Η κριτική έγινε: 31 Ιανουαρίου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Μία βόλτα στην λίμνη Κερκίνη θα σας οδηγήσει στο να αγαπήσετε την φύση και τα ζώα ακόμα περισσότερο! Αρχικά μαζί με την σύζυγό μου και την 19 μηνών κόρη μας κάναμε μία υπέροχη βαρκάδα στην λίμνη όπου ο Κ.Δημήτρης μας ξενάγησε υποδειγματικά! Επίσης στους ξενώνες Ιχνηλάτης βρήκαμε αυτό που ψάχνει ο κάθε ταξιδιώτης υπέροχα δωμάτια εξαιρετικό φαγητό και όλα αυτά μέσα σε μία φάρμα γεμάτη άλογα και άλλα ζώα! Τέλος η βόλτα με τα άλογα γύρω στην λίμνη ήταν σαν κερασάκι στην τούρτα! Πάντα μαζί με τον Κ.Θοδωρή (ιδιοκτήτη της φάρμας) ο οποίος φρόντισε για την άριστη διαμονή μας!!!

Ημερομηνία διαμονής: Ιανουάριος 2020
Ευχαριστούμε, dimvardakastanis
Η κριτική έγινε: 30 Δεκεμβρίου 2019 μέσω κινητής συσκευής

Λίγο δύσκολο να βρεις κάτι αντίστοιχο στον Ελλαδικό χώρο. Η διαμονή στην φύση, τα άλογα , η λίμνη και η φιλοξενεία του ιδιοκτήτη σε αφοπλίζουν. Τα δωμάτια είναι όλα όμορφα, απίστευτα ζεστά ( κυριολεκτικά ίσως το μοναδικό ξενοδοχείο με πραγματικά αυτόνομη θέρμανση, δωρεάν ξύλα για την τζακόσομπα ) τα μπροστινά είναι πιό μεγάλα με καθιστικό και καθαρά. Πρωϊνό με φρέσκα προϊόντα της περιοχής.

Ευχαριστούμε, drpats
Η κριτική έγινε: 21 Δεκεμβρίου 2019

Η διαδρομή με τα άλογα στη λίμνη Κερκίνη και στο δασος ήταν εκπληκτική. Το ίδιο υπέροχη ήταν και η εξυπηρέτηση και οι εγκαταστάσεις. Ειναι μια εμπειρία που θα σας μείνει αξέχαστη.Το συνιστώ ανεπιφύλακτα!!

Ευχαριστούμε, bagiaz2019
Η κριτική έγινε: 16 Δεκεμβρίου 2019

Περάσαμε υπέροχα για ακόμη μια φορά!!!
Η διαμονή μας δεν θα μπορούσε να χαρακτηριστεί λιγότερο από εξαιρετική!!!
Η διανυκτέρευση μας στους άνετους και καθαρούς ξενώνες θυμίζει "Σπίτι σου"...
Η αξιαγάπητη Δήμητρα φρόντισε για ένα πλούσιο παραδοσιακό πρωινό με ζυμωτό ψωμί και τοπικά προϊόντα, στην συνέχεια ο Αχμέτ και η ομάδα του χάρη στην εμπειρία,την υπομονή,την θετικότητα μας χάρισε μια βόλτα στο παράδεισο με τα άλογα!!!Η μέρα όμως δεν τελείωσε εκεί αφού ακολούθησε τοξοβολία ψήσιμο ζυμωτου παραδοσιακού ψωμιού και γεύμα με φασολάδα!!!
Χάρη στο έμπειρο προσωπικό απολαύσαμε για ακόμη μια φορά την κάθε στιγμή..ευχαριστούμε Ιχνηλάτης!!!

Ευχαριστούμε, G3916KYmariat
Η κριτική έγινε: 12 Δεκεμβρίου 2019

Περάσαμε ένα υπέροχο πρωινό με ιπασσια γύρω από την λίμνη Κερκίνη και στα βουνά.. η διαδρομή είναι πολυ ευχάριστη και πολύ οργανωμένη.. ο Αχμέτ ήταν πολύ πρόθυμος να μας βοηθήσει και πολύ ευχάριστος ανθρωπος.. σας το προτείνω ανεπιφύλακτα για μια όμορφη εκδρομή..

Ευχαριστούμε, EVAMARAGKAKI