβις εξαιρετικό.

Ευχαριστούμε, Demosthenes d
Ο/η 626anp, Owner του Dough and Shaker, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 6 Σεπτεμβρίου 2020

Καλησπέρα σας,
Αν θα προτιμούσατε την pasta σας χωρίς κρέμα γάλακτος θα μπορούσατε να επιλέξετε απ τον κατάλογο την Ιταλική καρμπονάρα με αυγό και καπνιστή πανσέτα που δεν περιέχει ίχνος κρέμας. Η Ιταλική μαργαρίτα που επιλέξατε δεν έχει καμία σχέση με Ρώμη, αφού στην Ρώμη είναι εντελώς λεπτή χωρίς cornicione (και οχι cotnicione όπως γράψατε) .. και η Ναπολιτάνικη που είναι αφρός με μεγάλο στεφάνι (cornicione) εχει 2 με 3% μαγιά. Η δική μας είναι με προζύμι και αν γνωρίζετε οποιοδήποτε ζυμάρι με προζύμι χρειάζεται αρκετές ώρες ωρίμανσης (48 έως 72 ώρες).Το δικό μας ωριμάζει στις 72 ώρες σε ειδικό θάλαμο με συγκεκριμένες συνθήκες υγρασίας και θερμοκρασίας. Δεν μας αρέσουν οι ταμπέλες, γι αυτό δεν θα σας πω ότι είναι τύπου Ρώμης ή Ναπολιτάνικο, τα άλευρα για το συγκεκριμένο είναι από την Padova και η τεχνική του είναι 100% Ιταλική αργής ωρίμανσης. Κάθε χρόνο φροντίζουμε να μαθαίνουμε καινούριες τεχνικές κάνοντας σεμινάρια στην Ελλάδα και στην Ιταλία, όπως για παράδειγμα στην pasta οπού αφιερώσαμε 1 μήνα σε ένα χωριό της Γένοβας διπλά σε ένα απ τους καλύτερους Ιταλούς pastaiolo αλλά και στην Βερόνα διπλά σε ένα εξαιρετικό pizzaiolo. Ευχαριστούμε για την επίσκεψη!

Η κριτική γράφτηκε 1 Σεπτεμβρίου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Η προσωπικό ευγενικό και γρήγορο σέρβις.
Ο,τι δοκιμάσαμε ήταν τέλειο γευστικά και η μερίδα ικανοποιητική.
Οι τιμές λίγο τσιμπημένες αλλά άξιζε.

1  Ευχαριστούμε, PanagiotisEfth
Ο/η _W4429DD, Μάρκετινγκ του Dough and Shaker, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 2 Σεπτεμβρίου 2020

Καλησπέρα σας, ευχαριστούμε πολύ για τα σχόλια και την κριτική σας! Προσπαθούμε πάντα για το καλύτερο που μπορούμε για να μένουν οι πελάτες μας ευχαριστημένοι και χαιρόμαστε όταν αυτό αναγνωρίζεται. Οι πρώτες ύλες μας είναι άριστης ποιότητας και τα ζυμαρικά μας είναι φρέσκα, γι'αυτό και οι τιμές είναι διαμορφωμένες με αυτό τον τρόπο! Και πάλι ευχαριστούμε πολύ και ελπίζουμε να μας επισκεφτείτε σύντομα και πάλι! Καλή συνέχεια!

Η κριτική γράφτηκε 25 Αυγούστου 2020

Ως λάτρης των ζυμαρικών το τίμησα πολλές φορές το συγκεκριμένο μαγαζί.
Ο,τι δοκιμάσαμε ήταν πεντανόστιμο.
MVP ήταν η σαλάτα Caesar's, οι καραμέλες και τα πουγκια ζυμαρικών με αχλάδι.
Να το επισκεφθείτε οπωσδήποτε

Ευχαριστούμε, Evi K

Καλησπέρα σας, ευχαριστούμε πάρα πολύ για τα όμορφα σχόλια και την κριτική σας! Χαιρόμαστε που απολαύσατε το γεύμα σας κοντά μας και όχι μόνο μία φορά και ελπίζουμε να σας έχουμε κοντά μας σύντομα και πάλι! Καλή συνέχεια!!

Dough and Shaker: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Τήνος, Κυκλάδες

Dough and Shaker: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!