Καλο δωμάτιο με πολύ μικρό μπάνιο,δεν χωρουσες να καθήσεις στην τουαλέτα.Απαραδεκτος ιδιοκτητης,αγενης,άφαντος καθ'ολη τη διάρκεια κ στο τέλος κατηγορούσε κ τους Έλληνες κ έλεγε ότι δεν τους θέλει για πελάτες.Μας ξυπνούσαν κάθε μέρα για πρωινό ενώ δηλώσαμε πως δεν θέλουμε.Δεν υπάρχει κανένας υπεύθυνος στο κατάλυμα μετά το μεσημέρι αν χρειαστείς κατι.1 βράδυ έπεσε το ρεύμα για 2,5 ώρες κ ήμασταν στη μέση του πουθενά χωρίς ρεύμα, θέρμανση κ νερό με μωρό κ δεν υπήρχε κανένας πουθενά να ρωτήσει αν χρειαζόμαστε κάτι ή να ζητήσουμε κάτι αν θέλαμε.Επισης δεν λειτουργεί η τηλεόραση κ το ίντερνετ επεφτε συνέχεια ακόμα κ όταν ήμασταν ολομόναχοι κ δεν υπήρχε κανένας άλλος στο κατάλυμα.Γενικα το χειρότερο κατάλυμα που έχω επισκεφτεί κ δεν το προτείνω σε κανεναν.

Ημερομηνία διαμονής: Φεβρουάριος 2020
1  Ευχαριστούμε, zoip363
Ο/η Teo A, Ιδιοκτήτης του Ιχνηλάτης, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: πριν από 5 εβδομάδες

Καλησπερα σας,
καταρχην σχετικα με το δωματιο κανατε κρατηση μεσω της booking.com και δεν σας δωσαμε κατι διαφορετικο απο αυτο που κλεισατε.
Δεν καταλαβατε καλα δεν σας ειπα οτι δεν θελω τους Ελληνες για πελατες αλλα οτι εσας προσωπικα δεν θελω για πελατη μου και να πατε σε καποιο αλλο ξενοδοχειο που σας ταιραζει γιατι ο Ιχνηλατης ειναι μονο για ανθρωπους που ξερουν που ερχονται.
Σχετικα με το πρωινο μας ειπατε εαν γινεται την πρωτη μερα να σας το σερβιρουμε μετα τις 10 30 που για εμας ηταν εκτος προγραμματος γιατι το πρωινο τελειωνει στις 10 00 παρολα αυτα σας το σερβιραμε στις 11 00 χωρις επιπλεον χρεωση .
Δεν λειτουργει Reseption διοτι ειμαστε αγροτουριστικη οικογενειακη μοναδα και αυτο επρεπε να το ειχατε λαβει γνωση και να οργανωθειτε ,εαν ηταν κατι επειγον μπορουσατε να καλεσετε στο τηλεφωνο.
Η περιοχη επαθε μεγαλη ζημια με τον αερα των 8 Μποφορ και η διακοπη ρευματος οφειλοταν απο πτωση δεντρων σε καλωδιο της Δεη .
Σε μια περιοχη απομακρυσμενη οπου ειναι ο ξενωνας και το ιντερνετ ειναι δορυφορικο αυτα μπορουν να συμβουν.
Εαν αποκαλειτε τον Ιδιοκτητη απαρεδεκτο,αγενη και αφαντο μετα απο τοσα χρονια δουλειας και προσπαθειας αυτο μπορουν να το κρινουν οι χιλιαδες επισκεπτες που εχουν επισκεφτει τον Ιχνηλατη και θα σας παρακαλουσα πολυ να προσεχετε τους χαρακτηρισμου σας.
Ο Ιχνηλατης ειναι ιδεα ...και ειναι μονο για αυτους που μπορουν να την ακολουθησουν...
Καλη συνεχεια με θετικη σκεψη

Η κριτική έγινε: 31 Ιανουαρίου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Μία βόλτα στην λίμνη Κερκίνη θα σας οδηγήσει στο να αγαπήσετε την φύση και τα ζώα ακόμα περισσότερο! Αρχικά μαζί με την σύζυγό μου και την 19 μηνών κόρη μας κάναμε μία υπέροχη βαρκάδα στην λίμνη όπου ο Κ.Δημήτρης μας ξενάγησε υποδειγματικά! Επίσης στους ξενώνες Ιχνηλάτης βρήκαμε αυτό που ψάχνει ο κάθε ταξιδιώτης υπέροχα δωμάτια εξαιρετικό φαγητό και όλα αυτά μέσα σε μία φάρμα γεμάτη άλογα και άλλα ζώα! Τέλος η βόλτα με τα άλογα γύρω στην λίμνη ήταν σαν κερασάκι στην τούρτα! Πάντα μαζί με τον Κ.Θοδωρή (ιδιοκτήτη της φάρμας) ο οποίος φρόντισε για την άριστη διαμονή μας!!!

Ημερομηνία διαμονής: Ιανουάριος 2020
Ευχαριστούμε, dimvardakastanis
Η κριτική έγινε: 30 Δεκεμβρίου 2019 μέσω κινητής συσκευής

Λίγο δύσκολο να βρεις κάτι αντίστοιχο στον Ελλαδικό χώρο. Η διαμονή στην φύση, τα άλογα , η λίμνη και η φιλοξενεία του ιδιοκτήτη σε αφοπλίζουν. Τα δωμάτια είναι όλα όμορφα, απίστευτα ζεστά ( κυριολεκτικά ίσως το μοναδικό ξενοδοχείο με πραγματικά αυτόνομη θέρμανση, δωρεάν ξύλα για την τζακόσομπα ) τα μπροστινά είναι πιό μεγάλα με καθιστικό και καθαρά. Πρωϊνό με φρέσκα προϊόντα της περιοχής.

Ευχαριστούμε, drpats
Η κριτική έγινε: 21 Δεκεμβρίου 2019

Η διαδρομή με τα άλογα στη λίμνη Κερκίνη και στο δασος ήταν εκπληκτική. Το ίδιο υπέροχη ήταν και η εξυπηρέτηση και οι εγκαταστάσεις. Ειναι μια εμπειρία που θα σας μείνει αξέχαστη.Το συνιστώ ανεπιφύλακτα!!

Ευχαριστούμε, bagiaz2019
Η κριτική έγινε: 16 Δεκεμβρίου 2019

Περάσαμε υπέροχα για ακόμη μια φορά!!!
Η διαμονή μας δεν θα μπορούσε να χαρακτηριστεί λιγότερο από εξαιρετική!!!
Η διανυκτέρευση μας στους άνετους και καθαρούς ξενώνες θυμίζει "Σπίτι σου"...
Η αξιαγάπητη Δήμητρα φρόντισε για ένα πλούσιο παραδοσιακό πρωινό με ζυμωτό ψωμί και τοπικά προϊόντα, στην συνέχεια ο Αχμέτ και η ομάδα του χάρη στην εμπειρία,την υπομονή,την θετικότητα μας χάρισε μια βόλτα στο παράδεισο με τα άλογα!!!Η μέρα όμως δεν τελείωσε εκεί αφού ακολούθησε τοξοβολία ψήσιμο ζυμωτου παραδοσιακού ψωμιού και γεύμα με φασολάδα!!!
Χάρη στο έμπειρο προσωπικό απολαύσαμε για ακόμη μια φορά την κάθε στιγμή..ευχαριστούμε Ιχνηλάτης!!!

Ευχαριστούμε, G3916KYmariat