“Κακιστη συμπεριφορα”
Κριτική για: Rokos/Kantina

Rokos/Kantina

Ειχαμε ξανα φαει πριν τα παρακατω αλλη μερα. Απο αποψη φαγητου ειναι ολα ικανοποιητικα οπως ειναι λιγο πολυ παντου στα Χανια ή τουλαχιστον στην πλειοψηφια αυτου του ειδους μαγαζιων στον νομό. Οσο αφορα τωρα τη συμπεριφορα του προσωπικου η οποια θεωρειται και καταλυτικος παραγοντας για την διατηρηση της ορεξης για φαγητο (η οποια μας κοπηκε μαχαιρι) του εκαστοτε πελατη παραθετω τα εξης : φτασαμε αργα βραδακι σε ενα μαγαζι (καντινα) που δεν θα το χαρακτηριζε καποιος καταμεστο και ενω κοιτουσαμε που μας κανει κεφι να καθισουμε, μας απευθυνει το λογο ο ιδιοκτητης ισως για να μας διευκολυνει. Μας ενημερωνει οτι καποια απο τα μπροστινα τραπεζια ειναι κρατημενα (και καλα) και οτι ειναι για περισσοτερα απο 2 ατομα. Συγκαταβατικοι εμεις γνεφουμε καταφατικα και συνεχιζουμε να κοιταμε για το που θα καθισουμε. Εν τελει ενω ταυτοχρονα ακομα μας "εξυπηρετουσε" ο παραπανω κυριος, εκεινη τη στιγμη σκαει μυτη μια τετραμελης οικογενεια και ενω μιλουσαμε εμεις με τον ιδιοκτητη, με περισσιο θρασος και αγενεια η μητερα, μας διακοπτει και απευθυνει το λογο στον μαγαζατορα, εκεινος μας παραταει λοιπον επιτοπου και βολευει την οικογενεια στα μπροστινα τραπεζια που μεχρι πριν 2 λεπτα ηταν κρατημενα. Κοντολογις καθομαστε το σκεφτομαστε λιγακι και φωναζουμε τον υπευθυνο και του θετουμε το ερωτημα εαν η προηγουμενη οικογενεια ειχε κανει κρατηση, η απαντηση ηταν οχι, μεσα απο μασημενα λογια και τραυλα. Εκφραζουμε την δυσαρεσκεια μας για την συμπεριφορα και των δυο μελων ( καντινας και οικογενειας ) και σηκωνομαστε να φυγουμε. Ο μαγαζατωρ μας λεει στο χαλαρο λες και ειμαστε φιλαρακια : "ρε μην ειστε κομπλεξικοι και περνατε ωραια και μην χαλιεστε με αυτα τα μικροπραγματα και τι αν μεινετε και τι αν φυγετε εμενα το ιδιο μου κανει", με επιστεγασμα αυτων το σχολιο οτι "ετσι και αλλιως δεν θα σας το εδινα αυτο το τραπεζι"... Τελοσπαντων πηραμε τα κομπλεξ μας και πηγαμε αλλου που μας φερθηκαν με περισσοτερο σεβασμο και συναμα επαγγελματισμο. Καπου εδω να σημειωθει οτι φυσικα δεν μπορει το εκαστοτε μαγαζι να ελεγξει την συμπεριφορα των πελατων του αλλα μπορει καλλιστα να θεσει σε χρονικη προτεραιοτητα την εξυπηρετηση αυτων.

Ημερομηνία επίσκεψης: Αύγουστος 2021
1  Ευχαριστούμε, 149alikik

Η κριτική γράφτηκε 5 Αυγούστου 2021 μέσω κινητής συσκευής

Πολυ άσχημη συμπεριφορα κερδοσκοπικό μαγαζι καθαρα δεν μας άφησαν να καθησουμε στα μπροστα τραπεζια παρα μονο σε ενα μεσα στο ηλιο ενω ηταν άδειο το μπροστα

Ημερομηνία επίσκεψης: Αύγουστος 2021
Ευχαριστούμε, Happiness801940
Η κριτική γράφτηκε 16 Μαΐου 2021

Ενώ το φαγητό ήταν καλο, μας έφερναν τα ορεκτικά ξεχωριστά σε διάστημα 20' μεταξύ τους, ειμασταν εκεί 2 ώρες και δεν είχαν έρθει ούτε τα μισά πιάτα.Στο τέλος ακυρωσαμε τα υπόλοιπα και ζητήσαμε λογαριασμό ο οποίος ήρθε μετά από 40' και δεν ακούσαμε ούτε συγγνώμη.Με λίγα λόγια απαράδεκτοι. Δεν θα το συνιστούσα με τίποτα.Φυγαμε πεινασμένοι και με νεύρα.

Ημερομηνία επίσκεψης: Μάιος 2021
1  Ευχαριστούμε, _A8373BA
Η κριτική γράφτηκε 27 Ιουλίου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Υπεροχη τοποθεσία διπλα στο κύμα νόστιμο φαγητο! Νοστιμα θαλασσινά αλλα και τα κεφτεδάκια απίθανα! Οικονομικό και οι μερίδες χορταστικές! Προσφέρει κ καφε!

2  Ευχαριστούμε, natasaaiv
Η κριτική γράφτηκε 30 Σεπτεμβρίου 2019

Ενώ οι γεύσεις ήταν καλές, όχι όμως κάτι εξαιρετικό, οι τιμές της καντίνας-ταβερνάκι ήταν τσουχτερές. Μάλλον πρέπει να τις ξαναδούν(τις τιμές) για να μας ...ξαναδούν. Είχε πάντως πολύ κοσμο(?!) για τέλος Σεπτέμβρη. Εκμεταλευονται το σημείο και ανεβάζουν τις τιμές. Αν θες να πας πρέπει να είσαι προετοιμασμενος για τον λογαριασμό.
Η μερίδα της αχινοσαλατας ήταν καλή! Γενικά όμως τρως καλά, για να είμαι δίκαιος.

Ημερομηνία επίσκεψης: Σεπτέμβριος 2019
Ευχαριστούμε, sevensot

Rokos/Kantina: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Μαράθι, Νομός Χανίων

Rokos/Kantina: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!